שתף קטע נבחר

דיסקונט: ירידה של 11% ברווח הנקי

יחס הון הליבה של הבנק עמד בתום הרבעון על 8.2%. הרווח הנקי עמד על 247 מיליון שקל. המנכ"ל ראובן שפיגל: "ניישם מהלכי התייעלות נוספים"

בנק דיסקונט דיווח היום (ה') על ירידה של 11.2% ברווח הנקי ל-247 מיליון שקל. הבנק, בניהולו של ראובן שפיגל, רשם במהלך הרבעון קיטון נוסף - בהמשך לרבעון הקודם בהיקף האשראי לציבור שצמצם ב-1.1% ל-115.1 מיליארד שקל.

 

 

הקטנת האשראי מגיעה כחלק מתוכניות הבנק לשיפור יחסי ההון שלו. יחס הון הליבה של הבנק עמד על 8.2%, שיפור קל לעומת הרבעון הקודם אז עמד יחס הון הליבה של 8.1%.

 

התשואה על ההון עמדה על 9.5% לעומת 11.3% ברבעון המקביל אשתקד.

 

הכנסות הבנק מריבית נטו ירדו ב-3.1% והוצאות בגין הפסדי אשראי גדלו ב-9.8% ל-123 מיליון שקל. למרות הירידה בהכנסות ועלייה של 2.5% בהוצאות התפעוליות הירידה לא הגיעה במלואה לשורה התחתונה בגלל הפרשה למס של 115 מיליון שקל לעומת 171 מיליון שקל ברבעון המקביל, ירידה של 32.7%.

 

"תוצאות הרבעון הראשון של שנת 2012, המציגות רווח של 247 מיליון שקל ותשואה להון בשיעור של 9.5%, משקפות את המשך המיקוד האסטרטגי של הקבוצה לשיפור תשתיות ההון ויישום מהלכי התייעלות. יחס הלימות ההון הכולל הינו 14.1%. יחס הון ליבה לרבעון הראשון מסתכם בשיעור של 8.2%, הרבה מעל היעד שקבע הדירקטוריון בעניין זה" מסר שפיגל עם פירסום הדוחות.

 

שפיגל הוסיף כי "בהתאם לתכנית העבודה לשנת 2012, נמשכו מהלכי ההתייעלות בבנק ובכלל זה המיזוג עם בנק דיסקונט למשכנתאות, שצפוי להסתיים ברבעון השלישי של שנת 2012. במהלך הרבעון הראשון של השנה, פרשו מהבנק כ-330 עובדים קבועים, בתכנית פרישה מרצון שהותנעה בסוף השנה החולפת. מהלכי התייעלות נוספים מיושמים במערך ה -IT בבנק ובקבוצה. ניהול ההון בהתאם למתווה, ניהול קפדני של מהלכי ההתייעלות שגובשו בתוכניות העבודה ופיתוח קווי העסקים של הבנק, יאפשרו המשך צמיחה בקבוצה הן בצד העסקי והן בצד הקמעונאי, תוך שיפור חווית השירות ללקוחות הבנק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראובן שפיגל
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
מומלצים