שתף קטע נבחר

11 נערים מואשמים: תקפו זרים באלות ושרשראות

רק בגלל שהם זרים: בני 14-18 מתל אביב הואשמו כי תקפו סודנים ואריתריאים בקרשים, אלות וקסדות, שדדו ופרצו לחנויות. בפרקליטות ייחסו מניע גזעני שמביא להכפלת העונש המקסימלי: "לקחו חוק לידיים ובאו חשבון עם ציבור שלם, רק בגלל מוצאו"

אלות, שרשראות וקרשים - נגד הזרים: 11 בני נוער מואשמים כי תקפו סודנים ואריתריאים בתל אביב. על פי כתב האישום, הנערים, בני 14 עד 18, התארגנו וביצעו במהלך החודש האחרון מספר תקיפות כ"פעולות נקם נגד זרים". 

 

בכתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב לבית משפט השלום לנוער בעיר, מואשמים עשרה מהם כי תקפו על בסיס "מניע גזעני". נערה נוספת מואשמת בעבירות רכוש. על פי הפרקליטות, הם תקפו זרים שנקרו בדרכם ובחלק מהאירועים אף שדדו את רכושם.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

בעיית הזרים: 'אף מדינה לא תקבל את המסתננים'

עונש חמור לאריתריאי שגנב ותקף: "להרתיע זרים"

אריתריאים ברמת גן: "לא נחזור לדיקטטורה"

 

שלושה מקרים התרחשו בסמוך לשוק התקווה בתל אביב. הנאשמים תקפו זרים תוך שהם נעזרים בקרשים ובאלות. בשניים מהמקרים הם גנבו מהמתלוננים את אופניהם.

 

אירוע נוסף התרחש בסמוך ל"בית דני" בעיר. הנאשמים תקפו אריתריאי כשהם מצוידים בקרשים, אבנים ושרשרת ברזל, והיכו אותו בראשו ובשאר חלקי גופו. הוא פונה לבית חולים באמבולנס ונזקק לטיפול רפואי. באירוע אחר הוכה זר סמוך לגן התקווה, כאשר במהלך התקיפה נעזרו הנאשמים בקסדת אופנוע, אלת גולף ושרשרת ברזל. 

 

במקרה נוסף פרצו חלק מהם לחנותו של נתין זר וגנבו מוצרים בשווי של כ-2,000 שקל. כמו כן, התפרצו חלק מן הנאשמים לחנות נוספת, וגנבו את הקופה. הם מואשמים בעבירות שונות של קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפה בנסיבות מחמירות, שוד בנסיבות מחמירות, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, התפרצות וגניבה.

 

תושבי דרום תל אביב מפגינים נגד זרים  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תושבי דרום תל אביב מפגינים נגד זרים (צילום: מוטי קמחי)
 

 

הפרקליטות החליטה במקרה זה לצרף לכל העבירות האמורות נסיבה מחמירה בדבר "מניע גזעני", לפי סעיף 144ו לחוק העונשין, שמשמעותה הכפלת העונש המקסימלי, בהתבסס על חומר ראייתי שנאסף על ידי המשטרה, שבאמצעותו ניתן להוכיח קיומו של מניע כזה.

 

הפרקליטות, באמצעות עו"ד מורן לביא, ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של חלק מן הנאשמים, ולהטיל תנאים מגבילים על הנותרים, בנימוק שהנאשמים בחרו לקחת את החוק לידיהם ולבוא חשבון עם ציבור שלם, רק על שום השתייכותו וארץ מוצאו. "הם עשו זאת ללא שבחלו באמצעים ותוך שנקטו אלימות חמורה, אכזריות ובריונות לשמה, ואף בחלק מהאירועים עשו שימוש בנשק קר ובאופן מסוכן", אמרה התביעה. "הנאשמים בחרו לתקוף קורבנות באקראי, ללא כל היכרות מוקדמת, אך בשל שנקרו בדרכם, ולאור עובדת היותם נתינים זרים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הפגנה נגד זרים. למצולמים אין קשר לכתבה
צילום: מוטי קמחי
זרים בגינת לוינסקי
צילום: AFP
מומלצים