שתף קטע נבחר

ירון לונדון חכם על חרדים, ולא על ערבים

במאמר שכתב ירון לונדון הוא מציע "לכווץ את החרדים" מאחר שהם לא עובדים, לא מתגייסים ומפלים נשים. אבל הוא לעולם לא יגיד זאת על ערבים. למה?

המאמר האחרון של ירון לונדון שקרא "לכווץ את החרדים", גרר אחריו מאמר הזוי ועילג באתר האינטרנט החרדי "צופר" שקרא לחסל את לונדון. התקשורת כמובן נזעקה בתמימות-מעושה ומאוסה לדווח כי מדובר בהסתה לרצח, ורק לונדון נשאר רגוע ואמר כי אינו חושש לחייו. וכך, בגלל טיפשות מופלגת של העיתונאי החרדי שחיבר את המאמר, הוסט הדיון מהנושא האמיתי - הקלות הבלתי נסבלת שבה בתקשורת הישראלית מותר ואף מקובל להסית נגד חרדים, אבל לא מקובל ולא תקין פוליטית להפנות את אותם ביטויים כלפי מיעוטים מסוימם, כמו הערבים למשל.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בין השאר מציין לונדון במאמר שלו "האם לא הגיעה השעה לומר את אשר על לבנו? החרדיות מחנכת לטפילות ומטפחת עוני. היא החזקה שבסוכנויות הפצת הבורות, הדעות הקדומות ושאר ההבלים. היא אויבת את המדעים, אטומה בפני האמנויות, בזה לשלטון העם, שונאת נשים ומנצלת אותן. היא מתעבת את האחר, בין אם הוא בן עם זר ובין אם בן עמנו".

 

אז מה היה לנו פה בעצם?

ובכן, הבה נפרק את הטענות – דו"ח טרכטנברג מציין כי אחוז הגברים החרדים שעובדים לפרנסתם הוא 42% בלבד, מה שיוצר עוני ומאלץ את הציבור הזה להסתמך הן על תרומות והן על המדינה ועל קצבאותיה. אלא שאותו דו"ח קובע שאחוז הנשים הערביות שעובדות הוא 20% בלבד. מדוע אם כן לונדון וחבריו לא מכנים את הערבים פרזיטים, אלא רק את החרדים?

 

לונדון וחבריו טוענים שהחרדים טפילים, מאחר שרובם המוחלט לא משרתים בצבא בתפקידים קרביים ללא הקלות או מסלולים מיוחדים. על רקע זה שב והוקם לאחרונה "מאהל הפראיירים" שקורא לבטל את חוק טל ולגייס חרדים. מדוע אותה דרישה לא מופנית כלפי ערבים, שמנהיגיהם מתנגדים גם לשירות אזרחי בתוך המגזר הערבי עצמו?

 

לונדון טוען שהחברה החרדית שונאת נשים ומנצלת אותן. ובכן, מאז דבורה הנביאה, מנהיגים חרדים לא עודדו נשים לשאת בתפקידים ציבוריים, אבל זה מגוחך לטעון שחרדים שונאים נשים, בשעה שמדי שנה כשני-שלישים מהנשים שנרצחות על-ידי הבעלים הן ערביות (השאר הן, בדרך כלל, עולות מאתיופיה וגם מספר עולות מחבר העמים).

 

אגב, לונדון עצמו הודה במאמר שלו כי "השאלה הנכונה אינה איך לגייס חרדים ואיך למושכם אל שוק העבודה, אלא מה יש לעשות כדי לצמצם את שיעור החרדים בחברה הישראלית. בקטון שיעורם, תקהה חריפותה של שאלת גיוסם... התחזקותה של החרדיות היא ערובה להיחלשות החברה הישראלית עד לתבוסתה הגמורה, ולכן את המאמץ המחשבתי המוקדש לסוגיית הגיוס כדאי להקדיש לאתגר הגדול: כיווץ החרדיות".

 

היהודים נבונים. והשאר?

כמובן שירון לונדון לא מתכוון להרוג חרדים, אלא רק לכווץ אותם. אני מניח שהוא מתכוון לעשות את זה בעזרת אקדח לייזר משוכלל

מ"מסע בין כוכבים", או להכות את החרדים כשהם קטינים בעזרת פטישי יום העצמאות. אפשר גם לכווץ חרדים באמצעות מעיכת איברים אסטרטגיים, או פשוט בעזרת נעילה שלהם בגטאות צפופים - שם הם לא יועלו להתרחב, אלא לכל היותר לגבוה.

 

מה שברור הוא למה לונדון לא מציע לכווץ ערבים. הצעה שכזו היא כמובן גזענית, לא תקינה פוליטית, וגם לא הגיונית. כנראה שלדידם של ליברלים דוגמת לונדון, הערבים הם נחותים ורפי-שכל ולכן לא ניתן לבוא אליהם בטענות לנוכח נתוני המשטרה ולפיהם למרות שערבים הם רק 20% מתושבי המדינה, הם מעורבים ב-41% ממקרי הרצח, 41% מאירועי ההצתה, 43% מתיקי השוד בנסיבות מחמירות, 80% ממקרי הירי ו-52% ממקרי השוד. לעומת זאת, לונדון וחבריו סבורים כנראה שהיהודים הם גזע נבון יותר, ולכן אל החרדים, החלק הנחות שבגזע הזה, ניתן לבוא בטענות קשות ואף לדרוש את "הכיווץ שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירון לונדון והחרדים. "לכווץ אותם"
צילום: באדיבות ערוץ 8
מומלצים