שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

ישי: "אקנוס אישית ראשי ערים שיעסיקו מסתננים"

שר הפנים יעניק לראשי הרשויות 30 יום כדי לפטר את כל המסתננים שהם מעסיקים: "לא ייתכן שהם יצהירו על מאבק בתופעה ויסייעו לזרים". 100 שוטרים יתגברו את תחנת לויסנסקי בדרום תל אביב

שר הפנים, אלי ישי, הודיע הערב (ה') כי יטיל קנס אישי על ראשי רשויות שיעסיקו מסתננים, בניגוד להחלטת הממשלה. ישי החליט להקציב לאותם ראשי ערים ומועצות 30 יום על מנת לפטר את כל המסתננים, אחרת יסתכנו בקנסות. במקביל, הוחלט במשטרה לתגבר את תחנת לוינסקי בדרום תל אביב בעוד 100 שוטרי מג"ב.

 

עוד בחדשות ynet:

בעל הבר האריתריאי שהותקף: "מפחד להיות פה"

הבעל הודה ברצח אשתו: חשבתי שהיא בוגדת

 

אחרי שקרא לשלוח לכלא את כל המסתננים והפליטים החליט שר הפנים לפעול גם נגד מי שלכאורה מעסיקים אותם. בימים האחרונים הופצה מודעה מטעם ראשי ערים בישראל, בהם רון חולדאי מתל אביב, יחיאל לסרי מאשדוד, בני וקנין מאשקלון, יצחק אוחיון מפתח תקווה, יעקב אשר מבני ברק ויצחק מאיר הלוי מאילת, שקראו לממשלה ליישם את החלטותיהם במלחמה נגד המסתננים. בין היתר, קראו ראשי הערים להקמת מתקם כליאה כפי שהוחלט, לשים מסתננים במעצר של שלוש שנים ולהטיל קנסות על מעסיקים.

  

ישי כנראה לא אהב את הפרסום, והחליט כעת לפעול נגד ראשי הערים. בשבוע הבא יפיץ שר הפנים מכתב הקורא לראשי הרשויות לחדול בתוך 30 יום מהעסקת מסתננים ופליטים, ולא - יטיל עליהם קנס אישי. "לא ייתכן שראשי רשויות יצהירו על מאבקם בתופעה בשעה שהם עצמם מסייעים לזרים להשתקע ולגזול מקומות עבודה

שאזרחים רבים יכולים להשתלב בהם", אמר ישי. "אני נאבק במשך שנים בנושא זה, ללא ההתלהמות המיותרת של הפוליטיקאים שנשמעים בימים האחרונים". גורמים במשרד הפנים הטיחו ביקורת בעניין בעיקר כלפי חולדאי, בטענה כי בעירו רווחת תופעת העסקת המסתננים.

 

מי שעוד פעלו בעניין הם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ומפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, שסיכמו בהערכת מצב שהתקיימה אחר הצהריים כי תחנת לוינסקי של המשטרה תתוגבר ב-100 שוטרים ואנשי מג"ב. אהרונוביץ' אף המליץ לאנשי משרד ראש הממשלה שבגבול המצרי, בחלק שבו לא הושלמה הגדר ,יוצב כח מג"ב או כח צבאי אחר שיצויד באמצעים לפיזור הפגנות, ומטרתו תהיה למנוע מעבר של מסתננים. המשמעות היא למעשה חידוש של נוהל "ההחזרה החמה" שבוטל בעבר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. כועס
צילום: עידו ארז
חולדאי. חתום על המודעה
צילום: יעל צור
מומלצים