שתף קטע נבחר

שמאלוב: לכלוא פעילי זכויות אדם במחנות בדרום

בדיון בנושא המסתננים תקפה הח"כית מקדימה ארגוני זכויות אדם ושמאל: "יש ביניהם מי שיהיו הראשונים לעשות טרנספר לחרדים ולמתנחלים, אבל למסתננים הם פתאום עוזרים". ארגוני זכויות אדם מתחו עליה ביקורת, אך הח"כית לא חזרה בה

בוועדת הפנים של הכנסת התנהל בצהריים (יום ג') דיון סוער בתופעת המסתננים הזרים. חברת הכנסת יוליה שמאלוב-ברקוביץ' מקדימה תקפה בדיון ארגוני זכויות אדם: "יש פה ארגוני זכויות אדם שאם תאפשר להם היום לקחת אוטובוסים ולעשות טרנספר לחרדים ולמתנחלים, הם יהיו הראשונים להכניס אותם לאוטובוסים".

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

ח"כ שמאלוב-ברקוביץ' הוסיפה על אותם ארגונים: "הם יהיו הראשונים שיתנו להם שוקו וסנדוויץ', אבל למסתננים הם פתאום

עוזרים כי הם ממומנים על ידי ארגונים שנותנים להם משכורת ומכך נובעת זכות הקיום שלהם. לשים את מירי רגב עם מדי נאצים זה בושה וחרפה. הצבועים האלה, הייתי כולאת את כולם על הסתה של יהודים נגד יהודים. לכלוא את כל אנשי זכויות האדם ולעביר אותם למחנות שאנו בונים". כוונתה למחנות בדרום המיועדים למסתננים.

 

שמאלוב-ברקוביץ' אמרה מאוחר יותר ל-ynet: "ביקרתי בדרום תל-אביב וראיתי באילו תנאים מזוויעים חיים המסתננים. זה כואב לי מאוד. אני שואלת - איך הגענו למצב שיש במדינת ישראל היהודית בני אדם (המסתננים, ע"א) שנאלצים לחיות בתנאים של חיות?".

 

מבעירים פחי אשפה בהפגנה נגד הזרים בתל-אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מבעירים פחי אשפה בהפגנה נגד הזרים בתל-אביב(צילום: ירון ברנר)

 

עם זאת, חברת הכנסת מקדימה אמרה: "יש ח"כים משמאל שמדברים על חרדים ומתנחלים בצורה איומה, זו הסתה ושנאה עצמית תהומית. הם היו שמחים לעשות טרנספר לחרדים ולמתנחלים ולהשאיר כאן את המסתננים. ארגוני זכויות האדם, רוב מי שנמצא כאן אלה לא פליטים אלא מהגרי עבודה".

 

"אם אנשי זכויות האדם מתעסקים אך ורק בהסתה פרועה נגד היהודים החרדים והמתנחלים", אמרה שמאלוב-ברקוביץ', "וגורמים למעסיקים להעסיק מסתננים נגד החוק, הם פוגעים בביטחון המדינה והאזרחים וצריך לכלוא אותם".

 

שמאלוב-ברקוביץ' הבהירה כי היא "לא חושבת שבמדינה היהודית אפשר לקחת את החוק בידיים ולהתנהג באלימות, ואסור

גם להביא אנשים שיחיו בתנאים כאלה". לדבריה, הפתרון הוא משא ומתן עם מדינות (שיסכימו לקלוט אליהן את המסתננים במסגרת הסכם עם ישראל, ע"א) והרחקה של המסתננים. "מי שבמשך שנים לא פתר את הבעיה הם הממשלה וחברי הכנסת, ולכן האלימות כלפי המסתננים היא טעות נוראה".

 

נציגים של ארגוני זכויות האדם הביעו בדיון שאט נפש מהדברים שאמרו חלק מחברי הכנסת על מבקשי המקלט והארגונים. עו"ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח אמר: "הכנסת היא אחד ממעוזי הדמוקרטיה והדיון הציבורי, ואנחנו מכבדים אותה. ההחלטה שלא להשתתף בדיון התקבלה בלב כבד, חרף המאמצים שעושים יו"ר הכנסת ראובן ריבלין לצאת

בפומבי נגד ההסתה, ושל יו"ר הוועדה ח"כ אמנון כהן, לשמור על דיון ענייני ועל כבודו של בית המחוקקים הישראלי".

 

"בדיון היום האשימו את הארגונים באונס וקראו לשלוח אותנו למחנות", אמר עו"ד פלר, "ההתנהלות של חברי הכנסת רגב, דנון, שמאלוב-ברקוביץ' ובן-ארי מעוררת חלחלה. הם משקרים לציבור, משום שהם יודעים שרוב רובם של מבקשי המקלט בישראל הם אריתריאים וסודנים שאין אפשרות לגרשם. תחת אימוץ פתרונות שיפחיתו את המצוקה ויצננו את הרוחות הסוערות, נשמעות התבטאויות מתלהמות נגד מבקשי המקלט ונגד ארגוני זכויות האדם".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ שמאלוב ברקוביץ'
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים