שתף קטע נבחר

"היישוב קרוע, אבדה משפחה שלמה. בלתי נתפס"

ביישוב הקטן בר-יוחאי שבגליל העליון מתקשים לעכל ששמונה בני משפחה - הורים ושישה ילדים - נספו ברגע. "הם כנראה היו בדרך להתפלל בקבר השל"ה הקדוש בטבריה", העריך חבר קרוב. "הדבר הכי בולט אצלם היה החסד, הנתינה לכל אחד"

"קמנו הבוקר ליישוב קרוע. זו משפחה שכמעט בכל שכבת גיל יש לה מישהו ולכן כולם הכירו אותם", אמר הבוקר (יום ג') ל-ynet יגאל לוגאסי, תושב בר-יוחאי וחבר קרוב של המשפחה שכמעט כולה - הורים ושישה ילדיהם - נספו הלילה בתאונה בטבריה. רק ילדה אחת, בת 7, שרדה ונפצעה קל-בינוני. "אבדה לנו משפחה שלמה. קשה לעכל דבר כזה. זה בלתי נתפס".

 

הכניסה ליישוב בר-יוחאי, הבוקר (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
הכניסה ליישוב בר-יוחאי, הבוקר(צילום: אביהו שפירא)

 

לוגאסי, שלמד עם אב המשפחה ושירת איתו בצבא, סיפר שבני המשפחה היו בדרכם חזרה מאירוע בעמק. "הסיבה היחידה שאני יכול למצוא לכך שהם החליטו לנסוע לטבריה בשעה כזו היא כדי להתפלל בקבר השל"ה הקדוש. אני לא יכול לחשוב על שום דבר אחר".

 

השל"ה, רבי ישעיהו הלוי הורביץ, חיבר תפילה מיוחדת להצלחה בחינוך הבנים וקבע כי יש סגולה מיוחדת לאומרה מדי שנה בערב ראש חודש סיון, שחל אתמול - מנהג שהתקבל על ידי דתיים וחרדים רבים.

 

התאונה אירעה סמוך לגן מיצפור בטבריה, בכביש היורד מצומת פוריה לכיוון העיר. האב שנהג במיצובישי גרנדיס, איבד את השליטה בגלל בעיה בבלמים. המכונית פגעה במעקה הבטיחות, הידרדרה לוואדי סמוך והתלקחה בשדה קוצים שלמרגלות הכביש. מהרכב חולצו גופות שני הורים, בני 42, נערה בת 17, תאומים בני 16, ילדה כבת 9, ילדה כבת 8 וילדה כבת 4.

 

במשטרה ציינו כי במוקד 100 של מחוז צפון התקבלה שיחה מאשה ברכב שדיווחה על תקלה בבלמים ואמרה כי הם נמצאים בנסיעה מצומת גולני לכיוון טבריה. אנשי המוקד הודיעו לניידת מתחנת טבריה על האירוע ושוטר יצא לכיוון רכב המשפחה, אולם תוך כדי השיחה במוקד 100 נשמעו צעקות ורעשים של רכב מתהפך. השוטר שהוזעק למקום ראה כיצד הרכב הידרדר ועלה באש.

 

הגופות באזור התאונה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
הגופות באזור התאונה(צילום: אביהו שפירא)

 

פעולת כוחות החילוץ באזור (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
פעולת כוחות החילוץ באזור(צילום: אביהו שפירא)

 

"הדבר הכי בולט במשפחה הזו היה החסד, הנתינה לכל אחד", נזכר החבר לוגאסי. "הם כל הזמן חיפשו איך לעזור לאחרים. אם היה להם או למישהו שהם מכירים כסף ששוכב בצד - הם מיד חשבו מה אפשר לעשות איתו למען הזולת. הם הקימו גמ"ח (גמילות חסדים) להשאלת ציוד לשמחות משפחתיות – כיסאות, שולחנות וכל מה שצריך ובאופן כללי נתנו לאחרים מכל דבר שהיה להם".

 

רב מגדל העמק, יצחק דוד גרוסמן, ידיד המשפחה, הוסיף כי "האסון כבד מאוד. מדובר במשפחה מיוחדת, מכובדת ויקרה, אנשי חינוך, בעלי צדקה, ציונים אמיתיים. זה ממש מצמרר". 

 

אזור התאונה, הבוקר (צילום: ניצן דרור) (צילום: ניצן דרור)
אזור התאונה, הבוקר(צילום: ניצן דרור)
 

הילדה בת ה-7, שניצלה כנראה רק בזכות העובדה שנזרקה מהרכב לפני שהתלקח, סיפרה לחובשים שפינו אותה לבית החולים: "ניסיתי להעיר את אמא ואבא ולא הצלחתי". היא מאושפזת במצב קל-בינוני ברמב"ם.

 

עובדי הרשות המקומית ביישוב הסתובבו הבוקר בין הגנים ומוסדות החינוך וניסו לדבר אל ליבם של התלמידים. "לא לעורר היסטריה", ביקשה אחת מעובדות המועצה מרעותה. במזכירות היישוב נשמעו בעיקר אנחות, ודיבורים על

ההכנות לשבעה. הלוויות יערכו כנראה בצפת, עיר הולדתה של האם.

 

ממשרד הרווחה נמסר כי "עובדות סוציאלית ומנהלת מחלקת הרווחה במועצה האזורית מלווות את הילדה בבית החולים ובוחנות דרכי סיוע ותוכנית מתאימה לטיפול בילדה בהתאם לצרכיה".

 

ראש מועצת מרום הגליל, עמית סופר, מתגורר בעצמו בבר-יוחאי. "מדובר באחד מהאסונות הכבדים שידעה מרום הגליל", הוא מסר. "אנחנו מנסים לעכל את גודל האסון ומבטיחים לתמוך ולחבק את הילדה ואת כלל מעגלי המשפחה. גורמי הרווחה של המועצה האזורית מרום הגליל פועלים כעת מול המשפחה וצוותים פסיכולוגים יפעלו במוסדות החינוך שבהם למדו ילדי בני המשפחה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אחיה ראב"ד ועומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
הרכב שעלה באש
צילום: אביהו שפירא
האזור שבו אירעה התאונה
צילום: אביהו שפירא
הכניסה ליישוב בר-יוחאי, הבוקר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים