שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לונדון: סידורי אבטחה מוגברים בהצגת הבימה

  תיאטרון הגלוב הפיץ בין רוכשי הכרטיסים להצגה "הסוחר מוונציה" מכתב ובו רשימת איסורים וכללי התנהגות. בכניסה לתיאטרון השייקספירי יוצבו לצד המאבטחים שערי בידוק

  לא רק בתיאטרון הבימה נערכים בקפדנות לקראת מסע ההופעות של ההצגה "הסוחר מוונציה" בלונדון. אירוח התיאטרון הישראלי, שיציג בשבוע הבא בפסטיבל Globe To Globe להפקות בינלאומיות של מחזות מאת וויליאם שייקספיר, מעורר מתח רב גם בקרב המארחים שנדרשו לנקוט באמצעי הבטחה חסרי תקדים.

   

  הסוחר מוונציה. הבטחה תחת אבטחה (צילום: אלון ז'רר) (צילום: אלון ז'רר)
  הסוחר מוונציה. הבטחה תחת אבטחה(צילום: אלון ז'רר)

   

  בעקבות מכתבי מחאה ואיומים שנשלחו בחודשים האחרונים להנהלת תיאטרון הגלוב מארגונים פלסטינים שקוראים לחרם של מוסדות תרבות ישראליים, הופץ בימים האחרונים מכתב בין מאות רוכשי הכרטיסים להצגה הישראלית ובו מפורטים נהלי כניסה מדוקדקים למתחם. בתיאטרון הבריטי, שסרב להתקפל מול הלחצים, אומרים כי הפצת המכתב נועדה למזער הפתעות ובכללן התפרצויות אלימות לבמה או התפרעויות של פעילי הארגונים שרכשו כרטיסים להצגה במטרה לשבש את מהלכה התקין.

   

  "לקראת ביקורכם בהצגה 'הסוחר מוונציה' בתיאטרון הגלוב אנו מידעים אתכם בתנאי הכניסה ונהלי האבטחה שיכללו בדיקות מקיפות של תיקים וקהל", נכתב בהודעה לציבור רוכשי הכרטיסים.

  בכניסה למתחם התיאטרון יוצבו לראשונה מכונות שיקוף ושערי בידוק. שירותי האבטחה ששכר התיאטרון יערכו באופן אקראי גם בדיקות גופניות.

   

  בשל אמצעי האבטחה הכבדים התבקש הקהל, במקביל, להגיע לתיאטרון הגלוב כשעתיים לפני תחילת ההצגה. לצד הדרישות המקובלות באירופה ובארה"ב שאוסרות על הכנסת משקאות ומזון כמו גם ציוד צילום והסרטה למופעים רבי משתתפים, יידרש הקהל להפקיד תיקים שרוחבם מעל 20 סנטימטרים, אורכם 15 סנטימטרים ועמקם 10 סנטימטרים.

   

  כמו כן נאסרה הכנסתם למתחם של חפצים קשיחים בכל גודל, דגלים, שלטים ורעשנים. בתיאטרון מדגישים כי הם אינם אחראים בשום צורה שהיא על החפצים שיופקדו ומייעצים לקהל למעט ככל הניתן במטען מיותר.

   

  בגלוב מדגישים במכתב: "אנו שומרים לעצמנו את הזכות שלא להכניס להצגה כל מי שעורר את חשדנו ועלול להפריע למהלכו התקין של המופע או כל מי שהצהיר בפומבי כי בכוונתנו לעשות כן. כל חפץ או חומר שעלול לשמש לשיבוש המופע ייחשב כאסור. כל מי שינסה להפריע למהלכו התקין של המופע יורחק מהתיאטרון".

   

  סעיף מיוחד מוקדש במכתב להתנהגות לא הולמת שעלולה להוביל להרחקה ממתחם התיאטרון. "התנהגות מטרידה, מפריעה או מסוכנת; אלימות מילולית, שימוש בשפה פוגענית או מחוות מגונות; הסרת חולצות או פרטי לבוש אחרים שעלולים להתפרש כפוגעניות וכן טיפוס על מבנה או קיר אסור ועלול להוביל להרחקה מהמתחם", מסכמת הנהלת הגלוב את המכתב שהפיצה.

   

  בשל העניין הרב שמעוררת ההפקה הישראלית בלונדון ושלל הפרסומים לו זכתה בעיתונות המקומית, כל הכרטיסים להצגה "הסוחר מוונציה" נמכרו זה מכבר.

  בהבימה שמחים על תשומת הלב והעניין שמעורר הביקור אך שלא לייחוס מודים כי הלחצים לקראת הנסיעה רבים כך גם ההכנות.

   

  "התיאטרון נערך לכל תסריט שלא יקרה. בימים הקרובים יעברו השחקנים תדרוך בטחוני למקרה של התפרצות אלימה של מפגינים אל הבמה. השחקנים מתודרכים במקביל גם כיצד לנהוג במקרה של הפרעות רעשניות או קריאות מצד הקהל במהלך ההצגה. בכל מקרה הכוונה היא להימנע ככל הניתן מעימותים".

   

  המשלחת הישראלית אותה יוביל במאי ההצגה ומנהלו האמנותי של תיאטרון הבימה, אילן רונן, תצא לבריטניה כבר ביום שבת הקרוב. החזרות על במת הגלוב בלונדון ייערכו למחרת והצגת הבכורה בגלוב תתקיים ביום ג', 29 במאי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יגאל הרטל
  "הסוחר מוונציה". נערכים למסע
  צילום: יגאל הרטל
  לאתר ההטבות
  מומלצים