שתף קטע נבחר

מחקר: נשים גונחות במיטה כדי לזרז את הגבר

נשים רבות גונחות בקולניות במיטה. מחקר חדש (ועצוב) מגלה את האמת: רובן עושות זאת כדי לזרז את הפרטנר לגמור כבר, או סתם משעמום. ב"זמנים בריאים" ב"ידיעות אחרונות" מסבירים, כך תדע אם בת זוגך עובדת עליך, או נהנית באמת

כולנו, נשים וגברים כאחד, למדנו איך אמורה להיראות, ובעיקר להישמע, אישה שגומרת. לא צריך לצפות בפורנו כדי להבין שגניחות ויללות הן חלק בלתי נמנע מהעניין. מספיק להתבונן בזיוף האולטימטיבי של סאלי שפגשה את הארי, או לחלופין להתפעל מביצועיה הקוליים של סמנתה ב"סקס והעיר הגדולה".‬

 

אך האם כל אחת מאיתנו שמעוררת את חמתם (ואת יצריהם המיניים) של השכנים כשהיא גומרת באמת עושה זאת באופן טבעי, או שפשוט הטמענו ברצינות יתרה את הסאונד ההוליוודי הזה?

 

כתבות נוספות על אורגזמה נשית :

 

סקר אמריקאי שנערך לאחרונה בקרב 71 נשים פעילות מינית בגילי ‭,48-18‬ ניסה לבחון את התנהגותן הקולית בזמן מעשה האהבה. הסקר גילה כי נשים רבות אכן משמיעות קולות בזמן הסקס, אבל לא בהכרח בזמן האורגזמה. התברר שבעוד שרוב האורגזמות הנשיות נחוות במהלך המשחק המקדים (זה שכולל אצבעות או לשון, ולפיכך מתמקד בדגדגן‭,(‬ הרי שאת קשת הגניחות הנשים משמיעות לרוב בסמוך לגמירה של הפרטנר שלהן.

 

לא מפתיע, לאור העובדה ש‭66%-‬  ממשתתפות הסקר הודו שהן גנחו כדי לזרז את הפרטנר שלהן ולהביא את האקט לסיומו ההרואי, ו‭87%-‬  סיפרו שהן עושות את זה בעיקר כדי לגרום לו להרגיש טוב עם עצמו. אחרות הסבירו שהן גונחות כדי להפיג את תחושת השעמום, העייפות ולפעמים גם את אי הנוחות שהן חוות בזמן החדירה עצמה.

 

גניחות בעיתוי אסטרטגי יכולות באמת לעזור. נשים, כנראה, לומדות עם הזמן לקחת אחריות על צורכיהן המיניים והן משתמשות בקולות כדי ללמד את הפרטנר שלהן מה עושה להן נעים ומה ממש לא. אם תרצו, הגניחות והיללות הנלוות לאקט המיני הן דרך עדינה, מרומזת, לתת לגברים הוראות בנוסח "עצור‭"!‬ "תמשיך ככה" או "עוד‭"!‬ בלי להישמע כמו שוטרת תנועה.

 

תקשיב, יכול להיות שהיא אומרת "לא נוח לי!!!" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
תקשיב, יכול להיות שהיא אומרת "לא נוח לי!!!"(צילום: shutterstock)

 

אל תעלבו אם היא בוכה או צוחקת באמצע הסקס

אחת הסברות קובעת כי הגניחות הללו, שבלי ספק מדליקות גברים, עוזרות גם לנשים עצמן להיכנס לעניין, להידלק ולקדם את עצמן לעבר האורגזמה המיוחלת.

  

המטפל הזוגי והמיני עידן מיליצ'ר מסביר: "אמנם אין מחקרים חד-משמעיים בנושא הזה, אבל כנראה שגברים באמת קולניים פחות מנשים בזמן הסקס. הגניחות הנשיות יושבות על עניינים הורמונליים ופיזיולוגיים, אבל הן מיוחסות בעיקר למרכיב הרגשי.

 

"הקולות האלה מבטאים איזושהי תחושת שחרור, וזה מעניק לגבר ביטחון ותחושה שהוא עושה טוב, עושה נכון. יש גם השערות בדבר התפקיד האבולוציוני של הגניחות בזמן סקס, שתכליתן 'לנהל' את התנהגות הגבר כדי לממש את מטרתו הבסיסית של המשגל - הפריה ורבייה‭."‬

 

מיליצ'ר מבקש להבחין בין קולות שונים המושמעים בזמן הסקס - קולות שמקורם בעצם בכאב (ולא מהסוג המהנה‭,(‬ קולות של זיוף (וזה, חד-משמעית, לא לעניין‭,(‬ וקולות המבטאים הנאה. גם במקרה הרצוי הזה, הוא אומר, ייתכנו קולות שונים ותגובות שונות. יש גם נשים שיצחקו או יבכו כשהן חוות אורגזמה, והנה הזדמנות לומר לגברים - אל תיבהלו אם היא פורצת פתאום בבכי, אל תיעלבו אם היא לפתע מתחילה לצחוק. הכל עניין של עוצמת הרגש ודרך הביטוי האישית שלו.

 

זה שהיא צוחקת באמצע הסקס יכול להיות גם דבר טוב (צילום:  shutterstock) (צילום:  shutterstock)
זה שהיא צוחקת באמצע הסקס יכול להיות גם דבר טוב(צילום: shutterstock)

 

"אישה שתרצה לזייף, לרוב תצליח לעבוד על הפרטנר"

ומה בעניין הזיוף? הוא רע, כי גניחות מזויפות מעבירות לפרטנר מסר שהוא עושה טוב ונכון, כשבעצם הוא לא. מוטב להשתמש בגניחות כדי לסמן מתי את באמת מרוגשת ומבסוטית. מי שעושה אחרת - פוגעת בסופו של דבר בעיקר בעצמה ובאורגזמות הפוטנציאליות שלה.

 

כך שאם חשבתם שאתם יודעים בדיוק מה מסמלת הגניחה שלה או מתי בדיוק היא גומרת, ייתכן מאוד שטעיתם. מיליצ'ר: "גברים צריכים להיות רגישים מאוד בריקוד המיני וללמוד לקרוא את הפרטנרית שלהם, לא רק בקטע הווקאלי. צריך להיות קשוב לצליל ולתנועה, לשפת הגוף, כי אישה שתרצה לעבוד על הגבר שאיתה ולזייף אורגזמה לרוב תצליח בכך.

 

"צריך להיות מנוסה ומיומן מאוד כדי לזהות את הניואנסים של הביטויים הפיזיים

לעוררות המינית הנשית ולאורגזמה. לכן חשוב להיות קשוב ורגיש למכלול, כי הנאה וחוסר הנאה יתבטאו בכל מיני צורות, לא רק באנחות ובגניחות. צריך גם לזכור שלא תמיד גניחה שנשמעת דומה מעידה על תחושה דומה. הדברים האלה משתנים מאישה לאישה‭."‬

 

ולמה הגברים קולניים פחות? אפשר אולי לצפות מהם להתחיל להשתחרר בעניין הזה, ולו כדי לתת את התחושה שהם באמת נוכחים באקט ונמצאים בסינכרוניזציה עם האישה שאיתם. אבל, אומר מיליצ'ר, גבר שישמיע קולות ממילא לא יגרום לאישה שאיתו לגמור מהר יותר. ולכן, אולי, זה מיותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
רוב הנשים גונחות כדי לעודד את האורגזמה של הפרטנר, לא שלהן
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים