שתף קטע נבחר

שוב חשד בקריית מלאכי: "שיישב בתא עם קצב"

מעצר בכירי העירייה הסעיר את תושבי היישוב, שהתמודדו כבר בעבר עם פרשת משה קצב. "נאלצים להרכין את הראש בכל פעם ששואלים אותנו מאיפה אנחנו", התלוננו תושבים

תושבי קריית מלאכי נאלצו הבוקר (יום ד') להתמודד שוב עם כותרות שמצביעות על חשד לעבירות מין בעירם. שעות ספורות לאחר מעצר בכירי העירייה, נזכרו התושבים בנשיא המדינה לשעבר, משה קצב, וטענו כי המקרים פוגעים בהם ובשמה של העיר.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

"היה עוד איזה בכיר שעבר עבירות מין, קצב, אתה מכיר?", שאל מאיר, תושב העיר. "סיפורים כאלה פוגעים בנו ובשם העיר, זה יוצר סטיגמות קשות ואנו נאלצים להרכין את הראש בכל פעם ששואלים אותנו מאיפה אנחנו".

 

טלי, שמתגוררת אף היא ביישוב, הוסיפה כי "לא ייתכן שאנשים בכירים יתנהגו בצורה כזו. מי שעובר עבירה כזו, לא ניתן לדעת איזה עוד עבירות הוא ביצע, כך שאם החשדות נכונים אסור להם להמשיך בתפקידם". מוכר בקיוסק מקומי היה נחרץ אף יותר. "פשוט בושה, מזעזע. קודם קצב, עכשיו בכיר בעירייה, שיהיו שותפים לתא".

 

עיריית קריית מלאכי, הבוקר. "קודם קצב, עכשיו בכיר בעירייה" (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
עיריית קריית מלאכי, הבוקר. "קודם קצב, עכשיו בכיר בעירייה"(צילום: אבי רוקח)

 

מוקדם יותר היום, נעצרו מספר בכירים בעירייה בחשד לאונס, סחיטה באיומים, שוחד, מרמה והפרת אמונים. על פי המשטרה, חלק מהעצורים ניצלו מצוקת עובדת במשך תקופה ארוכה למימוש תאוותם המינית, וחלק מהמעשים אף תועדו כדי לסחוט. הקורבן, שהייתה נתונה למרותם וחששה שהסיפור ייחשף, נאלצה למלא אחר מבוקשם במשך תקופה ארוכה.

 

מחוץ לבניין העירייה, שהכניסה אליו נחסמה על ידי שוטרים, התקהלו אזרחים רבים שהפגינו מורת רוח מהנעשה וציינו כי אינם מופתעים מהמעצרים. חלקם טענו למעשי שחיתות שהתבצעו במקום במשך שנים, ואחרים הודו כי שמועות על פרטי המקרה הנוכחי התרוצצו בסביבה במשך זמן רב. "אני ללא ספק יודע כי מספר אנשים קיימו יחסי מין עם אותה אשה במשך שנים לפחות, בסוג של ניצול מרות ובכוח", אמר אחד מהם.

 

עובדי העירייה, לעומת זאת, ניסו להמשיך בעבודתם אך השלכות האירועים ניכרו במשרדים. "הבוקר הגיעו לעירייה שוטרים, שאלו מספר אנשים שאלות ולקחו את מה שהיו צריכים", סיפרה אחת העובדות. "אנחנו כרגע מבינים רק מהתקשורת מה מתנהל וממשיכים בעבודה שלנו כמו שהיא". עובד עירייה בכיר הביע את הפתעתו מהמתרחש ואמר: "עניתי לשוטרים על שאלותיהם ויותר מזה אסור לי לספר".

 

אליאור, עורך אחד המקומונים ביישוב, הודה כי "המעצרים וטענות המשטרה לא הפתיעו אותי כלל. חשפנו בעיתון שורה ארוכה מאוד של פרשיות. הפשיטה הזו לא תפסה אותי ואת מרבית תושבי קריית מלאכי בהפתעה. האווירה הציבורית היא שיש כאן משהו שלא מתנהל כשורה".

 

אברהם הרשקופ, חבר מועצת העיר לשעבר שהתפטר לפני כשנה לאחר שלטענתו נחשף לשחיתות, הביע תקווה

"שינקו את קריית מלאכי, שתהיה עיר שנחמד לגור בה ולא עיר שכל כמה חודשים עולה לכותרות בצורה מכוערת". לדבריו, "ידעתי על כל החשדות, אם המשטרה יצאה עם כזו כותרת, כנראה שיש דברים בגו. מאפיה השתלטה על העיר הזאת ואני קורא לשר הפנים להיכנס לעובי הקורה ולנקות פה את האורוות".

 

לעומתו, הביעה רחל, יועצת ראש העיר, ספק באמיתות החשדות. "מדובר בעובדים מסורים, חכו שתהיה הוכחה ואז נדבר. אין למשטרה שום דבר בידיים, הם לא עשו שום דבר ואני לא מאמינה לאף מילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטר מחוץ לעיריית קריית מלאכי
צילום: אבי רוקח
מומלצים