שתף קטע נבחר

ראיות מרצח הנער השחור בארה"ב: היורה הותקף

כ-200 ראיות מסוגים שונים נחשפו במשפט הרצח של הנער טרייבון מרטין, שמותו הצית מחלוקת גזעית ברחבי ארה"ב. תמונות גילו כי היורה, ג'ורג' זימרמן, נחתך בראשו ואפו נשבר. בגופת הנער נמצאו שרידים של מריחואנה

ג'ורג' זימרמן, שירה למוות בנער השחור טרייבון מרטין לפני כשלושה חודשים, נפצע באותה התקרית. כך עולה הבוקר (יום ו') מבחינה של הראיות שהגישו החוקרים לבית המשפט בפלורידה. לפי הראיות, אפו של זימרמן נשבר, הוא נחבל גופו וסבל מחתכים בחלקו האחורי של הראש.

 

עוד כתבות על הרצח ב-ynet:

אובמה: הנער השחור שנרצח - "הבן שלא היה לי"

רצח הנער בארה"ב: השיחה המפלילה "בושלה"

"מחאת הקפוצ'ונים" הגיעה גם למיאמי היט

היורה בנער השחור התנצל. ההורים: לא מאמינים

רק 1/3 מלבני ארה"ב: הרג הנער השחור לא מוצדק

 

הרשויות פרסמו יותר מ-200 עמודי מסמכים, תמונות והקלטות קוליות החושפים פרטים חדשים על התקרית שטלטלה את ארצות הברית, וחשפה מחדש את המתח הגזעי שעדיין קיים בין לבנים ובין שחורים. אולם, מתוך הראיות שנחשפו קשה עדיין לקבוע מה קרה בדיוק ואם מניעיו של זימרמן היו גזעניים.

 

מהפרטים שהתפרסמו אפשר לומר שהראיות תומכיו בגרסת היורה, שהיה חבר במשמר השכונתי וירה במרטין במהלך סיור, כי הכו אותו בשעה שירה את הירייה הקטלנית. בה בעת, הראיות גם מחזקות את הטיעון של הוריו של הנער, כי זימרמן "קטלג" אותו מראש כדמות מסוכנת, וכי כל האירוע היה נמנע אלמלא פעולותיו של הנאשם.

 

הפגנת מחאה בעקבות הרצח (צילום ארכיון: רויטרס) (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הפגנת מחאה בעקבות הרצח (צילום ארכיון: רויטרס)

 

כמו כן, נחשף כי בנתיחה שלאחר המוות שנעשתה בגופת הקורבן נמצאו שרידי THC, שהוא החומר הפעיל במריחואנה. אולם, החוקרים אמרו כי רמת החומר שנמצאה בדם ובשתן של מרטין הייתה נמוכה מכדי להוות השפעה כלשהי על הלך רוחו או על קבלת ההחלטות שלו.

 

החומר שנחשף לא חושף הרבה על כמה שאלות מרכזיות בפרשה: מה היו שיקוליו של זימרמן כשהחל לעקוב אחרי מרטין? איך התחיל העימות בין השניים? את קולו של מי מבין השניים שומעים בשיחות לשירותי ההצלה? ולמה זימרמן סבר שמוצדק להשתמש בכוח קטלני?

 

הראיה שמחזקת את עמדת הנאשם בצורה הברורה ביותר היא תמונה שבה רואים אותו עם אף מדמם בליל הירי. דו"ח של אחד החובשים מלמד כי הוא סבל מחתך בראשו ומחבלה במצח. "האף רגיש ומדמם. ישנו חתף בחלק האחורי של הראש. מכל הפציעות יש דימום קל", נכתב בדו"ח.

 

השאלה אם מרטין פצע את זימרמן הייתה שאלת מפתח, משום שהנאשם בן ה-28 טוען כי הוא פעל מהגנה עצמית, וירה רק משום שהנער שלא היה חמוש החליט לתקוף אותו. מהראיות עוד עולה כי הנער נורה בלבו מטווח קצר, ומת במקום. בתחילת הפרשה לא נעצר זימרמן בשל החוק בפלורידה שאינו דורש מאדם לסגת במקרה של איום ממשי עליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פציעותיו של היורה אחרי התקרית
צילום: AFP
מומלצים