שתף קטע נבחר

המלצה: אשת היועמ"ש תואשם בהעסקת עובד זר

ל-ynet נודע כי רשות ההגירה והאוכלוסין המליצה לפרקליטות להעמיד לדין את אביבה וינשטיין, שהעסיקה עובד הודי בביתה בניגוד לחוק. אם תורשע, עשוי בית המשפט לגזור עליה קנס כבד

מבוכה ליועץ המשפטי לממשלה: רשות ההגירה והאוכלוסין המליצה לפרקליטות המדינה להגיש כתב אישום נגד רעייתו של יהודה וינשטיין, אביבה, בגין העסקת עובד זר בניגוד לחוק - כך נודע היום (ג') ל-ynet. בפרקליטות בוחנים את ההמלצה. ברשות האוכלוסין וההגירה סירבו להגיב בנושא.

 

עוד בערוץ החדשות:

החשודים באונס בדרום ת"א: "זה לא אנחנו"

בכנסת דנו באלימות הנוער: הרוצח אינו האלכוהול

 

בימים האחרונים נשלחה חוות דעת מטעם הרשות למשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, שוקי למברגר, הכוללת המלצה להעמיד לדין את אביבה וינשטיין. במקרה של הרשעה, עשוי בית המשפט להטיל על וינשטיין קנס כספי גבוה של עשרות אלפי שקלים.

 

בדצמבר 2010 נחשף כי בני הזוג וינשטיין העסיקו בביתם עובד זר ממוצא הודי, עוד בטרם נכנס היועץ לתפקידו. אף שמדובר בעובד ששהה בארץ באופן חוקי, חל איסור מוחלט על העסקת עובד זר במשק בית, וההיתרים ניתנים בדרך כלל לצורכי העסקה בתחומי הבניין, החקלאות, התעשייה והסיעוד.

 

לשכת היועץ פנתה לפרקליטות, וזו ביקשה מרשות האוכלוסין וההגירה

לפתוח בחקירה, שבמהלכה נגבו עדויות מהעובד ומרעייתו של היועץ המשפטי לממשלה. העובד, שתוקף האשרה שלו תם בפברואר, עזב את ישראל אחרי חקירתו ולא שב. בעקבות זאת הורתה הפרקליטות לרשות לבצע השלמות חקירה, ובמסגרת זאת נחקרה שוב אשתו של וינשטיין.

 

לפני יותר משנה הואשמה נילי פריאל, רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, בהעסקת עובדת זרה בניגוד לחוק. פריאל הודתה בעובדות כתב האישום, אך ביקשה לבטל אותו, כיוון שלטענתה מדובר בהליך מִנהלי ולא פלילי. בית המשפט טרם נתן החלטתו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היועמ"ש וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים