שתף קטע נבחר

אהרונוביץ' בדרום ת"א: אלי ישי לא מטפל בבעיה

ברקע שורת מקרי האלימות, השר לביטחון פנים סייר במתחם התחנה המרכזית. בעלי עסקים ופעילים אמרו לו: "אנחנו מפחדים. בעיית הזרים לא נפתרת", והוא טען שהבעיה היא אכיפת משרד הפנים. "אתה נותן להם 1,000 דולר ומעלה על מטוס"

שרשרת מעשי אונס, דקירה, ירי ורצח ברחבי הארץ מעוררים חרדה בקרב האזרחים. גם בדרום תל-אביב נרשמו בעת האחרונה מספר אירועים אלימים, ובעקבותיהם סייר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' במתחם התחנה המרכזית בעיר. במהלך שיחה עם בעלי עסקים ותושבים בשכונה הם אמרו לו: "אנחנו מפחדים, בעיית הזרים לא נפתרת", והוא מצדו האשים את שר הפנים אלי ישי. ynet העביר מהסיור שידור חי.

 

עוד בחדשות ynet:

 

"משרד הפנים ויחידת עוז - הם צריכים לאכוף", הוא טען בהקשר לבעיית המסתננים מאפריקה. "אין אכיפה. ביקש ממני ראש הממשלה לפתוח מקומות למתקן פתוח בבתי הסוהר. פתחתי כאלפיים מקומות, אף-אחד לא נכנס לשם. כלומר במאמץ הממשלתי אני את חובותיי עשיתי, משרדי הממשלה האחרים לא עושים. אני אומר לשר הפנים - קודם כל שיעשה את העבודה... יחדת עוז לא עובדת כבר חודשיים, מישהו צריך לטפל בעובדים האלה".

 

"אני לא מתחבא", השר לביטחון פנים בסיור בדרום ת"א (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"אני לא מתחבא", השר לביטחון פנים בסיור בדרום ת"א(צילום: ירון ברנר)

 

בעלי עסקים באזור התחנה המרכזית טענו כי רמת הפשיעה באזור בלתי נסבלת. לדבריהם, הם סובלים מגניבות רבות, עשיית צרכים בחצרות, ולא יכולים לפנות למשטרה "כל חמש דקות" כהגדרתם. יו"ר ועדת השכונות של דרום תל אביב, שלמה מסלאווי,

 הציע לשר לפתור את הנושא "באמצעות הקמת עיר אוהלים בדרום ל-50 אלף זרים". בתגובה לטענות התושבים אמר השר כי יעלה את הנושא בישיבת הממשלה. "אני לא מתחבא, אני מגיע לפה להיות אתכם, יש לכם כאב אמיתי וצודק". 

 

מסלאווי אמר לשר: "יש כאן רתיחה, ואתה מכיר את מה שקורה פה. יש כאן אנשים שנצורים בבתים ומפחדים לצאת החוצה".

 

"פתחתי מקומות בבית סוהר, אבל אין את מי להכניס לשם" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"פתחתי מקומות בבית סוהר, אבל אין את מי להכניס לשם"(צילום: ירון ברנר)

 

במקביל, התייחס השר לחילופי האש בטייבה שבמהלכם נהרג אחד מבני משפחת הפשע עבד אל-קאדר. "כוחות פועלים בטייבה, פועלים בנצרת, פועלים בדרום. המתחם שנמצא שם הייתי שם בביקור לפני מספר חודשים, כוחות משימה שנשלחו לבצע שם, שמו שם מצלמות, מחסומים, פעילות משטרתית". הוא שיבח את השוטרים שפעלו שם, והדגיש כי "יש חוק ואכיפת דין במדינת ישראל, גם במגזר הערבי, גם במגזר היהודי גם בתחנה המרכזית".

 

הגבול ייסגר בספטמבר-אוקטובר

השר אהרונוביץ' אמר בסיור: "באתי ולא בפעם הראשונה, להיות, לראות ולהתרשם ממקור ראשון מה קורה עם המסתננים. זו תופעה שמלווה אותנו כבר כמה שנים", אמר והוסיף כי ההתקדמות בנושא הגיעה בעזרת סגירת הגבול עם מצרים. "הנחת העבודה היא שלקראת ספטמבר-אוקטבור הגבול ייסגר שם. זו נקודת האור".

 

הוא הביע מורת רוח מהחלטת הממשלה לגבי המעסיקים: "אמרתי גם לראש הממשלה, ברגע שמטפלים במעסיקים הם מחפשים עבודה ותוקפים, ונרשמת עליה באלימות, פשע, אונס. לכן עדיף לחשוב מה נותנים להם כפתרון".

 

פרט לכך ולסגירת הגבול, הוא דיבר על גירוש "מרצון". "מתחילת השנה יצאו כ-80 מסתננים מישראל מרצון, בשנה שעברה יצאו כ-800 מרצון. אתה מעלה אותם מרצון (על מטוס) עם פספורט, שם להם אלף דולר בכיס, ומשלח אותם. אבל זה לא מספיק. אנחנו מדברים על מספרים של קרוב ל-60 אלף שנמצאים פה. התופעות האלה הן תופעות קשות מאוד ברמה הלאומית".

 

אתמול דווח על אונס שביצעו על פי החשד ארבעה זרים בצעירה בת 19 בחניון בדרום העיר.

 ארבעת הסודנים והאריתריאים חשודים שתקפו את הצעירה שהגיעה למועדון באזור. הם הכחישו את המיוחס להם וטענו כי הותקפו פיזית על-ידי שוטרים. מעצרם הוארך בשישה ימים.

 

לגבי מקרה אחר שאירע בדרום העיר הוגש אתמול כתב אישום נגד אזרח סודני בגין אונס של אשה בשכונת התקווה שבדרום העיר. הוא נאשם שפרץ לדירתה בעת שישנה, גנב ממנה 250 שקלים ואז אנס אותה. 

 

מעט לפני שהחל הסיור, נרשם עוד אירוע אלים בעיר, הפעם ברחוב פרישמן: אדם שלווה כסף מאדם אחר הגיע למשרדו. בין השניים התפתח ויכוח לגבי גובה החוב. בשלב מסוים שלף הלווה אקדח וירה במלווה. הוא נפצע באורח בינוני בידו ופונה לבית החולים איכילוב. כוחות בילוש ממשטרת תל אביב שהגיעו למקום עצרו את היורה לחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ', היום בסיור. ירד לשטח
צילום: ירון ברנר
תחנה מרכזית בתל אביב
צילום: יובל מן
נווה שאנן
צילום: עופר עמרם
תושבים בשכונה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים