שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  קרינה במשרד החינוך? תעבדו שעתיים פחות

  בעקבות ריבוי הפלות ומקרי תחלואה בסרטן, חוששים עובדים במשרד החינוך בתל-אביב כי קו מתח הסמוך לבניין פולט רמות קרינה גבוהות. מה הפתרון של מנכ"לית המשרד? לכו הביתה מוקדם. אחד העובדים בתגובה: "זו בדיחה עצובה"

  עובדים במשרד החינוך בתל אביב התבשרו הבוקר (יום ב') כי יום העבודה של חלק מהם יתקצר מעתה בשעתיים. עם זאת, העובדים לא מרוצים. הסיבה: לא מדובר בצ'ופר, אלא בפתרון ביניים של מנכ"לית המשרד כדי להתמודד עם טענת העובדים על קרינה במשרדים המסכנת את בריאותם.

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  בשנים האחרונות הבחינו עובדי משרד החינוך ברחוב השלושה בתל אביב בעלייה ברמת התחלואה בסרטן בקרב העובדים, וכן בריבוי מקרים של הפלות עוברים בקרב העובדות. הם החליטו לשכור חברה פרטית, שקבעה כי הבניין שוכן בסמוך לקו מתח הפולט רמות קרינה גבוהות, בעיקר בקומות הגבוהות של הבניין. גם משרד החינוך ערך מספר בדיקות בנושא, אך טרם התקבלו התוצאות.

   

  העובדים החוששים לבריאותם פנו לאחרונה למנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, והיא הבטיחה לבחון את הנושא ולבדוק כיצד ניתן להקל על העובדים. במייל שנשלח לעובדים מלשכת המנכ"לית נמסר להם כי משרד החינוך ונציבות שירות המדינה החליטו על פתרון זמני שיקל על החרדות ותחושת הבהלה וזאת עד לקבלת ממצאי הבדיקה שיבצע רופא תעשייתי שיבחן את רמת הקרנה במבנה.

   

  "הוחלט לאשר באופן זמני יום עבודה מקוצר בן שש שעות לכ-95 עובדים המועסקים בקומות בהם נמדדה רמת קרינה גבוהה", נכתב בהודעה לעובדים. "אני שמחה שהמאמץ לקיצור יום העבודה לעובדים המועסקים בקומות בהן נמדדה רמת קרינה גבוהה, נתן פרי ואני רואה בכך הישג חשוב לרווחת העובדים המודאגים".

   

  אחד העובדים אמר ל-ynet בתגובה כי "זו בדיחה עצובה, גם שש שעות חשיפה לקרינה מסוכנות לבריאות, ואם הבניין באמת מסוכן אז הגיע הזמן שיסגרו את המשרדים ויעבירו אותנו למקום אחר".

   

  "לא מוכנים להמר על החיים שלנו"

  עובדת אחרת הוסיפה כי "אין ספק שדלית מגלה אמפתיה מאוד גדולה לעובדים וברור שהיא מנסה לעזור לנו ככל האפשר, אבל הפחד שלי הוא אמיתי ואנחנו לא מוכנים להמר על החיים שלנו. אם חלילה באמת יש קרינה מסוכנת בבניין אז מעבר לשש שעות עבודה בטח לא ייטיב עם הבריאות של העובדים,

  ואני מקווה שיסכימו להעביר אותנו למשרדים אחרים לפחות עד לבירור תוצאות הבדיקה".

   

  ממשרד החינוך נמסר כי "מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, קיבלה את ההחלטה לאשר באופן זמני את קיצור יום העבודה ל- 6 שעות לעובדי מחוזות תל-אביב, מרכז והמינהל לחינוך התיישבותי - מתוך רצון טוב להקל על תחושת הבהלה והחרדה שהביעו בפניה העובדים. זאת, עד לקבלת ממצאי בדיקה שיבצע רופא תעשייתי. יובהר כי, אין בהחלטה זו משום הכרה בסכנת קרינה או החלטה כי העובדים נמצאים בחשיפה מוגברת לקרינה. החלטה בנושא זה תתקבל אך ורק על ידי בדיקת רופא תעשייתי, המומחה לעניין, כאמור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קרינה? לכו הביתה מוקדם (אילוסטרציה)
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  מומלצים