שתף קטע נבחר

רק אופניים ורגל: רוטשילד הפך למדרחוב סופ"ש

השדרות המפורסמות בתל-אביב הפכו אמש למדרחוב הפתוח לרוכבי אופניים והולכי רגל בלבד, וכך יהיה בכל סוף שבוע הקיץ. יש המברכים על המיזם הירוק והתועלת שתצמח ממנו לעסקים, אחרים תוהים איפה יתפסו מונית. ומה הקשר למחאת האוהלים?

חלק משדרות רוטשילד המפורסמות בתל-אביב הפך מאתמול (ו') ב-18:00 למדרחוב סגור שיעמוד לשימושם של הולכי הרגל ורוכבי האופניים, ויישאר כזה עד לאותה השעה בשבת. כך יהיה באופן מסורתי בכל סוף שבוע בקיץ הקרוב, עד 1 באוקטובר. השדרה תיסגר לתנועת כלי רכב, כולל מוניות ואופנועים, בקטע שבין רחוב החשמונאים לרחוב הרצל, ולאורך השעות האלה יתאפשרו רק יציאות של כלי רכב חונה, מעבר של נכי גפיים שיקבלו אישור מיוחד ותנועה במכוניות של בעלי חניות פרטיות בקטע הרחוב הזה שלהם תו חניה שהונפק מראש.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

יואב לרמן, תושב העיר, הוא בין המברכים על המהלך של עיריית תל אביב-יפו: "הניסיון ליצור מדרחוב זמני של יום בשבוע ברוטשילד הוא טוב. הוא דומה למה שנעשה במקומות אחרים בעולם שבהם רחובות ראשיים הופכים למדרחוב בסופי שבוע, במיוחד בקיץ. בארה"ב זה נקרא Summer Streets. זה צפוי להגדיל את התנועה ברחוב, להוסיף הכנסה לבעלי העסקים ברחוב ולאפשר הפרדה טובה יותר בין הולכי הרגל שילכו בשדרה לרוכבי האופניים בסוף השבוע. מה שכן, כדאי שהעירייה תפרסם את המסלולים האלטרנטיביים של מוניות השירות (קו 5)  שלא יכולו לעבור ברוטשילד בסופי השבוע".

 

שדרות רוטשילד בתל-אביב. "סוף סוף תהיה הפרדה טובה יותר מהאופניים" (באדיבות עיריית תל אביב-יפו) (באדיבות עיריית תל אביב-יפו)
שדרות רוטשילד בתל-אביב. "סוף סוף תהיה הפרדה טובה יותר מהאופניים"(באדיבות עיריית תל אביב-יפו)

 

העירייה מקדמת את פרויקט המדרחוב תחת הכותרת "מחזירים את שדרות רוטשילד לתושבים", אבל יש גם תושבים שלא ממש מרגישים שהרחובות "חוזרים אליהם", אלא להיפך. 

 

"ניסיון לדחוק את המחאה מהרחוב". השדרות (באדיבות עיריית תל אביב-יפו) (באדיבות עיריית תל אביב-יפו)
"ניסיון לדחוק את המחאה מהרחוב". השדרות(באדיבות עיריית תל אביב-יפו)

 

אלון לי גרין, ממנהיגי המחאה החברתית, חשדן ביחס למיזם: "מצד אחד לסגור רחובות לתנועת רכב זה דבר מבורך, שמביא לסביבה נקייה ויתרום לתושבי רוטשילד שעברו קיץ לא פשוט. מצד שני, ברגע שזה חלק ממכלול מדיניות העירייה בשנים האחרונות, שמתבטאת בכך שיש אטימות קשה וחסרת גבולות לצורכי התושבים ולמחאה החברתית, זה נראה כמו המשך של המדיניות הזו וניסיון לדחוק את המחאה מהרחוב שהפך אחד הסמלים המזוהים עם הרצון לשינוי. זה מריח לי קצת רע".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "הסגירה נעשית למען כלל התושבים. התושבים ובעלי העסקים ברחוב קיבלו מראש הודעות בנושא, ונמסר להם כי הצירים החוצים יהיו פתוחים לתנועת כלי רכב. לתושבים ניתן תו מעבר מיוחד עבור רכבם, ולא תבוצע גרירת רכבים. משכך, לא צפויה כל בעיה של חופש תנועה בעקבות המהלך. צורה זו של סגירת ציר למדרחוב נעשתה בעבר בעיר (בדיזנגוף ובאלנבי), וכרגע הפיכת השדרות למדרחוב היא פיילוט, שתוצאותיו ייבחנו בהמשך. הטענה בעניין מחאת האוהלים מוטעית מיסודה. בית המשפט העליון הוא שקבע כי לא תתקיים בשדרה מחאת אוהלים".

פורסם לראשונה 01/06/2012 21:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העירייה: "העליון אסר מחאת אוהלים בשדרה"
באדיבות עיריית תל אביב-יפו
הפגנה ברוטשילד השבוע
צילום: מוטי קמחי
מומלצים