שתף קטע נבחר

קרב לאור יום: המשטרה ירתה למוות באדם בטייבה

כוחות מיוחדים של המשטרה ירו לאור היום לעבר עבריינים מחמולת עבד אל-קאדר בטייבה, הרגו אחיין של ראש המשפחה ופצעו אדם נוסף. אין נפגעים בקרב השוטרים. מח"ש תבדוק חשד לעבירות. תושבים סיפרו על אווירת פחד: "אנשי משטרה מסתובבים ברחובות עם מסכות על הפנים"

שוטרים ופושעים בקרב יריות קטלני בצהרי היום בטייבה: צעיר בן 20 נורה בצהריים (יום ד') למוות בידי שוטרים במהלך חילופי אש בין כוחות מיוחדים של המשטרה לבין אנשי החמולה בטייבה. פרט להרוג, אמיר מסראווה, נפצע אדם נוסף באורח קל. אין נפגעים בקרב השוטרים. הפעילות בעיר נמשכה גם אחרי האירוע, וכמה מבני המשפחה נעצרו. לבקשת המשטרה, בית המשפט השלום בכפר סבא הוציא צו איסור פרסום על פרטי האירוע.

 

עוד בחדשות ynet:

 

"אנשים ברחו מהבתים". הפעילות המשטרתית בטייבה (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
"אנשים ברחו מהבתים". הפעילות המשטרתית בטייבה(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

ההרוג מסראווה הוא אחיינו של מברוק עבד אל קאדר, שנחשב כמי שעומד בראש המשפחה. מהמשטרה נמסר כי במהלך פעילות של מחוז מרכז בטייבה, נתקלו כוחות בחמושים והתפתח ירי, שבמהלכו נהרג אחד התושבים ואדם נוסף נפצע. "כוחות המשטרה ממשיכים בפעילות במקום", נמסר. בעקבות האירוע הוזעקו כוחות רבים של מד"א. במחלקה לחקירות שוטרים יבדקו אם יש חשד לעבירה פלילית.

 

אחד התושבים, המתגורר סמוך לשכונה, סיפר ל-ynet: "נשמעו הרבה יריות, הדבר גרם לבהלה, אנשים ברחו מהבתים שלהם, חלקם לאזורים אחרים בטייבה, חלקם יצאו מהעיר לבני משפחה". לדבריו, חנויות ועסקים באזור פשוט סגרו את שעריהם ועזבו את המקום "מתוך פחד". הוא הוסיף כי בתו נמצאת בגן הילדים, "אנחנו לא יודעים מה לעשות, היא סגורה בגן ואנחנו לא מצליחים להגיע אליה".

 

תושבים: "פחד אימים מה שקורה פה"

"ברחובות מסתובבים אנשי משטרה עם מסכות על הפנים, מפחידים אותנו ואת הילדים", סיפרו תושבים בעיר. לדבריהם, התקרית אירעה סמוך לבית ספר יסודי. "יש ילדים שלא הספיקו לצאת מבית הספר. אנחנו מתחננים לשוטרים שיתנו לנו להגיע לבית הספר לקחת אותם והם לא מסכימים. פחד אימים מה שקורה פה". התושבים סיפרו על אווירת הפחד בעיר. "מה שקורה פה זה בלגאן גדול, חצי עיר סגורה, יריות, פחד ברחובות".  

 

חילופי אש בטייבה עם משפחת עבד אל-קאדר (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
חילופי אש בטייבה עם משפחת עבד אל-קאדר(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

במהלך ביקור בתחנה המרכזית בת"א התייחס השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' לאירוע בטייבה. "כוחות פועלים בטייבה, פועלים בנצרת, פועלים בדרום. המתחם שנמצא שם הייתי שם בביקור לפני מספר חודשים, כוחות משימה שנשלחו לבצע שם, שמו שם מצלמות, מחסומים, פעילות משטרתית". הוא שיבח את השוטרים שפעלו שם, והדגיש כי "יש חוק ואכיפת דין במדינת ישראל, גם במגזר הערבי, גם במגזר היהודי גם בתחנה המרכזית".

 

בחודש שעבר, עצרו שוטרי היחידה המרכזית של מחוז מרכז חמישה מבני משפחת עבד אל-קאדר במהלך פשיטה על מתחם המשפחה. הם נעצרו בחשד שבמהלך הסרת המחסומים ומצלמות האבטחה שהציבה המשפחה במתחם, איימו לפגוע בחייהם של מפקד משטרת טייבה, סגן ניצב דוד שילה, ושל קצין המודיעין במשטרת העיר.

 

טייבה, היום בצהריים (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
טייבה, היום בצהריים(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

במשך מספר שבועות הסירה המשטרה כמה פעמים את המחסומים, אך בני עבד אל-קאדר השיבו אותם למקומם. תושבים בטייבה אמרו כי ברגע שתסתיים הפעילות המשטרתית,

המחסומים והמצלמות יחזרו.

 

תושבים בעיר הוסיפו כי הם לא מעיזים לעבור בשכונה שבה מתגוררת המשפחה. לדבריהם, כל אדם שמתקרב לשכונה זוכה מיד לתשאול תקיף מצד בני המשפחה השואלים אותו לפשר מעשיו. "גם אם אנחנו צריכים לעשות סיבוב ארוך על מנת להגיע מנקודה לנקודה נעשה זאת, ולא נעיז לעבור דרך השכונה", אמרו התושבים.

 

לפני כחודש ביקר השר אהרונוביץ', בטייבה על מנת לעמוד מקרוב על המצב בעיר. במהלך סיורו הוא נכנס למתחם ומיד יצאו אנשי המשפחה, ביניהם ראש המשפחה מברוק, ושוחחו איתו.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חילופי יריות לאור היום בטייבה
צילום: ג'ורג' גינסברג
"חנויות נסגרו". טייבה, היום
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים