שתף קטע נבחר

נדחה ערעור ראש העיר, שטען: 'יחסי מין בהסכמה'

מוטי מלכה התייחס לראשונה בקולו לחשד שלפיו אנס עובדת עירייה בקריית מלאכי. המשטרה טענה שהוא חשוד בעבירות מין בנשים נוספות, השופטת דחתה את ערעורו על המשך המעצר. קרוב משפחה של הקורבן תקף בחריפות את מלכה: "הוא משה קצב 2, רק הרבה יותר גרוע"

"הכל עורבא פרח, היו יחסי מין אך בהסכמה". יממה לאחר שנעצר בחשד לאונס עובדת עירייה, מגיב ראש העיר קריית מלאכי מוטי מלכה לדברים בקולו. למרות טענותיו, בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה לפנות ערב (יום ה') את ערעורו על ההחלטה להאריך את מעצרו בשמונה ימים.

 

לפני הדיון, נראה מלכה מתוח מאוד. כשנשאל על הרגשתו, השיב: "הכול טוב". ראש העיר הוסיף כי אין לו מושג מה עומד מאחורי התלונה נגדו וציין כי השוטרים מתנהגים כלפיו עד כה בצורה יוצאת מן הכלל.

 

"הכול טוב". מלכה לפני הדיון בערעור על מעצרו, היום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"הכול טוב". מלכה לפני הדיון בערעור על מעצרו, היום(צילום: ירון ברנר)

 

חשד לאונס בעיריית קריית מלאכי - דיווחים אחרונים ב-ynet:

חקירת ראש העיר: חשד לאונס בדירה לדוגמה

מלכה אמר על קצב: חרד לתושבי קריית מלאכי

ראש העיר קריית מלאכי לעמיתו: "אתה אנסת". צפו

 

נציג המשטרה בדיון טען כי היום הייתה התפתחות בחקירה והגיש לשופטת נספח סודי. הוא ציין כי מלכה מכוון כל הזמן לעניין מתלוננת אחת אך לדבריו מדובר בחשד לעבירות מין במספר נשים, ועל כן הדבר מצריך הישארותו במעצר - הן בשל המסוכנות והן בשל החשש לשיבוש חקירה.

 

השופטת אסתר דודקביץ' ציינה כי מדובר בחקירה מסועפת וצרכי החקירה ותכניתה מחייבים נפח זמן הולם, וקבעה ששיחרורו של מלכה בשלב זה עלול לסכן את החקירה ולהביא לשיבושה.

 

פרקליטו של מלכה, עו"ד אבי חימי, תהה במהלך הדיון "ממתי חשוד, גם בחשדות חמורים, מקבל את מלוא הימים? איפה הביקורת השיפוטית, מה היה קורה אם רק היו מאריכים בחמישה ימים ולאחר מכן מגיעים לבימ"ש ומראים את התקדמות החקירה. זה לא מקובל ולא נהוג, זה חריג. היום ראש העירייה, שמכהן בקדנציה שנייה והיה אלוף משנה, הפך להיות האנס הכי מסוכן במדינת ישראל ואת הכותרות הוא זוכה לראות בבית המעצר".

 

"מה יש להם שם בעירייה שנותן כל כך הרבה הורמונים?"

מוקדם יותר התייחס קרוב משפחתה של עובדת העירייה לחשד שנאנסה. "ראש העיר הוא משה קצב מספר 2, רק הרבה יותר גרוע ממנו. שמעתי על המעשים לא בשלב הראשוני, אבל בשלב מאוחר יותר ידעתי ושמעתי את מה שקרה", הוסיף הקרוב על הפרשה שהושתקה כנראה למרות שאנשים לא מעטים בעירייה ידעו על המתרחש. הוא בטוח ש"יש לפחות עוד עשרה מקרים כאלה וכדאי שתבדקו אותם".

 

עוד אמר הקרוב של המתלוננת כי "כרגע, אני לא מעוניין למסור פרטים על מצבה. מאז שהתפוצץ הסיפור היא מחוץ לעיר. אני לא יודע מה יש להם שם בעירייה שנותן להם כל כך הרבה הורמונים".

 

החשודים בפרשה (צילום: אבי רוקח, מוטי קמחי, יריב כץ) (צילום: אבי רוקח, מוטי קמחי, יריב כץ)
החשודים בפרשה(צילום: אבי רוקח, מוטי קמחי, יריב כץ)

 

בחקירה הסמויה שערכו בלשי היחידה הכלכלית הם גילו כי כשמלכה ומקורביו חששו שהפרשה תיחשף, הם קבעו פגישה עם חבר מועצה בצומת קסטינה ואיימו עליו שלא יפתח את הפה. "זה ממש כמו ארגון פשע", אמרו במשטרה. מלכה חשוד כי אנס את העובדת, ביצע מעשה סדום, תקף אותה והטריד אותה מינית. בנוסף, הוא חשוד כי סחט באיומים חבר מועצה ולקח שוחד מקבלן שמעניק שירותים לעירייה.

 

בנו של ראש העיר, שחר מלכה, הגיע עם חבר המועצה ואדם אחר לפגישה בצומת קסטינה והבהיר לו על פי החשד כי אם יעז לדבר על המקרה, הוא יציג בקריית מלאכי תמונות מביכות שיפגעו בו ובמשפחתו. גם ראש העיר עצמו, שמעצרו הוארך אתמול בשמונה ימים, הגיע למקום בסיום הפגישה, כדי לוודא שהמסר התקבל.

 

לפי חשד המשטרה, ה"תיווך" בין ראש העיר לבין הנאנסת נעשה על ידי אלי ביטון, עוזרו של מלכה. ביטון, שכונה בקריית מלאכי "שר הרווחה" בשל תפקידו לדאוג לנזקקים ולמשפחות חד-הוריות, הכיר לראש העיר את האשה. על פי החשד, לפחות במקרה אחד ביצע ראש העיר מעשים מגונים באשה, כשהוא נמצא ברכבו של ביטון, שנהג באותה עת ברכב. גם ביטון נעצר בפרשה.

 

במקרה אחר גילו צוות חוקרי זרוע מקרקעין, בראשותו של נצ"מ אלון גרוסמן, כי מלכה קיבל מפתח של דירה לדוגמה מהקבלן שמעון וקנין, שאישר לו על פי החשד הגדלת אחוזי בנייה. בעת שמלכה היה מעוניין להיפגש בדיסקרטיות עם העובדת, הוא היה קובע איתה מפגש באותה דירה.

 

מצלמה בבית ממלא המקום 

דמות מפתח אחרת בפרשה היא ממלא מקומו של מלכה, יוסי סולימני. ממלא המקום העניק את ביתו לטובת המפגשים המיניים של מלכה והאשה. על פי החשד, הוא התקין מצלמה

 בביתו - כדי שיהיה בידו חומר נגד ראש העיר. "הייתי אצלו בבית ודיברתי איתו לא פעם", סיפר תושב קריית מלאכי בשיחה עם ynet. "כשהזהרתי אותו מראש העיר, הוא אמר לי 'אם הוא יעשה משהו, אני אזיין אותו'. אני זוכר שהייתי אצלו בבית וראיתי מצלמה. אחרי זה הבנתי שכנראה המעשים הונצחו".

 

ראש העיר מלכה מסר במשטרה גרסה ולפיה היה לו קשר עם המתלוננת, דבר שאסור לו על פי חוק שכן היא הייתה תחת מרותו, ואילו סולימני מכחיש כל קשר מיני איתה. "מרשי מכחיש את החשדות המיוחסים לו. מדובר בבעל תפקיד בעירייה שביצע את תפקידו במשך שנים במסירות וללא רבב", אמר בא כוחו, עו"ד גיא שמר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחסי מין בהסכמה. מלכה בבית המשפט, היום
צילום: ירון ברנר
מומלצים