שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: ירון ברנר
  תושב דרום ת"א בכנסת: "בנותינו פוחדות מאונס"
  ועדת הפנים של הכנסת קיימה דיון סוער שאותו החרימו ארגוני זכויות אדם וסיוע לפליטים. יו"ר הוועדה ח"כ אמנון כהן הגן על הארגונים: "הם עושים מלאכת קודש". ח"כ דנון תקף: "בגלל המתייפייפים יש מקרי אונס בדרום תל-אביב"

  ועדת הפנים של הכנסת קיימה הבוקר (יום ג') דיון סוער בנושא בעיית המסתננים. הדיון התקיים בצל החלטת ארגוני זכויות אדם וסיוע לפליטים להחרים את האירוע. יו"ר הוועדה ח"כ אמנון כהן (ש"ס) אמר בתחילת הדיון כי "זו בעיה לאומית, כאובה, אנו לא מבדילים בין עובדים זרים, מסתננים, מהגרי עבודה, כולם בחבילה אחת".

   

  תושב דרום ת"א בכנסת: "בנותינו פוחדות מאונס"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המתיחות בין זרים לישראלים - דיווחים אחרונים ב-ynet:

  המאבק במסתננים: ארגוני סיוע יחרימו דיון בכנסת

  מג"ב בדרום תל אביב: "אקמול לחולה סופני"

   

  את מרב תשומת הלב בדיון משך דרור קהלני, תושב שכונת התקווה בתל-אביב. אחרי שקיבל את זכות הדיבור אמר קהלני כי "אני פוחד, אני פוחד מאונס בנותינו. הדלתות שלי בבית סגורות, החיים שלי בזבל, כל המתייפייפים על הגב שלי. למה אני צריך לחיות בפחד? צר לי וכואב לי, פשוט התייאשתי מהמצב ואני צועק לממשלה ולכנסת 'הצילו'".

   

  על-רקע המחאה הגוברת נגד תופעת המסתננים, אמר ח"כ כהן כי "סיירתי בדרום תל-אביב ושמעתי את התושבים. אנשי עסקים ותושבים חיים בפחד אבל מי שאשם זה אנחנו, המדינה. אנחנו הבאנו את זה על עצמנו. נוצרה פה חבית של חומר נפץ, פשיעה גואה בקרב מסתננים ומקרים קשים שהיו באזור".

   

  ח"כ כהן הגן על ארגוני הסיוע שהותקפו באחרונה על ידי גורמים מהימין. לדבריו, "אם יש ארגונים שרוצים לעזור להם, צריך לחבק אותם ולאפשר לתת למסתננים אוכל. אם אנחנו לא מרשים לעבוד, הם צריכים עזרה לאוכל. כל מי שעוזר בנושא הזה עושה מלאכת קודש".

   

  ח"כ דני דנון (ליכוד) אמר בדיון כי "היו מספר ארגונים שהחליטו להחרים את הדיון הזה. אני מפנה אותם לתושבי דרום תל-אביב שנמצאים במצוקה. מה שאנחנו רואים כאן שזה שיתוק כללי. צריך לגרש, בכל מקום בעולם מגרשים. השיתוק פוגע בתושבים. להכניס פלוגת מג"ב זה לא הפתרון".

   

  ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) קרא לעברו של ח"כ דנון: "מה אתה עשית בשביל תושבי שכונות הדרום?" ועל כך השיב ח"כ דנון: "בגלל המתייפייפים יש מקרי אונס ופשע בשכונות הדרום".

   

  "לפזר אותם לצפון תל-אביב"

  ח"כ מירי רגב (ליכוד) השתמשה אף היא בדיון במילה "מתייפייפים". לדבריה, "לא מדובר בפליטים, אלא ב-60 אלף מהגרי עבדוה. אם יש פליטים נקלוט אותם. ראש עיריית תל-אביב צריך לפזר אותם לצפון תל-אביב. כל ארגוני זכויות האדם צריך להעביר לצפון תל-אביב והשר לביטחון הפנים צריך לעכב ולמנוע כניסה".

   

  ח"כ אריה ביבי (קדימה) תקף את מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו

  ואמר כי "צריך לומר לכבוד המפכ"ל להפסיק עם האמירות 'לתת להם עבודה'. ברגע שעברת גבול אחד, אתה כבר לא פליט. מצרים הייתה צריכה לתת להם אשרה. יש 400 אלף בדואים בסיני והם מחפשים עבודה. רובם של המסתננים עם מחלות מדבקות כמו שחפת".

   

  ח"כ הורוביץ התפרץ: "למה אתם יורדים לתת-רמה?" ועל-כך השיבה ח"כ רגב: "על סמך מה ניקו במשך יומיים את הבריכה בגורדון?". ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) זעק: "המפכ"ל צריך ללכת הביתה אחרי האמירה הזאת".

   

  בהמשך התעמת ח"כ בן-ארי עם ח"כ שלמה מולה (קדימה). ח"כ מולה אמר בהתרגשות תוך שהוא מכה בשולחן: "אני מתבייש בהסתה ובדיון הציבורי שמתרחש כאן. אני מתבייש בגישה הזו ש'הם אפריקנים, יאללה בואו נגרש אותם'. אני הייתי פליט בסודן ושם אמרו לנו 'אל תעבדו'. בגלל זה, 5,000 אתיופים נהרגו בסודן, תתביישו לכם". מולה אמר לבן-ארי: "אתה מוציא דיבה רעה על מדינת ישראל".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "זו בעיה לאומית"
  צילום: AFP
  "מי שאשם זה אנחנו". יו"ר הוועדה כהן
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים