שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

ביטאון ש"ס לסודנים: אתם הורסים לנו את החלום

במפלגתו של השר אלי ישי פונים אל הזרים במגוון ערוצים, והפעם במאמר: "דיבורים רציניים אל הסודני הרציני, מתוך אהבה והגינות: הוכחתם שאינכם בקטע, זה כנראה לא זה. לכן כדאי שניפרד כידידים". רק אל תשוו אותם לנאצים

שר הפנים אלי ישי לא מרפה מהזרים, וגם ביטאון ש"ס נרתם למערכה. עיתון המפלגה "יום ליום" פרסם בסוף השבוע "מכתב פומבי" למסתננים, ובו "דיבורים רציניים אל הסודני הרציני, מתוך אהבה והגינות". השורה התחתונה: "אתם הורסים לנו את החלום; כדאי שניפרד".

 

זרים בתוכנו - דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

רשות האוכלוסין: מהיום נעצור מסתננים לאורך זמן

חשד: אריתריאי תקף מינית נערה בים בתל-אביב

בעיית הזרים: 'אף מדינה לא תקבל את המסתננים'

 

במאמר של הרב משה שפיר, מבכירי המערכת, הוא פנה אל הזרים במסר מפויס ובנימה אישית - "מכל הלב", כהגדרתו - אך בברכתו יצא בעיקר מקלל. "אנחנו אוהבים אתכם, סודנים יקרים", פתח את מכתבו, "הכי רע שיעולל לכם היהודי, יהיה טוב יותר מהכדורים החיים שניסו לשרוק אליכם בגבול מצרים".

 

מהגרים מאפריקה בדרום תל אביב. "ויפה שעה אחת קודם" (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
מהגרים מאפריקה בדרום תל אביב. "ויפה שעה אחת קודם"(צילום: עופר עמרם)

 

שפיר ציין כי על פי תורת ישראל, נוכרי המקבל על עצמו את "שבע מצוות בני נח" רשאי לגור בארץ ולקבל "מעמד מכובד בהחלט", אך מיד הסביר: "חברה המהווה פצצה חברתית מסוג גזל, חמס, אלימות ומעשי סדום שונים כמו גם התבוללות המתרחשת תוך הריסת התא של מוסד הנישואין והתא המשפחתי ההגון, חברה שכזו - מקומה בנפרד, בריחוק - ויפה שעה אחת קודם".  

 

ביטאון ש"ס טוען כי עם ישראל הגיע לארצו אחרי שנות גלות רבות, "כדי לממש את הפוטנציאל החיובי של המין האנושי", ומטיח בסודנים: "הוכחתם שאינכם בקטע ולכן כדאי שניפרד כידידים... אתם הורסים לנו את החלום... הייתם יכולים אולי להועיל לנו ולעזור לנו במגוון צורות, אולם במצב הקיים זה כנראה לא זה".  

 

כותב המאמר הבהיר: "אין כאן כל גזענות או תורת גזע", אלא "שאלות של הנהגה ועקרונות חברתיים של בני אדם הגונים". לדבריו, "גם אין לקשר זאת לגזענות הנאצית חלילה - שם הרי היו הדברים הפוכים: חברה בלתי מתוקנת, חיה רצחנית, פלטה מתוכה עם זר וישר שרק הועיל לה ואיזן אותה בטהרת מידותיו הידועות".

  

בסיום ציטט שפיר מנאומו המפורסם של מרטין לותר קינג, "יש לי חלום", וחתם: "תשמעו טוב, סודנים נחמדים, חביבים ויקרים בהחלט. בארה"ב החלום של מרטין התקיים, ג'וליאני יספר לכם איך הוא ביצע. לכו תיישמו את זה עכשיו בסודן ואריתריאה. אנחנו מבטיחים לעזור לכם. אפילו מאוד נשמח לעזור. כמו תמיד".

 

בינתיים, השר ישי נפגש היום עם השר שגריר אריתריאה בישראל, טספמרים טקסטה, ובהודעה מלשכתו נמסר כי ביקש ממנו להעביר מסר לבני ארצו, ולפיו "ישראל איננה יכולה להוות יעד עבורם והמסתננים העתידיים עלולים למצוא עצמם בבתי מאסר".

 

כמו כן, דנו השניים בדרכים אפשריות לשיתוף פעולה במטרה להחזיר את המסתננים לארצם באופן "שיבטיח את כבודם, אך בד בבד ישמור על ישראל כביתו של העם היהודי". על-פי משרד החוץ ועל-פי ההתחייבויות הבינלואמיות שישראל נטלה על עצמה, לא ניתן כרגע להשיב מסתננים מאריתריאה לארצם.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זרים בישראל. "פצצה חברתית מסוג גזל"
צילום: AFP
"הוכחתם שאינכם בקטע". מסתננים בתל אביב
צילום: גיל יוחנן
השר ישי. גיבוי מהתקשורת בתנועה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים