שתף קטע נבחר

"הקצב מברוקלין" בעור של כבש: עם זקן וכיפה

לא רק בישראל: טרנד העבריינים עם כיפה חוצה יבשות, והגיע גם לאולם בית המשפט האמריקאי, שם הופיע לוי ארון - רוצחו של הילד לייבי קלצקי - במראה חרדי למהדרין. העיתונות האמריקנית התקשתה לזהות את הרוצח התמהוני

הזכויות על הפטנט הן ללא ספק ישראליות, אבל האם השימוש בו חוצה יבשות? לוי ארון, הנאשם כי חטף ורצח לפני כעשרה חודשים את לייבי קלצקי בן ה-8 מברוקלין, נראה בסוף השבוע (יום ו') כשכיפה שחורה גדולה לראשו - וזקן ארוך מעטר את פניו. מראהו החדש של ארון הקשה מאוד על זיהויו, ואף עורר תמיהה האם גם העבריינים האמריקאים השתכללו ואימצו את שיטת "כיפת בית המשפט", והאם תהיה לתדמית החדשה השפעה כלשהי על השופטים.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

ארון עצמו לא הגיע אל אולם הדיונים בבית המשפט בברוקלין, ותיקשר באמצעות שידור וידיאו מתאו שבכלא "רייקרס". העיתונות האמריקאית התייחסה למראהו יוצא הדופן, שכולל אף הוספה של כ-22 קילוגרמים למשקלו - ככל הנראה בהשפעת תרופות פסיכיאטריות שהוא נוטל, לאחר שפרקליטיו טענו כי הוא "סובל מהזיות ושומע קולות".

 

לוי ארון לפני שלושה ימים (מימין) ובדיון הקודם (צילום: AP) (צילום: AP)
לוי ארון לפני שלושה ימים (מימין) ובדיון הקודם(צילום: AP)

 

לדיון הקודם בעניינו, בחודש מרץ השנה, הופיע ארון גלוי ראש ורזה יחסית. זו אולי הסיבה לתגובות הציניות מצד התקשורת המקומית - הניו-יורק פוסט, למשל - כלפי הטיעונים שהשמיעו עורכי הדין, נוכח הבטן המשתפלת, הזקן הארוך והמראה החרדי הכללי. מי שזכה לכינוי "הקצב מבורו-פארק", טענו שם, אוכל כנראה טוב בבית הכלא.

 

נראה מאושש יותר

ארון נכח בדיון בעניינו בחדר ראיונות, בהמתנה לשמוע מתי ייערכו הדיונים הבאים, והתמונות העוברו לבית

המשפט. מומחים טוענים כי הוא נראה מאושש יותר הפעם, לעומת הופעותיו בדיונים הקודמים.

 

לפני כעשרה חודשים, באמצע חודש יולי, סערה ניו-יורק לאחר שלייבי קלצקי, ילד חרדי מבורו פארק, נעלם בדרכו חזרה מבית הספר. לאחר יומיים של חיפושים אינטנסיביים נמצאה גופתו בדירתו של לוי, עובד מחסן בן 35, כשהיא מבותרת. בדמו של הילד נמצאו ארבעה סוגי סמים שונים.

 

חוות דעת פסיכאטרית שהוגשה בעניינו קבעה כי ארון כשיר לעמוד לדין, על אף שטען כי הוא שומע קולות המורים לו להתאבד. הוא מואשם בחטיפתו של קלצקי, רציחתו וביתור גופתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טופס החיפושים אחר לייבי קלצקי שנרצח באכזריות
צילום: ישראל פרקש
צילום: AP
לוי ארון לפני הכיפה
צילום: AP
מומלצים