שתף קטע נבחר

איראן: ב-2007 סוכל ניסיון להתנקש באחמדינג'אד

משרד המודיעין האיראני מסר כי שלושה מחבלים מתאבדים מארגון ג'ונדאללה הבדלני תכננו לפוצץ עצמם בעת נאומו של הנשיא במחוז סיסתן-בלוצ'יסטן. הם אותרו ונעצרו בפעולה שבה נהרגו ארבעה "טרוריסטים" וחמישה אנשי כוחות ביטחון

משרד המודיעין של איראן הודיע כי ב-2007 בעת ביקור של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד במחוז בדרום המדינה סוכל ניסיון של ארגון הטרור ג'ונדאללה להתנקש בו. 

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

אחמדינג'אד דקות לפני ניסיון ההתנקשות  בעיר המדאן ב-2010 ()
אחמדינג'אד דקות לפני ניסיון ההתנקשות בעיר המדאן ב-2010

 

לפי ההודעה של המשרד האיראני, שלושה מחבלים מתאבדים התכוונו לפוצץ עצמם בעת נאומו של אחמדינג'אד בעיר איראנשהר שבמחוז סיסתן-בלוצ'יסטן, אולם אנשי משרד המודיעין האיראני, איתרו אותם.

 

במהלך הפעולה, נכתב בהודעת המשרד, נהרגו ארבעה טרוריסטים, ארבעה מאנשי כוחות הביטחון ואיש משרד המודיעין.

 

ארגון ג'ונדאללה (חיילי האל בפרסית, ד"כ) הוא ארגון שלוחם למען אוטונומיה של בני המיעוט הסוני בדרום-מזרח איראן, ונאבק דרך קבע בכוחות הביטחון של איראן. באיראן האשימו את הארגון כי הוא מקבל סיוע והכוונה מארגוני ביון במערב, בין היתר של ישראל, ארה"ב ובריטניה.  

 

ההודעה של משרד המודיעין, האחראי בין היתר על סיכול טרור, פורסמה בעת שאחמדינג'אד נמצא בביקור כבר מספר ימים בצפון-מערב המדינה במסגרת נסיעותיו לערי הפריפריה במדינה. 

 

דיווחים על ניסיונות התנקשות באחמדינג'אד פורסמו גם בהזדמנויות נוספות. ב-2010 בעת ביקור בהמדאן הושלך מטען חבלה או חזיז, תלוי לאיזו גרסה מאמינים, לעבר שיירת הנשיא. הוא לא נפגע. גם שנה קודם לכן פרסם משרד המודיעין האיראני הודעה לפיה הצליח לסכל מזימה אמריקנית להתנקש באחמדינג'אד. חמישה חשודים נעצרו אז.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא הפעם הראשונה שמדוחחים על ניסיון להתנקש בו. אחמדינג'אד
צילום: רויטרס
מומלצים