שתף קטע נבחר

אחיו של דניאל מעוז: המדינה התירה רצח אופי

הנאשם ברצח הוריו יעיד מחר בבית המשפט, בזמן שאחיו תוקפים את התנהלות צוות ההגנה שלו ואת שתיקתה של הפרקליטות. "המתקפה האינטנסיבית על ניר מעוז פוגעת בשמו ומסבה לו נזק נפשי". הסנגוריה הציבורית: "מדובר בהכפשות חסרות שחר"

בני משפחת מעוז מחפשים אחר "קולה של המדינה". במכתב שנשלח היום (א') ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, קובלים גיא, תמר וניר מעוז - שאחיהם דניאל מואשם שרצח את הוריו, נורית ונוח, בביתם בירושלים לפני כעשרה חודשים - על ההסתה, כהגדרתם, נגד ניר מצד צוות ההגנה של אחיו. "מתקפה אינטנסיבית זו לוקה באי דיוקים ובשקרים של ממש, שפוגעים אנושות בשמו הטוב של ניר ומסבים לו נזק נפשי רב", נאמר במכתב, יממה לפני עדותו של הנאשם ברצח בבית המשפט.

 

בתגובה נמסר מהסנגוריה הציבורית כי מדובר במכתב הכולל הכפשות חסרות שחר שמהווה חציית קו אדום.

 

רצח בני הזוג מעוז - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

על פי המכתב, שנשלח על ידי דוקטור דנה פוגץ', יו"ר מרכז נוגה בקריה האקדמית אונו, שמייצגת את בני משפחת מעוז, סיפור הרצח, חקירתו וההליכים המשפטיים המתקיימים זה מספר חודשים זוכים לחשיפה תקשורתית נרחבת. "אם לא די בסיקור העובדות הקשות כשלעצמן והפגיעה בפרטיות המשפחה, מובאים באמצעי התקשורת ציטוטים ואמירות שקריות וזדוניות שמקורן בסנגוריו של הנאשם, עורכי הדין דוד ברהום וארז בר צבי".

 

תמר וניר מעוז בבית המשפט. "אמירות שקריות וזדוניות" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
תמר וניר מעוז בבית המשפט. "אמירות שקריות וזדוניות"(צילום: גיל יוחנן)

 

לטענת פוגץ', קיים פער עצום בין הגנה ראויה באולם בית המשפט לבין השתלחות שיש בה משום לשון הרע בתקשורת. "בתיק זה נחצו הקווים כולם, הן לעניין התנהלות לא אתית של הסנגורים בדיון עצמו והן בתקשורת. לא ניתן להתעלם מחסרונו הבולט של קולה של המדינה, שהיא זו שהחליטה על הגשת כתב האישום נגד דניאל מעוז, והיא זו האחראית על ההגנה על עדי התביעה ונפגעי העבירה".

 

המכתב מדגיש את טענות הסנגוריה, לפיהן ניר מעוז היה בזירה והוא זה שביצע את הרצח. "מדובר באמירות שקריות במובהק. לא ייתכן שהוא יידרש להתמודד על חזית קשה זו בעצמו, ובלי שתינתן תגובה רשמית על הדברים. שתיקתה התקשורתית של המדינה בעניינים אלה רועמת במיוחד ואינה ראויה להימשך. רצח האופי התשתיתי שנעשה לו בתקשורת מתעצם עם שתיקתה של הפרקליטות".

 

פוגץ' טוענת כי מכתב בנושא זה שנשלח ללדור לא זכה כלל למענה, ומבקשת מוינשטיין להיפגש איתו ולדון בנושא.

 

בתגובה נמסר מהסנגוריה הציבורית כי היא "מצרה על ההשתלחות חסרת הרסן של מרכז נוגה בסנגורים הציבוריים המייצגים את דניאל מעוז. הסנגורים ממלאים את תפקידם על פי חוק ועל פי כללי האתיקה המחייבים אותם, בתנאים קשים, כשהם חשופים כל העת למתקפה ציבורית ותקשורתית. המכתב של מרכז נוגה, הכולל הכפשות חסרות שחר, הוא חציית קו אדום אשר אין בכוונתינו לעבור עליה בשתיקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דניאל מעוז
צילום: נועם מושקוביץ
תמר וניר מעוז
צילום: עטא עוויסאת, "ידיעות אחרונות"
מומלצים