שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: EPA , מעבדות קספרסקי

  יעלון מסתייג? "עוד מדינות רואות באיראן איום"

  המשנה לרה"מ אמר הבוקר דברים שהתפרשו באיראן כרמיזה לכך שלישראל היה חלק בהחדרת הווירוס "Flamer" למחשבים איראניים. אחר הצהריים לקח צעד אחורה: "יש לא מעט מדינות עתירות טכנולוגיה במערב שרואות באיראן איום משמעותי"

  המשנה לראש הממשלה, השר משה (בוגי) יעלון, שאמר רק הבוקר דברים שהתפרשו באיראן כרמיזה לכך שלישראל היה חלק בהחדרת הווירוס "Flamer" למחשבי הגרעין האיראני, צייץ בצהריים (יום ג') בחשבון הטוויטר שלו, שבה נראה כי הוא מבקש לסגת מעט מהדברים.

   

  עוד חדשות ב-ynet:

   

  "יש לא מעט מדינות עתירות טכנולוגיה במערב שרואות באיראן, ובעיקר בגרעין האיראני, איום משמעותי, וכנראה יכולות לעסוק בתחום לוחמת הסייבר", כתב יעלון.

   

  מוקדם יותר היום, בראיון לגולן יוכפז ביומן הבוקר של גלי צה"ל, אמר השר יעלון כי המאבק לעצירת תוכנית הגרעין של איראן מצדיק שימוש בכל האמצעים כולל בווירוס מחשבים מתוחכם במיוחד.

   

  בעקבות הראיון טענו סוכנויות הידיעות באיראן, שחלקן שייכות למשטר וחלקן מקורבות אליו מאוד, כי דברי יעלון הם הוכחה לכך שישראל עומדת מאחורי הווירוס "Flamer" שהוחדר כבר לפני כמה שנים למחשבים איראניים ושדבר קיומו התפרסם אתמול.

   

   

  בדיווח בסוכנות הידיעות "פארס" נכתב כי "גורמים בכירים בישראל הודו בחלק שלהם ביצירת התוכנה המורכבת ביותר בהיסטוריה לריגול, המכונה להבה. משה יעלון, המשנה לראש הממשלה של ישראל, אמר בראיון לרדיו של הצבא שכל מי שלוקח ברצינות את הסכנה של איראן, חייב לנקוט צעדים שונים כדי לפגוע בהם". בסוכנויות באיראן צוטטו דברים נוספים

  של השר: "ישראל התברכה בעצם בהיותה מדינה עתירת טכנולוגיה עילית. ההישגים הללו פותחים הרבה מאוד

  הזדמנויות".

   

  בנוסף, דובר משרד החוץ של איראן, רמין מהמן פרסט, אמר כי "משטרים לא-לגיטימיים מפיצים וירוסים כדי לפגוע באחרים". הוא לא נקב בשמה של ישראל, או "המשטר הציוני" כפי שהיא מכונה בטהרן, אך לעתים נוהגים באיראן לכנות את ישראל "משטר לא-לגיטימי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הווירוס שהוחדר למחשבים האיראניים
  צילום:מעבדות קספרסקי
  הכיוון מערבה. השר משה יעלון
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים