שתף קטע נבחר

לא ממריאים: הפלופ של שדה התעופה בברלין

טסים בקיץ לברלין או דרכה? צפו שינויים: בעיות בטיחות אש מעכבות את פתיחת שדה"ת החדש מ‭3-‬ ביוני לסתיו. חברות התעופה: 'זו קטסטרופה'. פורסם ב'ממון' של 'ידיעות אחרונות'

שדה התעופה החדש של ברלין, ברלין-ברנדנבורג, שעלות בנייתו נאמדת ב‭3.3-‬ ביליון דולר, לא ייפתח ב‭3-‬ ביוני כמתוכנן. זאת לאחר שהתברר כי טרם הושלמו ההתקנות של כל מתקני הבטיחות מפני שריפה.

 

עוד בערוץ התיירות:

 

מנהל השדה, ריינר שוורץ, הודיע אתמול כי תאריך חדש לפתיחת השדה ייקבע בקרוב ויהיה לאחר חופשת הקיץ, כלומר ספטמבר ואילך.

 

ההודעה על דחיית הפעלתו של שדה התעופה היכתה בתדהמה את מנהלי אייר ברלין, שזה אמור להיות נמל הבית שלה, וחברת לופטהנזה, שתיכננה להפעיל ממנו מעל ‭1,000 ‬ טיסות שבועיות ליעדים שונים באירופה, בהן כ‭30-‬ טיסות ליעדים חדשים, שטרם הופעלו אליהם טיסות מברלין.

 

עד כה פעלו בברלין שני שדות תעופה: טגל, שנמצא קרוב לעיר ושימש בעיקר לטיסות בתוך אירופה; ושונפלד, שנמצא ליד שדה התעופה החדש וחולק איתו אחד משני מסלולי ההמראה. שניהם היו אמורים להיסגר בסוף מאי, עם פתיחת השדה החדש.


לא ייפתח כמתוכנן. שדה"ת החדש של ברלין (צילום: Gettyimages)

 

גם הקהל בישראל צפוי לראות שינויים

שדה התעופה החדש של ברלין אמור לטפל בכ‭27-‬ מיליון נוסעים בשנה, ותוכנית הרחבה תאפשר לו לטפל ב‭45-‬ מיליון איש.

 

גורמים בחברות התעופה אמרו אתמול כי מדובר ב"קטסטרופה‭."‬ דובר לופטהנזה בישראל אמר כי החברה עושה מאמצים כבירים לקבל זמני נחיתה והמראה בשדה התעופה טגל, במטרה להפעיל את כל הטיסות החדשות, ומקווה לקבל אישורים לכך.

 

גם הקהל בישראל צפוי לראות שינויים בטיסות ואף ביטולי טיסות. לופטהזה למשל, אמורה להתחיל להפעיל ב‭3-‬ ביוני קו טיסות בין תל-אביב לברלין, ולנחות בשדה החדש. אמנם בשלב ראשון מדובר רק בשתי טיסות שבועיות, אבל לא בטוח שהחברה תוכל להפעילן מנמלי התעופה הקיימים.

 

באשר לאייר ברלין, שהחליטה להפוך את הנמל החדש לבסיס לטיסות המשך לעשרות יעדים, עדיין לא ברור מה יהיה עם טיסות ההמשך, או האם יהיו טיסות חלופיות לכל הנוסעים, מישראל ומאירופה, שרכשו כרטיסים לברלין ולטיסות ההמשך.

 

גם אל-על וישראייר מפעילות טיסות לברלין ואמורות היו לעבור לשדה החדש. בשלב זה עדיין לא ברור מה תהיה השפעת הדחייה על שעות הטיסה המתוכננות של שתי החברות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages
עדיין עובדים על החדש. פועל בשדה"ת ברלין
צילום: Gettyimages
מומלצים