שתף קטע נבחר

מסר לסין? רוב הצי האמריקני יעבור לאזור אסיה

שר ההגנה האמריקני אמר כי עוד כוחות יועברו לאוקיינוס השקט עד 2020. ההערכות כי מדובר במסר לסין, אך פאנטה אמר כי הוא רוצה לבקר במדינה עוד השנה

וושינגטון שולחת מסר לבייג'ינג? הפנטגון יעביר ספינות מלחמה נוספות של הצי האמריקני לאוקיינוס השקט, כך שעד שנת 2020 כ-60% מהצי האמריקני יהיה באזור אסיה. כך הודיע הלילה (שבת) שר ההגנה האמריקני, ליאון פאנטה.

 

עוד חדשות בעולם:

 

בדברים שנשא בוועידה בענייני ביטחון בסינגפור, הצהיר פאנטה כי הקשיים הכלכליים של ארצות הברית והקיצוצים בתחום הביטחון לא יפגעו בשינוי המתוכנן בפרישת הכוחות

של הצי. הוא לא הסביר מה הוביל להחלטה, אך ככל הנראה מדובר במסר לסין, שלא כל כך מרוצה מהנוכחות הצבאית של ארצות-הברית באזור.

 

פאנטה אמר כי המצב כיום הוא ש-50% מהצי האמריקני נמצא באוקיינוס האטלנטי בעוד ש-50% הנותרים נמצאים באוקיינוס השקט. "הכוח יכלול שש נושאות מטוסים באזור, ואת רוב הספינות, המשחתות, ספינות הקרב והצוללות", הוא אמר.

 

שר ההגנה האמריקני הוסיף כי ארצות-הברית שואפת להגביר את מספר התימרונים והיקפם, בהם משתתפות בעלות בריתה של ארצות-הברית באזור. הוא הוסיף כי הבעיות בתקציב והקיצוצים לא ישפיעו על תוכנית השינויים, ואמר כי משרד ההגנה כבר הקציב את הכסף לחמש השנים הבאות - על מנת להשיג את המטרה.

 

לגבי סין, אמר פאנטה כי הוא מתכוון לבקר במדינה בשנה הקרובה.

"מאמצנו לחדש ולהגביר את המעורבות באסיה תואם באופן מלא את התפתחותה של סין. אכן, הגדלתה המעורבות האמריקנית באזור תועיל לסין, שכן היא מקדמת את הביטחון המשותף ואת השגשוג העתידי", אמר שר ההגנה האמריקני.

 

בחודש נובמבר הכריז נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, כי אזור האוקיינוס השקט נמצא בראש סדר העדיפות של מדיניות הביטחון של ארצו. הדברים שלו התפרשו כאתגר לסין, השואפת להיות המעצמה המובילה באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי, kyodo news
נושא המטוסים של צבא ארה"ב. ארכיון
צילום: איי פי, kyodo news
מומלצים