שתף קטע נבחר

דוד מידן, המתווך בעסקת שליט, פורש מהמוסד

המתאם מטעמו של רה"מ לנושא השבויים והנעדרים פורש מהמוסד אחרי 35 שנות שירות, ועובר למגזר הפרטי. "בשם אזרחי ישראל, אני מודה לדוד על העבודה המסורה", אמר נתניהו

האיש שסייע להחזיר את גלעד שליט הביתה אחרי יותר מחמש שנים בשבי, פורש מהמוסד. דוד מידן, המתאם מטעמו של ראש הממשלה לנושא השבויים והנעדרים, ונציגו האישי של בנימין נתניהו במשא ומתן להשבתו של שליט, החליט לפרוש משירותו בארגון הביון ולעבור למגזר הפרטי.

 

מידן שירת במוסד כ-35 שנים בתפקידים פיקודיים ומבצעיים בארץ ובחו"ל. בהודעת משרד ראש הממשלה נמסר היום (א') כי לבקשתו של נתניהו, ימשיך מידן לטפל בנושא השבויים והנעדרים ובכל עניין ציבורי אחר שהוא יידרש לו. "בשמי ובשם אזרחי ישראל אני מודה לדוד על העבודה המסורה והחשובה שהוא עשה וימשיך לעשות למען החזרת השבויים והנעדרים", אמר נתניהו.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בנובמבר 2011 מונה מידן למתאם בנושא השבויים והנעדרים, במקומו של אילן בירן. לאחר שובו של שליט, רשימת השבויים והנעדרים של ישראל כוללת שישה שמות: שלושת נעדרי קרב סולטן יעקב זכריה באומל, צבי פלדמן ויהודה כץ; הנווט רון ארד; והחיילים גיא חבר ומג'די חלבי.

 

מאז 2006 משמש מידן כראש אגף "תבל" האחראי לקשרים מול ארגוני ביון בעולם. באפריל 2011 מונה לנציג ראש הממשלה למשא ומתן מול חמאס לשחרור שליט, אחרי שקודמיו - אנשי המודיעין חגי הדס ועופר דקל - פרשו, וגם המתווך הגרמני גרהארד קונראד יצא מהזירה.

 

למידן מיוחס זיהוי של סדק צר בחומות שמאחוריהן התבצרו שני הצדדים במשא ומתן. הוא הצליח לשמור על מידור תקשורתי ובכך בנה אמון הן בצד הפלסטיני והן בקרב המתווך המצרי. "כל הזמן האמנתי שאני אגמור עסקה", אמר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוד מידן. פורש
צילום:אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים