שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הושחתו פוסטרים של תיאטרון החאן

  בתיאטרון החאן נדהמו לגלות כי שלטי חוצות שפוזרו בירושלים ועליהם דמותה המאוירת של שחקנית החאן אורית גל, רוססו והושחתו. "זו התנהגות של הטאליבן", אומרת השחקנית

  שעות ספורות לאחר שנתלו ברחבי העיר ירושלים שלטי חוצות של תיאטרון החאן העירוני ועליהם דמותה המאוירת של השחקנית, אורית גל, נדהמו בתיאטרון לגלות כי מרבית השלטים הושחתו ונצבעו בלבן. לטענת התיאטרון מדובר בפעולה של גורמים קיצוניים בירושלים שגם בעבר יצאו נגד קמפיינים פרסומיים המציגים דמויות נשיות.

   

   

  אחת הכרזות של תיאטרון החאן שהושחתה ורוססה בלבן  (צילום: דני וייס) (צילום: דני וייס)
  אחת הכרזות של תיאטרון החאן שהושחתה ורוססה בלבן (צילום: דני וייס)

   

  "הוזהרנו על ידי גורמים שונים שאמרו לנו שאנחנו לוקחים סיכון בכך שבחרנו להציב בראש הקמפיין דמות נשית למרות שמדובר רק באיור שבו לבושה השחקנית בצניעות", אומר מנכ"ל התיאטרון דני וייס ומדגיש: "כמובן שלא עלה בדעתנו לקבל תכתיבים מידי גורמים קיצוניים. החלטנו שדמותה של אורית היא זו שתוביל את הקמפיין השנה. אין לנו שום כוונה להפסיק לפרסם את תיאטרון החאן בין השאר על ידי דמויות נשיות במרחב הציבורי ששייך לכולנו. הקמפיין הזה יימשך כמתוכנן".

   

  שחקנית תיאטרון החאן, אורית גל, ירושלמית במקור, אומרת ל-ynet: "זה מחריד ועצוב. תהיתי מתי זה יגיע כך שלצערי אי אפשר לומר שאני מופתעת. העיר הזו הופכת לקיצונית יותר ויותר בשנים האחרונות. לפני כמה שנים שרפו בירושלים פוסטרים של פרסומת לנעלי טבע נאות שבה ראו רק רגליים וזה הולך ומחריף. בסך הכל מדובר בקמפיין לתיאטרון, לא למועדון חשפנות. זה פוסטר צנוע והשחתתו זו התנהגות של הטאליבן. מה יהיה הצעד הבא, לכסות אותנו ברעלה? פרסומי החוצות הפכו מזמן לזירת ביטוי פוליטית ואני חושבת שזה משקף את הטלטלות שהעיר הזו עוברת. בשום מקום בהלכה היהודית לא נכתב ציווי על פעולה שכזו שהיא הרבה מעבר לגבולות הטעם הטוב".

   

  זו אינה הפעם הראשונה בה שלטי חוצות של תיאטרון החאן מושחתים. בשנה שעברה הוצבו ברחבי העיר ירושלים במסגרת הקמפיין הפרסומי לקראת פתיחת העונה, פוסטרים ועליהם דמותה של שחקנית החאן, נילי רוגל. גם אז התריעו בפני הנהלת החאן כי הצבת דמות נשית, אפילו מאוירת, אפילו לבושה בצניעות, עלולה לזכות בתגובות לא אוהדות של גורמים קיצוניים בירושלים. בהנהלת התיאטרון הוחלט שלא ליישר קו עם התכתיבים והפוסטרים, כאמור, הושחתו.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תיאטרון החאן. כרזה לפני השחתה
  צילום: דני וייס
  לאתר ההטבות
  מומלצים