שתף קטע נבחר

ארגוני הסיוע: "אלי ישי מסית נגד הפליטים"

לאחר שקבע שר הפנים כי הפליטים מאפריקה עוסקים בעבריינות, בארגוני הסיוע מצרים על שהוא "מכתים ציבור שלם" ומזכירים: אתה חלק מממשלה שמזניחה את הפליטים והשכונות

"השר ישי מנצל מקרי פשע בודדים על מנת להסית נגד אוכלוסייה שלמה. אמירות כאלו נותנות לגיטימציה לגזענות ועלולות להוביל למעשים נפשעים נגד מבקשי מקלט". כך הגיבו היום (ד') ארגוני הסיוע לפליטים, בעקבות דבריו של שר הפנים בגלי צה"ל בגנות הפליטים מאפריקה.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

אישום: פרץ לדירה, גנב כסף ואנס אשה בשנתה

המשטרה: יחסי המין של ראש העיר מלכה תועדו

 

בראיון ליומן הבוקר של גלי צה"ל עם גולן יוכפז אמר השר ישי כי רוב הפליטים מאפריקה עוסקים בעבריינות, וכי יש להכניס את כולם לבתי סוהר או מתקני שהייה ולתת להם מענקי עזיבה.  

מיכל פינצוק מנכ"לית ארגון הסיוע לפליטים א.ס.ף הוקיעה את ההתבטאויות: "ישי מנצל מקרי פשע בודדים על מנת להסית נגד אוכלוסייה שלמה. אמירות כאלו נותנות לגיטימציה לגזענות ועלולות להוביל למעשים הנפשעים שאירעו בעת האחרונה נגד מבקשי מקלט". לדבריה, "במציאות שבה בפועל לא ניתן לגרש מישראל את הרוב המכריע של מבקשי המקלט, ראוי היה כי ממשלת ישראל תגבש מדיניות שבוחנת את מעמדם כפליטים ומאפשרת להם להתקיים בכבוד, ולא תציע פתרונות לא מוסריים ולא ישימים כגון מתקן כליאה וגירוש".

 

מפגינים בדרום תל אביב. "הזנחה ממשלתית שגם ישי אחראי לה" (צילום: אריק קצב) (צילום: אריק קצב)
מפגינים בדרום תל אביב. "הזנחה ממשלתית שגם ישי אחראי לה"(צילום: אריק קצב)

  

במוקד הסיוע לעובדים זרים הביעו צער על הדברים: "מצער ששר בממשלת ישראל מנצל את המצב כדי לשחרר הצהרה

גזענית. מעשה פשע של יחידים אינו סיבה להכתים ציבור שלם או לכלוא אותו, וענישה קולקטיבית על בסיס דת או צבע עור היא נוהג שמתאים לזמנים אחרים בהיסטוריה שלמזלנו כבר נמצאים מאחורינו".

  

הצטרף לדברים ד"ר רמי גודוביץ מספריית גן לווינסקי, שמסייע למבקשי המקלט. לדבריו, "הדברים החשוכים והגזעניים של ישי מחזירים אותנו לזמנים חשוכים בהיסטוריה. אסור לתת להתבטאויות האלו להשכיח מאיתנו כי המצוקה של התושבים בשכונות המוחלושת של דרום תל אביב היא אמיתית וקשה. היא נובעת מהזנחה מתמשכת של הממשלה שבה ישי חבר. בנוסף קיימת התעלמות מתמשכת מזכויותיהם של מבקשי המקלט". הוא הסביר כי כיוון שהם אינם מורשים לעבוד, "הגורמים הלא נורמטיביים והפליליים בקרבם מרימים את ראשם ופוגעים בפליטים ובתושבים הוותיקים כאחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ישי. כולם לבית הסוהר
צילום: הרצל יוסף
מומלצים