שתף קטע נבחר

"מאהל הפראיירים" נגד נתניהו: "מרח אותנו"

יו"ר ש"ס אלי ישי הגיע למאהל המוחים נגד פטור לחרדים מגיוס לצה"ל וטען כי "הצבא לא מעוניין לגייס אלפי חרדים שממתינים להתגייס". במקביל, ראשי המאבק זעמו על הערר שהגיש השר נהרי מש"ס, ש"מקפיא" למעשה קידום חלופות ל"חוק טל"

על-רקע הניסיון של חלק מהמפלגות להעביר את הצעות החוק לגיוס שאמורות להחליף את "חוק טל" עוד לפני פיזור הכנסת, הגיע בצהריים (יום ב') שר הפנים ויו"ר ש"ס אלי ישי לביקור ב"מאהל הפראיירים" בירושלים. בתום הביקור תקפו המוחים את הממשלה והעומד בראשה בנימין נתניהו. 

 

ב"מאהל הפראיירים" תקפו את ההחלטה של השר משולם נהרי מש"ס, שהגיש מוקדם יותר ערר על האישור בוועדת השרים לענייני חקיקה בעניין החלופות לגיוס. ועדת השרים אישרה להעביר להצבעה בקריאה טרומית את החלופות שהציעו ישראל ביתנו וח"כ עינת וילף (העצמאות), אולם הערר של השר נהרי "הקפיא" למעשה את ההצעות.

 

עידן מילר, מראשי המחנה המשותף, אמר כי "ש"ס הגישה ערר על החלטת ועדת השרים ולכן חוק השוויון בנטל לא יעבור לקריאה ראשונה. אם אכן מדובר בדיל של ראש הממשלה וש"ס, הוא מרח אותנו ואת כל הציבור. רק לפני שבוע הוא הבטיח לנו שיעביר את החוק עוד לפני הבחירות".

 

השר ישי אמר לאנשי המאהל כי יש אלפי חרדים שממתינים להתגייס, אך לטענתו צה"ל מונע זאת מהם. לדברי ישי, "יש גידול דרמטי באקדמיה בסקטור החרדי. זה התחיל לפני עשור ב-24 תלמידים והיום יש לנו 3,000 איש. ישנם אלפי חרדים שממתינים להתגייס, נכון להיום הצבא לא מעוניין לגייס אותם".

 

ישי הוסיף כי "הקמפיין הזה בנוי על שנאה וקרעים בעם. זה קמפיין שמטרתו לרמוס כל ערך יהודי. מחורבן בית שני ועד היום עם ישראל חיי וקיים בזכות תורת ישראל. מי שלא לומד תורה אני קורא לו להתגייס מיד כי אחרת הוא מחלל את השם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי בביקורו ב"מאהל הפראיירים". היום
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים