שתף קטע נבחר

השרים אישרו: יום העצמאות - רק בימי חמישי

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה לקדם את הצעת החוק, שלפיה יום העצמאות למעשה לא ייחגג אף פעם ב-ה' באייר

יום העצמאות - לא יחגג מעתה אף פעם ב-ה' באייר: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה בצהריים (יום א') את הצעת החוק, לפיה יום העצמאות ייחגג מדי שנה ביום חמישי, בשבוע שבו חל ה' באייר. המשמעות - לא נחגוג מעתה אף פעם את החג בתאריך שבו הכריז דוד בן-גוריון על מדינת ישראל. עתה תעבור הצעת החוק להליכי חקיקה בכנסת בתמיכת הקואליציה, כבר מיום רביעי.

 

עוד בחדשות:

פלסטיני ניסה לדקור חייל, ונפצע קשה בעצמו

שר ההגנה האוסטרי: ליברמן "בלתי נסבל"

ליברמן סקפטי: האיראנים רק מרמים בשיחות

 

את ההצעה יזם שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, יחד עם ליה שמטוב (ישראל ביתנו) שאמרה כי "בעקבות תיקוני חקיקה שונים בנוגע ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, הרי שעולה שכמעט בכל פעם יום העצמאות נחגג ביום חמישי. לכן מוצע לקבע את מועד וחגיגות יום העצמאות ביום חמישי בשבוע שבו חל ה' באייר".

 

השר מיסז'ניקוב, המשמש כיו"ר ועדת השרים לטקסים וסמלים, אמר כי "מהלך כזה ימנע ימי שבתון מיוחדים באמצע השבוע למשק הישראלי, כפי שקורה כיום". הוא

 הוסיף כי "מטרת ההצעה היא לאפשר למשפחות השכולות לתכנן ולהיערך ביתר קלות לאירועי יום הזיכרון והעצמאות, לנצל באופן מרבי את שבוע העבודה ולהימנע מחילול שבת".

 

על-פי לוח השנה העברי, ה' באייר יכול לחול רק בימים שני, רביעי, שישי ושבת. כך שבעקבות הצעת החוק של ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו) יום העצמאות לא יחול מעתה אף פעם ביום שבו הוכרזה המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוף שבוע עצמאות ארוך. ארכיון
צילום: ירון ברנר
מומלצים