שתף קטע נבחר

מופז: לא נכנסתי לממשלה עבור תפקיד או תיק

יו"ר קדימה, שימונה למשנה לראש הממשלה ולשר בלי תיק בעקבות החבירה עם נתניהו, אמר בטקס בירושלים כי "החלטנו ללכת לממשלת אחדות לטובתה של מדינת ישראל". בעוד כמה חודשים עשויים להצטרף לממשלה עוד שרים מקדימה

אחרי שהוביל את הדרמה הפוליטית הגדולה שהסתיימה בכניסה לקואליציה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, התפנה הערב (יום ג') יו"ר מפלגת קדימה והמשנה המיועד לראש הממשלה שאול מופז, להשתתף בטקס "ברכת הדרך" של בוגרי פרויקט "עתידים" שנערך בבנייני האומה בירושלים. הוא אמר כי לא נכנס לממשלה "עבור תפקיד או תיק", אך יתמנה למשנה לראש הממשלה ולשר בלי תיק. ככל הנראה, יצורפו לממשלת נתניהו עוד כמה שרים מקדימה - בעוד כמה חודשים. ynet העביר את נאומו של מופז בשידור חי.  

 

הפצצה הפוליטית - דיווחים אחרונים ב-ynet:

החרדים לא חוששים מחוק טל חדש: מופז אינו לבני

לבני חילקה קולה: יום זה מסמל את מה שאמרתי

יותר שאלות מתשובות: הסכם קואליציוני עם חורים

 

מופז אמר באירוע כי "הגעתי לכאן משיאו של יום דרמטי שבו ראש הממשלה ואנוכי כיו"ר התנועה הפוליטית הגדולה במדינת ישראל, החלטנו ללכת ביחד לממשלת אחדות, לטובתה ועתידה של מדינת ישראל. זאת הקואליציה הגדולה ביותר, 95 חברי כנסת, הגדולה ביותר שהייתה אי פעם בהיסטוריה של מדינת ישראל. אני אומר את זה כי יש שם החלטות שנוגעות לכם, אני החלטתי שאני מצטרף לקואליציה הזאת לא עבור תיקים, אלא עבור מספר יעדים שחלקם מאוד חשובים למדינת ישראל: שינוי שיטת הממשל ושינוי של 'חוק טל'".

 

מופז אמר עוד "החלטנו לפנות בוקר שעד 31 ביולי, צוות מתנועת קדימה יוביל חקיקה חדשה, שבה המסר הוא חוק אחד לכולם בכל מה שקשור לשירות הצבאי בצה"ל. אי אפשר יותר לעשות הפרדה בין דם לדם במדינת ישראל. הסוגיה הזאת של כאלה משרתים וכאלה שלא משרתים, הוא כתם מוסרי על החברה בישראל. אין שום סיבה שבנו של הרמטכ"ל יישרת ביחידה קרבית וששניים מבניי ישרתו ביחידות קרביות ואחרים לא ישרתו אפילו יום אחד. מי שלא יכול לשרת שירות צבאי, ישרת שירות אזרחי. אתם הצעירים שנושאים בנטל, חייבים לעמוד על כך שבמדינת ישראל יהיה חוק אחד לכולם".

 

 (צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי ) (צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי )
(צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי )

 

בעוד כמה חודשים מופז כנראה לא יהיה השר היחיד מקדימה. בהסכם בין הליכוד לקדימה הוסכם כי חלוקת התיקים הנוספים תיבחן לאחר קידום חלופת חוק טל. בסביבתו של ראש הממשלה ציינו כי "לא נרחיב את הממשלה. יש תיקים שמתפנים, והם אלה שיועברו לקדימה בבוא העת".

 

בכירים בליכוד העריכו כי אם יצורפו עוד שלושה שרים מטעם קדימה בעוד כמה חודשים, האפשרויות הן למנות מטעם קדימה שר להגנת העורף, שר שימונה על אחד משני התיקים המצויים בידי השר משה כחלון (תקשורת או רווחה), ולהעביר לקדימה גם את תיקו של השר יוסי פלד, שימונה ליו"ר קצא"א. בליכוד אמרו גם כי "ייתכן שראש הממשלה יצטרך לבחון את האפשרות לקחת את אחד התיקים שמצויים בידי מפלגת העצמאות"

 

העוגה הגדולה של נתניהו ()
העוגה הגדולה של נתניהו

 

במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה בצהריים, הסביר מופז את החלטתו להצטרף לקואליציה של נתניהו שמונה כעת 94 חברי כנסת. "תפקיד האופוזיציה לבקר ולהעלות

נושאים לא מטופלים", אמר מופז. "אני לא אהבתי את התהליך שאנו דוחקים הצדה את 'חוק טל' והולכים לבחירות. אני אמרתי שיש להביא חוק של שירות לכול ואחר כך שיהיו בחירות. בהקשר שאמרתי לראש הממשלה 'שקרן', אנחנו דיברנו על זה והחלטנו לשים את זה מאחורינו. אנחנו מסתכלים על העתיד".

 

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' שצפויה להפוך ליו"ר האופוזיציה ביקרה בחריפות את הסכם מופז-נתניהו. "האם אין ערך למוסד האמת?", תהתה יחימוביץ' במסיבת עיתונאים שערכה בכנסת. "האם האמנתם למילה אחת שיצאה מפיהם? האם אין ערך למוסד האמת? היינו עדים ביממה האחרונה לזיג-זג המגוחך והנלעג ביותר שנראה אי פעם בפוליטיקה הישראלית, קומבינה שעוד תילמד באוניברסיטאות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים