שתף קטע נבחר

ירי השוטרים בחולון: הפצוע חשוד בניסיון רצח

מחקירת המשטרה מתברר כי הצעיר, שנפגע ברגלו מאש שוטרים שעל-פי החשד ניסה לדרוס, היה מעורב בניסיון לשדוד גבר במונית. הגבר נמלט מהמקום וככל הנראה לא נפגע. המפכ"ל שיבח את השוטרים: "הם פעלו כמו שצריך"

לא חיסול - ניסיון שוד: האופנוען שנורה הלילה (שבת) על-ידי שוטרים כשניסה לדרוס אותם בחולון, היה מעורב בניסיון שוד של אדם שהיה במונית. כך מתברר הבוקר מחקירת המשטרה. האופנוען, שמצבו מוגדר בינוני, חשוד בניסיון רצח בשלב זה של החקירה. הפצוע פונה לבית החולים וולפסון, שם עבר ניתוח.

 

במהלך ניסיון השוד נורו יריות לעבר המונית. בתחילה סברו במשטרה כי מדובר בניסיון חיסול, אך מאוחר יותר התברר כי מדובר בשוד. שוטרים שהיו באזור, בעקבות תלונות של אזרחים על רעש, הבחינו באופנוע מתקרב לעברם. הם הורו לשני הצעירים שהיו עליו לעצור, אך לדברי השוטרים הרוכבים לא עצרו וניסו לדרוס אותם. עוד אמרו במשטרה כי לשוטרים לא הייתה ברירה אלא לירות לעבר פלג גופו התחתון של אחד הרוכבים.

 

כתוצאה מהירי האופנוע נפל והרוכב שנפגע מקליע ברגלו נעצר. חברו נמלט מהמקום. השוטרים שירו לעבר רוכבי האופנוע קיבלו גיבוי מלא ממפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, שהיה באותו זמן בסיור משטרתי במוקדי בילוי בתל-אביב. המפכ"ל אמר כי "השוטרים פעלו כמו שצריך לפעול באירועים כאלו".

 

זירת הירי בחולון (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
זירת הירי בחולון(צילום: עופר עמרם)

 

האיש אותו ניסו רוכבי האופנוע לשדוד, שלא נפגע מהיריות שנורו לעברו, נתן עדות במשטרה. השוטרים מצאו על המונית בה נסע סימני קליעים.

 

בעקבות גל האלימות המתמשך ברחובות, המפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו, סייר במהלך הלילה

 באזורי הבילוי בתל אביב במטרה לעמוד על הכוננות המשטרתית ברחובות. בהתאם, המשטרה הגבירה את נוכחותה במוקדי הבילוי בסוף השבוע. ראש אגף המבצעים במשטרה, ניצב ניסים מור, אמר ל-ynet בהתייחסו לתגבור הכוחות בסוף השבוע כי "המטרה היא להגביר את תחושת הביטחון של האזרח. אנחנו נגדיל את כמות השוטרים ונוסיף למוקדי הבילוי ולאזורים שבהם יש תנועה רבה של אזרחים כ-1,000 שוטרים. תהיה יותר נוכחות ויותר בולטות. האזרח יראה וירגיש אותנו. כשיקרא לנו, המשטרה תגיע במהירות רבה יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
שוטר בזירה בחולון
צילום: עופר עמרם
מומלצים