שתף קטע נבחר

סבו של מוישי למשפ' אטיאס: "אין מילים לעידוד"

אביה של רבקי הולצברג, שנרצחה עם בעלה בפיגוע בבית חב"ד במומבאי, בא לנחם את משפחת אטיאס. "בדרך הטבע אין דרך להתגבר על אסון כבד כזה", אמר הרב שמעון רוזנברג

מאות מנחמים מאזור הצפון ומכל רחבי הארץ הגיעו אמש (יום ד') להשתתף בתפילות באוהל האבלים בבית משפחת אטיאס ביישוב בר יוחאי. בין המנחמים היה גם סבו של מוישי הולצברג, שהוריו נספו בפיגוע בבית חב"ד בהודו לפני שלוש שנים. "אין מלים שמחזקות, זה רק האמונה", הוא אמר להם.

 

התאונה הקטלנית - דיווחים נוספים ב-ynet:

 

שמונה מבני משפחת אטיאס, ההורים ו-6 מילדיהם, מתו בתאונת דרכים קשה שנגרמה בשל כשל בבלמים בדרך לטבריה. הניצולה היחידה מהתאונה, רחל בת ה-7, מאושפזת בבית החולים רמב"ם במצב קל ואמורה להשתחרר היום לבית דודתה.

 

הרב שמעון רוזנברג, אביה של רבקי הולצברג, שנרצחה עם בעלה גבי בבית חב"ד במובאי, מגדל כעת את בנם, מוישי, כיום בן 5. כתושב מגדל העמק הוא מכיר היטב את אבי המשפחה, רפי ז"ל, ואת בני משפחתו.

 

"בדרך הטבע אין דרך להתגבר על אסון כבד כזה", אמר הרב רוזנברג למשפחה האבלה. "טרגדיה כזו של משפחה שנכחדה, ורק יתומה אחת נשארה. רק דרך האמונה", הוא אמר כי לא בא לתת למשפחה עצות של בעל ניסיון. "אין מלים שמחזקות, אין מלים לעידוד. ה' נתן וה' לקח זה קל להגיד, אבל קשה ליישם, לקבל את זה. אין לנו ברירה".

 

"הדרך היחידה להתמודד - אמונה"

לדבריו, "זה ניסיון מאוד קשה, גזירות קשות לעם ישראל. זה זמן שכל אחד מאיתנו צריך לעשות חשבון נפש על מה ולמה. הדרך היחידה להתמודד זה אמונה בקדוש ברוך הוא, וגם אז זה לא נותן מנוח. זה דבר שכואב יום יום, שעה שעה, רגע, רגע. הזיכרון הוא תמידי, לא דבר שאפשר למחוק. להורים זה יהיה קשה, אבל אנחנו יהודים ויש לנו אמונה", הוסיף.

 

שמעון אטיאס, אביו של רפי (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
שמעון אטיאס, אביו של רפי(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

עצרת התעוררות בבית הכנסת של משפחת אטיאס (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
עצרת התעוררות בבית הכנסת של משפחת אטיאס(צילום: חגי אהרון)

 

בין תפילות מנחה וערבית, שמעו הבאים דרשות מרבני האזור. מוקדם יותר הגיע לנחם גם הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר. גם תלמידות האולפנה במירון הסמוכה, חברותיה של אביה ז"ל, בת ה-17, הגיעו, ביכו את חברתן וסירבו להינחם.

 

במקביל, בבית החולים רמב"ם ירדה אתמול רחל, היחידה שניצלה מהתאונה, מהמיטה ועשתה צעדים ראשונים מאז האסון הבלתי נתפס עבורה. היום, לאחר בדיקות רפואיות ואבחון נפשי, היא אמורה להשתחרר.

 

עוד אמש, השתתפו עשרות בני נוער בעצרת התעוררות בבית הכנסת של משפחת אטיאס במגדל העמק. בעצרת נשמעו דרשות מפי הרב יצחק דוד גרוסמן, הרב יוסף לוי והרב רונן חזיזה. "מדובר במכה קשה", אמר אחד הרבנים לבני הנוער.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שמעון רוזנברג. בא לנחם
צילום: אבישג שאר-ישוב
"אין מלים שמחזקות". סוכת האבלים
צילום: אבישג שאר-ישוב
הרב דוד גרוסמן בטקס בבית הכנסת
צילום: חגי אהרון
מומלצים