שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  לכל כניסה יש צבע: פנג שואי בדלת
  מחקר שנעשה לאחרונה בבריטניה גילה כי צבע הדלת יכול לשקף את מצב רוחם של בני הבית, אז איזה צבע מתאים לכם- ורוד, סגול או אדום? שרונה פומס עם צבעים והסברים

  מחקר שפורסם לאחרונה בעיתונות וכלל כ-2000 משתתפים מתחומים שונים בבריטניה, הראה שצבע דלת הכניסה מעיד על דיירי הבית על מזלם ומצב רוחם. דלת הכניסה, מעיד המחקר, היא הדבר הראשון שבו מבחינים כשמתקרבים לביתו של מישהו, מכאן חשיבותה. בפנג שואי צבע הוא הרבה יותר ממצב רוח, הוא ממתן או מגביר אנרגיה של הסקטור בו הדלת ממוקמת ויש משמעות גם לצבע, בעיקר במיקום נכון.

   

  בעוד צורות הבתים בישראל מגוונות, רוב הדלתות בישראל מגלות שמרנות מתכתית אפורה או לבנה, אם כי לאחרונה ניתן לראות ניצנים של פתיחות וגיוון. הבריטים, לעומת זאת, מעזים לעשות שימוש בכל צבעי הקשת כשמדובר בדלת הכניסה שלהם, בעוד צורת הבתים מראה אחידות. האפשרות השנייה מומלצת יותר וזה, כפי הנראה, סודם של הבתים לאריכות ימים.

   

  דלת אדומה היא סימן לאושר. שרונה פומס מחייכת ליד דלת אדומה (צילום: שרונה פומס)
  דלת אדומה היא סימן לאושר. שרונה פומס מחייכת ליד דלת אדומה(צילום: שרונה פומס)

   

  הבריטים גילו שדלת בצבע אדום מראה על אנשים ששפר מזלם והם מוחצנים ומאושרים במיוחד. בעיר האסורה בסין גילו את זה הרבה קודם. כל הדלתות החשובות והמרכזיות צבועות בצבע אדום לקידם מזל, הצלחה ותנועה מרובה, והן ממוקמות בסקטור הדרומי ופניהן לדרום. צבע אדום מייצג את יסוד האש ואת אנרגיית היאנג. הסינים מאמינים שהאדום מעצים ומקדם הזדמנויות לטווח ארוך בצד מזל והגנה.

   

  דלת הצבועה בצבע שחור, על פי המחקר, הביאה לדייר הבית הצלחה בקריירה. דלת בצבע שחור מייצגת בפנג שואי את יסוד המים מביאה הצלחה בעיקר אם היא ממוקמת בסקטור הצפוני של הבית. אלמנט המים מתייחס גם לדלת שצבעה כחול כהה. בעיר האסורה בסין נהגו לשכן את הנשים המבוגרות של הארמון בסקטור הצפוני שגגותיו נצבעו בכחול כהה.

   

  דלת שחורה - הצלחה בקריירה (צילום: שרונה פומס)
  דלת שחורה - הצלחה בקריירה(צילום: שרונה פומס)

   

  דלת הצבועה בצבע חימר או כתום, על פי המחקר, לא מביאה הצלחה בעסקים אך מביאה הצלחה בחיי אהבה. צבעים אלה מייצגים את אלמנט האדמה המאופיין ביציבות וביטחון. ייטב אם ימוקם בסקטור הדרום מערבי של הבית.

   

  בעלי דלת הצבועה בוורוד, על פי המחקר, הם אנשים סימפטיים וחביבים מאוד לזולת וכאלה שאינם חוששים להעיז ולנסות דברים המנוגדים למקובל בחברה. צבע ורוד אמנם לא היה בשימוש הסינים השמרנים אך מייצג את יסוד האש ומתאים לסקטור דרומי, צפון מזרחי ודרום מערבי.

   

  בעלי דלת בצבע סגול הנם חברותיים ובעלי קבוצת חברים גדולה במיוחד. הסגול מייצג את אלמנט האש טוב אם ימוקם בסקטור דרום.

  דלת כחולה - אלמנט של מים (צילום: שרונה פומס)
  דלת כחולה - אלמנט של מים(צילום: שרונה פומס)
   

  בעלי דלת בצבע ירוק העידו על עצמם במחקר שהם נהנים מחיים בעלי תוכן. הירוק העיד על אמינות דייר הבית, על פי המחקר. הירוק גם מייצג את אלמנט העץ, צמיחה, לימודים ומתאים לסקטור מזרחי ודרום מזרחי. הנסיכים הצעירים מוקמו בעיר האסורה כשגגות החדרים נצבעו בירוק.

   

  דלתות בצבעים של לבן או כסף מייצגים מיקוד, מסורת, עוצמה וקבלת החלטות. צבעים אלה מייצגים את אלמנט המתכת וטובים אם ממוקמים בסקטור מערבי או צפון מערבי.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים