שתף קטע נבחר

רוסיה נגד המערב: לא להתערבות צבאית בסוריה

בעקבות הטבח המחריד בחולה רמזו צרפת וגרמניה לראשונה כי יש סיכוי להתערבות צבאית נגד משטר אסד. רוסיה, המגנה על המשטר בדמשק, הגיבה: "הגינוי במועצת הביטחון הספיק, אסור שגורמים חיצוניים יתערבו בסכסוך בסוריה"

רוסיה הדגישה היום (ד') כי מועצת הביטחון של האו"ם אינה צריכה כרגע לשקול צעדים חדשים כדי לפתור את המשבר בסוריה, ואותתה כי בכוונתה לסכל כל ניסיון להתיר התערבות צבאית בנעשה במדינה. כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס".

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

האזהרות של רוסיה באות פחות מיממה אחרי שנשיא צרפת, פרנסואה הולנד, הצהיר כי אין שוללים את האפשרות של התערבות צבאית בסוריה, אם מועצת הביטחון תיתן לה את תמיכתה. גם גרמניה אמרה כי תנסה לקדם "מחויבות חדשה" מצד מועצת הביטחון כלפי הנעשה בסוריה.

 

גופות מוטלות אחרי "טבח הילדים" בחולה (צילום: AP) (צילום: AP)
גופות מוטלות אחרי "טבח הילדים" בחולה(צילום: AP)

 

הצהרותיהן של צרפת וגרמניה נתפשות כעליית מדרגה בהתבטאויות נגד דמשק מצד המערב, שעד כה הסתפק בעוד ועוד גינויים נגד משטרו של בשאר אסד או לכל היותר בסנקציות. רוסיה הבהירה בשנה האחרונה כי תתנגד לכל התערבות צבאית בסוריה כמו זו שאירעה בלוב ושהובילה להפלת משטרו של מועמר קדאפי.

 

ביום ראשון האחרון נתנה רוסיה את תמיכתה להצהרה לא-מחייבת של מועצת הביטחון שגינתה בחריפות את ההרג של יותר מ-100 אזרחים בעיירה הסורית חולה. לפי דיווחים מסוריה, צבא אסד ואנשי המיליציה שלו - "השביחה" - ירו ברוב הקורבנות, בהם גם עשרות ילדים, מטווח קרוב, כך שאין מדובר בירי "מקרי" או "אקראי". רבים מהם נרצחו בסכינים.

 

המורדים ליד פקחי האו"ם והגופות בחולה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
המורדים ליד פקחי האו"ם והגופות בחולה(צילום: רויטרס)

 

אבל היום, לפי "אינטרפקס", אמר סגן שר החוץ של רוסיה, גנאדי גטילוב, כי הגינוי של מועצת הביטחון לסוריה בתחילת השבוע היה "סימן חזק דיו לצדדים הסוריים ותגובה מספקת מצד המועצה להתפתחויות האחרונות". עוד אמר: "אנחנו

מאמינים ששקילת צעדים חדשים כדי להשפיע על המצב מצד מועצת הביטחון תהיה מוקדמת מדי".

 

מאז תחילת ההתקוממות העממית בסוריה, שלפי גורמים בינלאומיים נהרגו במהלכה כ-13 אלף בני אדם, הטילה רוסיה פעמיים וטו על הצעות החלטה של מדינות המערב נגד משטר אסד. בתגובה על הצהרותיו של נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר היום גטילוב כי רוסיה "מתנגדת באופן קטגורי לכל התערבות חיצונית בסכסוך בסוריה, מפני שהדבר רק יחמיר את המצב עם השלכות בלתי ניתנות לחיזוי עבור סוריה והאזור כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הזוועות שחולל משטר אסד בחולה
צילום: AFP
מומלצים