שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן, אוהד צויגנברג

מתקפה בקדימה נגד מופז: 'קואליציה בולשביקית'

בכנס השמאל בתל אביב תקפו חברי כנסת ממפלגתו של שאול מופז את הכניסה לממשלה. "צריך לעצור את המחנה המטורף של חוטובלי ואלקין", אמרה נינו אבסדזה. עמיתה שלמה מולה: "לצערי הגדול, המפלגה שלנו הצטרפה לאחרונה לקואליציה"

מתקפה ראשונה וגלויה מתוך קדימה נגד המשנה לראש הממשלה החדש: אחרי שהשבוע הפתיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר קדימה שאול מופז את המערכת פוליטית ואת הציבור כולו כשסיכמו ביניהם על ממשלת אחדות, תוקפים חברי קדימה, מהחלק השמאלי של המפלגה, את מנהיגם החדש. "אני חלק מקואליציה בולשביקית", טענה ח"כ נינו אבסדזה.

 

 עוד בחדשות ynet:

 

בכנס השמאל הישראלי שאורגן על-ידי שלום עכשיו ונערך בבית ציוני אמריקה בתל אביב הוסיפה אבסדזה, שעלתה ארצה מגיאורגיה, חלק לשעבר מברית המועצות כי היא מתנגדת לכיבוש ותקפה את חבריה לקואליציה החדשה: "צריך לעצור את המחנה המטורף הזה הבולשביקי של ציפי חוטובלי וזאב אלקין". לדבריה, "עד היום כיבדתי את חוקי המשחק של המפלגה כי הבנתי שיש שם אנשים כמו עתניאל שנלר. מהיום אני לא מרגישה מחויבת לכבד את חוקי המשחק".

 

ח"כ מולה מקדימה בכנס השמאל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ מולה מקדימה בכנס השמאל(צילום: מוטי קמחי)

 

חברה לסיעה, ח"כ שלמה מולה, ששקל בתחילה להצביע נגד מינויו של מופז למשנה לראש הממשלה, הסכים עם עמיתתו. "לצערי הגדול, המפלגה שלנו הצטרפה לאחרונה לקואליציה", הוא אמר בכנס שבו נכחו מאות אנשי שמאל. "לא נוכל לעשות כלום כשכל הכסף הולך להתנחלויות".

 

לדבריו, "כשמבקשים להעביר חקיקה לילדים בסיכון אומרים אין כסף, אבל בשביל לבנות איזה כביש גישה למאחז בלתי חוקי בשכם תמיד מוצאים את הכסף, או ששולחים את מיטב הפרקליטים שלנו כדי לשנות את מדיניות הממשלה במאחזים הבלתי חוקיים, זה גם דבר שעולה לנו כסף".

 

"להלבין את מדיניות הבריחה והמריחה של רה"מ"

בראיון לרדיו ynet הוסיף ח"כ מולה: "אנחנו נכנסנו כדי להלבין את המדיניות הקלוקלת, מדיניות הבריחה ומריחה של ראש הממשלה. נכון לחודש הקרוב אני נותן לממשלה הזו צ'אנס כדי להוכיח שהתהליכים עם קדימה הם תהליכי אמת ולא תהליכים שבאו אך ורק לרסק את קדימה ולהכניס אותה לבית קברות בגבעת שאול".  

 

כנס השמאל בבית ציוני אמריקה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כנס השמאל בבית ציוני אמריקה בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

השחקן מדני פטנקי שמגלם את סול בסדרה האמריקנית "הומלנד" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השחקן מדני פטנקי שמגלם את סול בסדרה האמריקנית "הומלנד"(צילום: מוטי קמחי)

 

הכנס תוכנן בהנחה שייערכו בחירות. נועם שליט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הכנס תוכנן בהנחה שייערכו בחירות. נועם שליט(צילום: מוטי קמחי)

 

ח"כ יואל חסון מקדימה אמר כי "הציבור הישראלי צריך להחליט אם חשוב לו יותר להיאבק על מחיר הקוטג' או מחיר פסק הזמן או להיאבק על תהליך השלום. קוטג' ופסק זמן הם אמנם דברים מאוד חשובים, אבל צריך גם להתגייס לתהליך השלום שיש בו דחיפות". בנוסף חסון הדגיש שהוא אמנם מצר על כך שציפי לבני עזבה את הכנסת, אבל הוסיף שהוא מצר על כך שהציבור לא חיבק אותה בזמן שהיא דיברה על שתי מדינות. 

 

בכנס שתוכנן מראש מתוך הנחה שייערכו בחירות, השתתפו אנשי שמאל מהמפלגות והתנועות השונות, בהם יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, ח"כ ניצן הורוביץ, ח"כ אילן גילאון, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ח"כ עמיר פרץ וח"כ דניאל בן סימון.

 

נועם שליט: "הימין-מרכז שולט"

נועם שליט, שהכריז לאחרונה על כניסתו לפוליטיקה, מתח ביקורת על זה שלא היו אנשי ימין בכנס. "צריך להביא אנשי ימין לכנס הזה, ולא רק לדבר בזירה אוהדת, שכולם אוהבים לשמוע מה שאנחנו מדברים. הימין-מרכז הוא הגוש השולט ולא נראה שזה הולך להשתנות בזמן הקרוב".

 

בהתייחסו לסכסוך עם הפלסטינים הוא ערך השוואה לסכנה העולה ממפרץ חיפה וטען כי המצב על סף פיצוץ. "אני לא מבין מה אנחנו אמורים לעשות עם ארבעה מיליון פלסטינים, לאן הם הולכים להיעלם. זו סכנה שמזכירה לי את מיכל האמוניה במפרץ חיפה. צריך ללכת להפרדה, האשליה ששני העמים שמעורבבים בצורה כזאת יוכלו לחיות ביחד לא יכולה להימשך. המצב שצד אחד שולח זרועות ומאחזים לצד השני הוא בלתי אפשרי".

 

שרת החינוך לשעבר, יולי תמיר, התייחסה להבטחות של נתניהו ומופז להתניע תהליך מדיני במסגרת האחדות. "נתניהו עומד לפני בחירה היסטורית,

יש לו הזדמנות גדולה מאוד ובסוף התהליך העמדות האמיתיות שלו ייחשפו. נחכה לו עם פרחים אם נגיע לבחירות עם תהליך מדיני, עכשיו נדע בדיוק מה הימין מסוגל ורוצה לעשות".

 

היא גם מתחה ביקורת על כך שיאיר לפיד ושלי יחימוביץ' דיברו על להיכנס לקואליציה בעתיד ואמרה: "הבעיה היא שהמפלגות לא מציבות אלטרנטיבה, המצב שמחזרים אחרי נתניהו מטשטש את הדעות האמיתיות שלנו, ולא ברור מה לפיד ויחימוביץ' היו אומרים אם הם היו צריכים להחליט אם להיכנס לממשלה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לעצור את המחנה המטורף". ח"כ נינו אבסדזה
צילום: מיכאל קרמר
ח"כ יואל חסון. הצטער על לבני
צילום: מוטי קמחי
המצב על סף פיצוץ. נועם שליט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים