שתף קטע נבחר

מורי דרך: המורים של המדינה לשנת 2012

נשיא המדינה הציע להעביר את ההכנסות מהגז למשרד החינוך, שר החינוך הביע תקווה שבתו תבחר לעסוק בהוראה, והתלמידים הנרגשים לבשו חולצות עם שם המורה שבאו לעודד - כך התנהל הטקס המרגש שבסופו נבחרו שלשום ששת הזוכים בתואר "המורה של המדינה"

הם נבחרו מתוך אלפי מועמדים לאחר שהוכיחו שהם עושים הכל - וקצת יותר. הם מפגינים מסירות אין קץ, תחושת שליחות ואמונה שלמה בכוחם של המורים לחולל שינוי בחברה. הם ההוכחה לכך שגם כשהתנאים לא מזהירים והמשכורת לא בשמיים, אפשר להגיע להישגים גדולים.

 

לימור מילר, נינה מירוצ'ניק, אריאל דהאן, רונית לוגסי, גדי אברהם וראמי אראעפיה הם ששת הזוכים בתחרות "המורה של המדינה,"‬ שננעלה שלשום (30.5) בטקס מרגש שנערך במעמד נשיא המדינה שמעון פרס ושר החינוך גדעון סער באולם סמולארש באוניברסיטת תל-אביב.

 

מאות תלמידים, מורים, חברים ובני משפחות הגיעו לעודד את 15 המורים שהגיעו לשלב הגמר. הם נשאו שלטים, קראו קריאות עידוד וחלקם אף הדפיסו חולצות מיוחדות עם שם המורה שבו באו לתמוך. לפני הטקס זכו המורים למפגש אישי עם הנשיא ועם שר החינוך, שלחצו את ידיהם ואיחלו להם הצלחה. "אם זה היה תלוי בי, הייתי מעביר את ההכנסות מהנפט ומהגז לא לשר האוצר אלא לשר החינוך. זו השקעה בטוחה יותר‭,"‬ אמר אחר כך פרס מעל במת הטקס, שאותו הנחתה מיקי חיימוביץ‭.'‬

 

"הבחירה בהוראה ובחינוך כדרך חיים היא בעיניי דבר גדול, נערץ‭,"‬ אמר שר החינוך, שגם הוא עלה לברך את הזוכים. "אני אומר זאת לא רק כבן של מורה, אלא גם כאב לבת בכורה שהלכה להיות מורה חיילת, ואני מקווה מאוד שתמשיך בכיוון זה גם בחיים‭."‬

 

בתום הברכות עלו המורים הנרגשים בזה אחר זה אל הבמה, צפו בסרטון קצר שתיאר את עבודתם החינוכית וקיבלו תעודת הוקרה מידי אחד מתלמידיהם. אחרי החלק האמנותי, שהופקד בידי ארקדי דוכין ולהקת הסתדרות המורים, הגיע רגע השיא של הערב - ההכרזה על ששת המורים שזכו בתואר "המורה של המדינה." ‬

 

על הזוכים הכריזו יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים; ערן טיפנברון, המשנה לעורך ‭;ynet‬ עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס; יהודית גרייסרו, סמנכ"ל הלקוחות והשירות של אל על; רני טריינין, סגן יו"ר הסוכנות היהודית; גבי טייטל, סמנכ"ל בנק מסד; אורנה ננר, עורכת עיתון "לאשה‭;"‬ ורון ירון, עורך "ידיעות אחרונות‭."‬

 

תחרות "המורה של המדינה,"‬ הנערכת זו השנה הרביעית, היא יוזמה משותפת של מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות‭,"‬ הסתדרות המורים ו‭.ynet‬ התחרות יצאה לדרך לפני כחצי שנה, ובשלב ראשון התקבלו כ‭4,600-‬ המלצות על ‭2,080‬ מורים. תהליך מיון וסינון המועמדים נעשה בכמה שלבים בפיקוח מקצועי, ולאחר שנבחרו 15 המועמדים הסופיים, ראיינה אותם ועדה ציבורית שהורכבה מאישים בכירים בתחומים של חינוך, חברה, תעשייה וכלכלה ובחרה את ששת הזוכים.

 

כל 15 המועמדים שהגיעו לגמר - שכללו מלבד ששת הזוכים גם את מירב משולם, יהודית ליבוביץ, רחל ברגר, רימה רבינוביץ, שלומי כהן, רותם מלאך, אילנית חקון, רינה אשכנזי וניהאד רביע - קיבלו תעודת הוקרה ומחשב נייד מתנת בנק מסד. ששת המורים המצטיינים יקבלו כרטיס טיסה לארה"ב מתנת חברת אל על והשתלמות יוקרתית כאורחי כבוד של מערכת החינוך היהודית באחת הערים בארה"ב, שתעניק הסוכנות היהודית.

 

במהלך הטקס קיבלו גם שלושת בתי הספר התיכוניים המובילים ב"מדד הקרביות" בשירות בצה"ל פרס הוקרה מיוחד מטעם "ידיעות אחרונות‭."‬ את הפרס העניק אלון גולדשטיין, המשנה לעורך של "ידיעות אחרונות" לתיכון הקיבוצי מקיף "סולם צור" שבקיבוץ גשר הזיו, לתיכון מכבים-רעות ולתיכון הממלכתי-דתי מקיף שדה-אליהו.

 

הכירו את המורים של המדינה:

 

רונית לוגסי, מחנכת ומורה למחשבים

 

 

ראמי ארפאעיה, מחנך ומורה לאזרחות והיסטוריה

  

 

נינה מירוצ'ניק, מורה למתמטיקה  

 

 

גדי אברהם, מורה לגיאוגרפיה והיסטוריה

 

 

לימור מילר, סגנית מנהל ומורה לאזרחות והיסטוריה

 

 

אריאל דהאן, מחנך ומורה להיסטוריה, תנ"ך ומורשת

 

 

  • את טקס הגמר הפיקו אורית ליפשיץ ונועה אפשטיין. במאי הערב ומי שהפיק את הסרטונים שהוקרנו בו היה אסף אלמוג.
  • כתבי "ידיעות אחרונות" מתלווים למורים הזוכים בכיתות ביום ראשון ב- שעות תכירו את המורים של המדינה עמוד 10.
  • ניתן לצפות בסרטונים של כל 15 המורים המצטיינים היום ב"ידיעות אחרונות" באמצעות סריקת ה-YCODE מהעיתון לסלולרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים