שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקיפאון נמשך: צניחה של 12% בביקוש דירות
  למרות הדיווחים על חזרה של הקונים לשוק הדירות, נתוני הלמ"ס לשליש הראשון של 2012 מצביעים על כך שהציבור עדיין יושב על הגדר ומחכה לירידות מחירים משמעותיות יותר. עלייה של 35% נרשמה במספר הדירות החדשות שלא נמכרו

  הציבור ממשיך לשבת על הגדר: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) פרסה היום (ג') את נתוניה אודות הביקוש לדירות חדשות בשליש הראשון של 2012 (ינואר-אפריל). על פי נתוני הלמ"ס, בשליש הראשון של השנה נמכרו כ-1,680 דירות חדשות לציבור הרחב ועוד כ-1,330 דירות נבנו שלא למכירה, במסגרת בנייה לשימוש עצמי של בעל הקרקע, בנה ביתך וקבוצות רכישה.

   

  כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

   

  בסך הכול עומדת כמות הדירות המבוקשות על 3,010 דירות - ירידה של 12% לעומת ינואר-אפריל 2011; ועלייה של 9% לעומת ספטמבר-דצמבר 2011.

   

  נתוני הלמ"ס מבוססים על סקר התחלות בנייה וסקר מכירת דירות ביוזמה פרטית, שנערכים על ידי הלשכה עצמה וסקר התחלות בנייה ומכירת דירות חדשות בבנייה ביוזמה ציבורית, הנערך על ידי משרד הבינוי והשיכון.

   

  הביקוש לדירות נותר נמוך

  הירידה בביקוש לדירות נרשמה בכל חלקי הארץ, למעט בירושלים ובצפון. בירושלים נרשמה עלייה של 29% בביקוש לדירות ובצפון נרשמה עלייה מתונה יותר של 6%.

   

  הירידה בביקוש לדירות משקפת הן את הירידה במספר הדירות החדשות שנמכרו והן ירידה בקצב התחלות הבנייה. במספר הדירות החדשות שנמכרו חלה ירידה של כ-11% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

   

  מספר הדירות החדשות שנותרו למכירה בסוף אפריל 2012 (כ-20,650 דירות) היה גבוה בכ-35% מזה שנרשם בסוף אפריל 2011, נתון שמעיד על כך שהביקוש לדירות נותר נמוך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדירות נשארות על המדף
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים