שתף קטע נבחר

7 שנות מאסר לבני רביזדה, "מלך השוק האפור"

רביזדה הורשע יחד עם שותפו בשורה של עבירות במסגרת פרשת המעילה בבנק למסחר. "העבירות המיוחסות להם חמורות על פי כל אמת מידה", אמר השופט, והטיל עליו גם קנס בגובה 2.5 מיליון שקל

בני רביזדה, 57, מי שכונה בעבר "מלך השוק האפור", נידון היום (ד') לשבע שנות מאסר בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בנוסף, הטיל עליו השופט אורי שוהם קנס כספי בסך 2.5 מיליון שקל. על שותפו, אהרון אוהב ציון, נגזרו שלוש שנות מאסר וחצי וכן קנס בשיעור של חצי מיליון שקל.

 

עוד בערוץ החדשות:

פגר כלב במוצב צה"ל: "מקווים שהפיץ רק סירחון"

הצבי של הדואר שיכור? שני נהגים נתפסו בגילופין  

 

רביזדה הורשע לפני כחודש בשורה של עבירות במסגרת פרשת המעילה בבנק למסחר. כתב האישום נגדו הוגש עוד ב-2002. לצד ההרשעה, החליט בית המשפט לזכות אותו ואת שותפו מגניבת הכסף יחד עם אתי אלון. רביזדה כבר הודיע כי יערער על הרשעתו.

 

תחילת הפרשה לפני עשור, אז קרס הבנק למסחר אחרי שהתברר כי אלון גנבה רבע מיליארד שקל, כדי לכסות את חובות אחיה עופר מקסימוב. לאחר שנתפסה, היא נשפטה ונידונה ל-17 שנות מאסר וכך גם אחיה. בפרשה הואשמו גם רביזדה ואוהב ציון, שלטענת הפרקליטות היו אלו שקיבלו את הכסף מאלון.

 

רביזדה, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רביזדה, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

"העבירה המרכזית היא בקבלת נכסים שהושגו בפשע", ציין השופט, תוך שהוא מדגיש כי מדובר במעשה שלא נופל בחומרתו מביצוע הפשע. "העבירות המיוחסות לנאשמים הינן חמורות על פי כל אמת מידה. גם אם מדובר בעצימת עיניים,

הרי שרמת החשד הייתה גבוהה ביותר. יש בזה פגיעה בערך חברתי מהרמה הגבוהה, והתוצאה החמורה היא קריסתו של הבנק למסחר", הסביר.

 

בחודש שעבר הורשע רביזדה בן ה-57 בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קבלת נכסים שהושגו בפשע ועבירות זיוף צ'קים בהיקף של כ-140 מיליון שקל. בית המשפט הרשיע גם אהרון אוהב ציון, שהיה מעורב בקבלת כ-48 מיליון שקל.

 

השופט הקל: לא מתעלם מעינוי הדין 

התביעה ביקשה 14 שנות מאסר, אך השופט שוהם הסביר שבחר להקל בעונש בין היתר בגלל התארכות ההליך הפלילי. "חלפה תקופה ארוכה למדי", הודה, "ואכן יש מקום להתחשבות להקלה בעונש, איני מתעלם מעינוי הדין שהיו מנת חלקם". הוא גם ציין שהתייחס לכך שהצדדים ניסו להגיע להסדר טיעון במהלך השנים. 

 

רביזדה יחל לרצות את עונשו בעוד 45 יום. פרקליטו, עו"ד צבי פורר,

אמר: "יש לנו טענות כבדות משקל הן להכרעת הדיון והן לגזר הדין. אנו סבורים, לפחות בהקשר לעונש שניתן היום, כי חבל שהטענות שנשמעו על ידי הסנגורים אך לפני יומיים לא קיבלו את המשקל הראוי ולמעשה לא קיבלו משקל כלל בבואו של בית המשפט לגזור את הדין".

 

"עוד יותר צר לנו", הוסיף עו"ד פורר, "שבית המשפט התעלם כעצמו מהעובדה הקרדינלית ולפיה הנאשם זוכה מהחלקים העיקריים בכתב האישום ועל כך הוא ניהל את כל מלחמתו בעשר השנים האחרונות. כפי שאמרתי, בכוונתו לערער על פסק הדין ואנו סבורים שבית המשפט העליון יתקנו את הטעויות שנפלו בפסק הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני רביזדה
צילום: מוטי קמחי
עו"ד טלי נגרי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים