שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

העבודה ולפיד נגד נתניהו ומופז: "ברית פחדנים"

יחימוביץ' מחתה על "הזיגזג המגוחך", לפיד הכריז ש"הברית הפוליטית המגעילה הזו תקבור תחתיה את כל משתתפיה" והורוביץ ממרצ גינה את ה"מגה-תרגיל מסריח" של השותפים הקואליציוניים הטריים. גם בליכוד נשמעו קולות מרמור

הפצצה הפוליטית והחלטה על הצטרפות קדימה לממשלה התקבלה הלילה (יום ג') בתדהמה במפלגת העבודה. בזמן שסיעות קדימה והליכוד אישרו את המהלך הדרמטי, ח"כ יצחק הרצוג תקף. "אנו נוביל את האופוזיציה בכנסת להפלת ברית הפחדנים שמובילה את מדינת ישראל", טען, "נראה לציבור שיש אלטרנטיבה פוליטית ואידיאולוגית".

 

דרמה פוליטית - קדימה נכנסה לממשלה:

נתניהו הפתיע: אין בחירות, אחדות עם קדימה

רק אתמול מופז תקף: "קומבינה של שלי וביבי" 

מופז אמר: נתניהו שקרן, לא ניכנס לממשלה שלו

 

הלם בעבודה. "נוביל להפלת ברית הפחדנים" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הלם בעבודה. "נוביל להפלת ברית הפחדנים"(צילום: גיל יוחנן)

 

לדברי ח"כ הרצוג, "המצב החדש נותן הזדמנות פז למפלגת העבודה להוביל את העם בסופו של דבר, אם לא כעת אז ב-2013, לדרך חדשה למול הדרך הנכלולית של נתניהו ומופז".

 

לחצו כדי לקרוא את ההסכם הקואליציוני

 

 

בהמשך הגיבה גם יו"ר העבודה שלי יחימוביץ'. "מדובר בברית של פחדנים ובזיגזג המגוחך והנלעג ביותר בהיסטוריה הפוליטית של ישראל", אמרה, "את הקומבינה הזאת איש לא ישכח, והדבר יסב למרבה הצער פגיעה עמוקה באמון הציבור בפוליטיקה. יחד עם זאת, נוכח קבורתה הסופית של קדימה קיבלה מפלגת העבודה הזדמנות נדירה וחשובה להוביל את האופוזיציה, והיא תעשה זאת באנרגיות ובאמונה. תקציב 2013 בהובלת נתניהו וגוויית קדימה יהיה תקציב קשה לאזרחי מדינת ישראל, ואנו ניאבק בו".

 

בשמאל האשימו את נתניהו: "ראש ממשלה חסר מצפן וחסר מצפון" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בשמאל האשימו את נתניהו: "ראש ממשלה חסר מצפן וחסר מצפון"(צילום: גיל יוחנן)
 

ב"ישראל ביתנו" בירכו על "השגת ההסכמה הרחבה לקיום הבחירות במועדן, בנובמבר 2013, שתאפשר בזכות היציבות השלטונית להתמודד עם האתגרים הלאומיים העומדים בפנינו, ובהם חקיקת חוק גיוס לכולם שיחליף את חוק טל, שינוי שיטת הממשל ונושאים בטחוניים וכלכליים נוספים העומדים על הפרק".

 

האיש שקלפיו נטרפו ברגע, יאיר לפיד שהקים מפלגה, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "מה שראיתם היום זו בדיוק הפוליטיקה הישנה, המסואבת והמכוערת, שהגיע הזמן להעיף מחיינו. פוליטיקה של כיסאות במקום של עקרונות, של ג'ובים במקום של טובת הציבור, של אינטרסים של הקבוצה במקום של המדינה כולה. הם חושבים שעכשיו הם ימשכו זמן ואנחנו נשכח, אבל הם טועים. הברית הפוליטית המגעילה הזו תקבור תחתיה את כל משתתפיה".

 

גם בליכוד לא מרוצים

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה כי באיחור מסוים הוכיח מופז שהוא עומד במילותיו "בית לא עוזבים", וחזר לליכוד כשר לענייני לא כלום בממשלת שום דבר. לדבריה, "מרצ תהיה אופוזיציה נחושה לנתניהו שהבטיח את שלטונו לטווח הקצר, אך הבחירות עוד יגיעו והחשבון יוגש. ובנימה חברית אני מציעה למופז להמנע מסטטוסים נחרצים בפייסבוק".

 

בינתיים, גם בליכוד יש מי שמתנגד לאיחוד הכוחות עם קדימה. ח"כ דני דנון טען כי "המהלך ינציח את שריון ברק כשר ביטחון לשנה וחצי נוספות, ויצניח את המפלגה השמאלנית שנקראת קדימה לתוך הממשלה. זאת תהיה פגיעה בהתיישבות, פגיעה בערכי הליכוד ופגיעה בציבור הישראלי שבחר בליכוד להוביל את מדינת ישראל".

 

דנון הוסיף כי "אסור לנטוש את השותפים הטבעיים של הליכוד, המהלך ייתן בלון חמצן לגוויה הפוליטית שנקראת קדימה ויסיט את הקואליציה מהימין לכיוון המרכז".

 

אל דנון הצטרף גם סגן השר איוב קרא, שהסביר: "אינני אוהב את המהלך, כי זו מנה של חמצן להחיות את קדימה, אבל אני תומך בראש הממשלה וצרכיו הפוליטיים". בישיבת סיעת הליכוד הוא אמר: "קיוויתי מזמן לראות את קדימה מתאדה וטרפדתם לי זאת. הנחמה - קיבלנו אותם במחיר של סוף עונה, כמו שניבאתי. אני מקווה שזה שלא יתברר בסוף כצעד שיפגע בליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ הרצוג, אמש בכנסת
צילום: גיל יוחנן
"זיגזג נלעג", אמרו בעבודה על מופז
צלום: אוהד צויגנברג
"נתניהו רקח תרגיל מגה-מסריח"
צילום: גיל יוחנן
"מפלגה שמאלנית בממשלה", דנון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים