שתף קטע נבחר

העוקץ בסביון: 'שמתי את כל העתיד שלי אצלו'

עשרות משקיעים התייצבו במפלג ההונאה של מחוז תל-אביב וטענו כי נפלו קורבן למנהל בית ההשקעות שנעלם עם כספם. העקיצה נאמדת בעשרות מיליוני שקלים. קרוב משפחה: "הכול היה נראה ורוד, שמתי את העתיד אצלו"

"הוא נראה ילד טוב ירושלים, האחרון שתחשוב עליו במושגים של עוקץ, אבל מתברר שככה עובדים נוכלים" – כך אמר בצהריים (יום ג') אחד מקורבנות העוקץ שאירע לפי החשד בבית ההשקעות בסביון שבעליו נעלם עם כספם.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

חדרן סודני הותקף באילת: "לינץ' ע"י 7 אורחים"

חשד: רוצח פלסטיני תכנן מהכלא חטיפת ישראלי

תושב דרום ת"א בכנסת: "בנותינו פוחדות מאונס"

  

מאז שעות הבוקר הגיעו למפלג ההונאה של משטרת מחוז תל-אביב עשרות משקיעים שטוענים כי נפלו קורבן למנהל בית ההשקעות. צוות החוקרים בראשותו של רב-פקד רוני הינדי, הופתע ממגוון קורבנות העקיצה שמוערכת בעשרות מיליוני שקלים. בין המשקיעים: עורכי דין, רואי חשבון, בכירים בחברות היי-טק ומכריו האישיים של בעל בית ההשקעות הפרטי.

 

א', עורך דין במקצועו, מכיר את בעל החברה זה שנים ולרוע מזלו נפל בפח לפני כחודש בלבד - בדיוק כשהחברה הייתה נתונה בהפסדים. לדבריו, "כל מי שבעל החברה עקץ זה אנשים שהוא מכיר אישית: משפחה, חברים, שכנים. כולם הכירו אותו ולא האמינו שיכול לקרות מצב כזה".

 

"אי אפשר היה לחשוב על משהו רע", חלק מקורבנות העוקץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אי אפשר היה לחשוב על משהו רע", חלק מקורבנות העוקץ(צילום: מוטי קמחי)

 

א' הוסיף כי "בדקנו בבנקים, באינטרנט והכול היה תקין בחברה. קיבלנו תדפיסים והבן אדם התנהג הכי רגוע שאפשר. אי אפשר היה לחשוב על משהו רע. אנחנו מכירים אותו על בסיס חברי כבר שנים והכי גרוע שהוא הכניס אותנו לברוך הזה כשהוא כבר ידע שהוא בצרות".

 

עורך הדין מציין כי מספר משקיעים החלו לשמוע אתמול על כך שהחברה נקלעה לקשיים. "מישהו פנה אלינו ושאל אם ראינו אותו", סיפר א', "לא הבנתי על מה הוא מדבר ואז הוא הסביר שבעל החברה נעלם ביום חמישי. השמועה רצה כמו אש בשדה קוצים. בערב הלכנו עם עוד משפחות לבית שלו והבנו שנפלנו".

 

"חי כמו מלך"

משה, קרוב משפחה של בעל בית ההשקעות, מעיד על קשיים גדולים יותר, לאחר שהתחתן והפך לאב לתינוק שכיום הוא בן שנה. משה הפקיד את כל כספו וחסכונותיו אצל קרוב המשפחה. "אני שנה וחצי אצלו. הכול היה נראה ורוד. הוא נסע ברכבי פאר, חי כמו מלך וכל המשפחה שלו הייתה בפנים".

 

כדי להסביר מה נראה כל כך ורוד, סיפר משה כי "הוא כל חודש היה שולח לנו מייל עם הרווחים שנעו בין שני אחוז לחמישה אחוז. מתוך 15 חודשים שאני אצלו, ב-13 מהם הרווחתי ורק בחודשיים הפסדתי פחות מאחוז. לפני כמה חודשים ביקשתי ממנו לראות קצת כסף, לחוש אותו ואז הוא שלח לי 20 אלף שקלים במעטפה עם מונית".

 

משה הוסיף כי "תקשיב, שמתי את כל העתיד שלי אצלו. חצי מיליון שקלים שאין לי. לקחתי הלוואות מחברים והשלמות כדי להיות אצלו. לא הספקתי לקנות בית ועכשיו הוא החזיר אותי עשר שנים לאחור. זה יצר לי בלגן גדול בחיים, בלגן עם אשתי שאמרה לי 'אל תשקיע'. אני לא מעכל את זה. כל היום אני רץ מעורך דין למשטרה. אצטרך לעבוד עשר שנים כדי לעמוד במצב של היום".

 

המשטרה עדיין לא איתרה את בעל בית ההשקעות, אך לפי אינדיקציות שבידי החוקרים ייתכן שהוא עדיין שוהה במקום מסתור בארץ. לפי ההערכות, יותר מ-100 משפחות שהשקיעו אצלו לא יראו את כספן בזמן הקרוב. השאלה הגדולה שעמה מתחבטים השוטרים היא לאן נעלם הכסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הוא כבר ידע שהוא בצרות". קורבנות העוקץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים