שתף קטע נבחר

האונס, הצילום והשתיקה בעירייה: כל החשדות

חקירת בכירי עיריית קריית מלאכי העלתה כי קורבן האונס נוצלה זמן רב. מצלמה בבית תיעדה כנראה את המעשים, במטרה לסחוט. היא שוכנעה להתלונן, לא לפני שהתעמתה עם אחד החשודים ופגעה ברכושו. "נראה שהרבה אנשים ידעו, אבל אף אחד לא הפסיק את זה", אומרים במשטרה

הבכירים בעירייה ניצלו את מצוקתה של העובדת במשך תקופה ארוכה למימוש תאוותם המינית, וחלק מהמעשים אף תועדו כדי לסחוט - כך חושדת המשטרה, שעצרה הבוקר (יום ד') שורת בכירים בקריית מלאכי גם בחשד לאונס. מעדויות שהגיעו לידי ynet עולה סיפור של התעללות ממושכת וקשר של שתיקה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

"אם החשדות יהפכו לראיות ולכתב אישום, אז מדובר בפרשה מזעזעת", אמרו גורמים במשטרה. על פי החשד העבירות בוצעו בביתו של אחד הבכירים, שאף דאג ככל הנראה להתקין מצלמה נסתרת, לפי ההערכות במטרה להשתמש בחומר לסחיטה עתידית של הבכיר האחר, וגם של המתלוננת.

 

ככל שמעמיקים החוקרים בפרשה, מתברר להם כי עוד ועוד אנשים בעירייה ידעו על המתרחש, אך לא דיווחו. כבר בסוף השנה שעברה הגיע לאנשי המודיעין של היחידה הכלכלית במשטרה מידע שלפיו עובדת בעירייה מנוצלת מינית. שני בכירים "מנצלים את מצוקתה כדי לספק את צרכיהם המיניים", נטען.

 

בעקבות המידע, החלו החוקרים לעקוב אחר החשודים ולהאזין לשיחותיהם. מהעדויות שהשיגו החוקרים, עולה כי העובדת נאלצה לשכב עם הבכיר החשוד במקומות שונים בעירייה וכן בבתים שאליהם הוזמנה. עוד במסגרת החקירה התברר גם כי בכיר אחר הצטרף למעשים, ניצל את מצוקתה של האשה ודרש ממנה לקיים עמו יחסי מין. הקורבן, שהייתה נתונה למרותם של השניים וחששה שהסיפור ייחשף, נאלצה למלא אחר מבוקשם במשך תקופה ארוכה.

 

"ניצלו מצוקה, ואף אחד לא קם לעזרתה"

הבעיה הגדולה של החוקרים הייתה להגיע אל האשה ולשכנע אותה להתלונן. בתחילה היא סירבה, ואולם בהמשך שוכנעה. לטענת עדים כאשר החשודים החלו להתעמר בה היא הגיעה לבניין העירייה והתעמתה עם אחד הבכירים, והטיחה בו האשמות קשות. במקרה אחר פגעה ברכוש של אותו בכיר. ככל הנראה בגלל הפחד ממעורבות המשטרה, לא הוגשה תלונה על הפגיעה הזו.

 

ל-ynet נודע כי המשטרה לוחצת על גורם המקורב לבכירי העירייה להפוך לעד מדינה. הוא היה עד לפי החשד למקרים קשים ולניצול המיני. מלבד שני הבכירים, נעצר גם בנו של אחד מהם ושורה ארוכה של עובדי עירייה ואנשים מהמעגל הסובב את הבכירים עוכבו לחקירה. "כנראה שהרבה אנשים ידעו על המעשים האלה, אבל אף אחד לא הפסיק אותם", אמרו גורמים במשטרה. "זה מקרה עצוב מאוד של ניצול מצוקת אשה, ועוד יותר גרוע שאף אחד לא קם לעזרתה".

 

מוקדם יותר היום, נעצרו הבכירים בחשד לאונס, סחיטה באיומים, שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 במהלך החקירה, חשפו השוטרים גם חשדות לעבירות כלכליות שביצעו העצורים במהלך עבודתם עם קבלנים חיצוניים, בין היתר בהענקת הקלות במכרזים ובאישורים אחרים, בתמורה לשוחד.

 

מהעדויות עולה כי סיפור הפרשייה המינית הסתובב זמן רב בקריית מלאכי והייתה זו רק שאלה של זמן עד שתתפוצץ. באחד המקרים אף התפרץ אדם לעבר ראש העיר בעת שהיה במשחק כדורגל ואמר לו "אם אלך למשטרה אתה וכל הסובבים אותך תגיעו לכלא".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיריית קריית מלאכי, היום
צילום: אבי רוקח
מומלצים