שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תביעה: הרופאים טעו והחדירו למטופלת בורג למוח

  ל' הובהלה לבית החולים עם שבר מסובך בחוליה שבין הגולגולת לעמוד השדרה. הרופאים חיברו אותה למכשיר מתיחה, אלא שלטענתה שגו והחדירו בורג למוחה. כעת היא תובעת: הפכתי לנכה. בית החולים מאיר ל"ידיעות אחרונות": נגיב בביהמ"ש

  ל' בת ה‭66-‬ נכנסה לניתוח בעמוד השדרה ויצאה ממנו עם בורג במוח. ל' הגיעה לבית החולים "מאיר" לאחר שנפלה בביתה. היא סבלה משבר מסובך בחוליה מספר שתיים, שבין הגולגולת לעמוד השדרה. הרופאים שטיפלו בה החליטו לחבר אותה למכשיר מתיחה אורתופדי, המוכר בשם ‭.Halo Fixation‬

   

  קראו עוד על רשלנות רפואית :

   

  מדובר במכשיר המורכב מטבעת מתכת המוצמדת לראשו של המטופל באמצעות ארבעה ברגים. הברגים מוחדרים בהרדמה מקומית לחלק החיצוני של עצם הגולגולת - באזורים שלא גורמים לנזק פנימי.

   

  אלא שעל פי חוות הדעת הרפואית שהגישה התביעה, במהלך הניתוח החדירו בשגגה הרופאים את אחד הברגים למוחה של ל' - וכלל לא שמו לב לכך. בתום ההליך הרפואי היא הועברה לבית חולים סיעודי לצורך החלמה ושיקום, אלא ששם מצבה הלך והידרדר. בעקבות הטעות הזו, טוען פרקליטה של ל' עו"ד רן שפירא, היא הפכה לחולה סיעודית.

   

  בכתב תביעה שהוגש לאחרונה לבית משפט השלום בתל אביב נטען, כי לו היו הרופאים מבצעים צילום CT לביקורת מיד אחרי הניתוח, הם היו מגלים את הטעות ומונעים את הנזק שנגרם.

   

  עו"ד שפירא מסביר כי חרף תלונותיה הבלתי פוסקות על נימול בידיים, כאבי ראש ותחושת ישנוניות, שבוע שלם חלף עד שהבחינו הרופאים במאיר והמטפלים בבית החולים הסיעודי בטעות שעשו - כאשר בזמן הזה נוצר במוחה של ל' שטף דם, שבעקבותיו כבר לא יכלה לדבר או ללכת.

   

  רק כשהגיעה ל' למצב הקשה הזה היא הוחזרה לבית חולים מאיר, שם הוחלט לבצע את הניתוח להוצאת הבורג בבית חולים אחר, גדול יותר. גם אז, טוענת התביעה, חלפו 18 שעות עד שהבורג הוצא ממוחה.

   

  כיום סובלת ל' מבעיות תפקודיות קשות. מאשה עצמאית היא הפכה לנכה. היא נעזרת בהליכון, צולעת ברגל ימין, סובלת מבעיות יציבה ושיווי משקל וכן מבעיות בזיכרון ובדיבור.

   

  מבית החולים מאיר נמסר בתגובה: "בית החולים יגיב על התביעה בבית המשפט". ‬
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חלפו 18 שעות עד שהבורג הוצא ממוחה. בית חולים מאיר
  צילום: מתי אלמליח
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים