שתף קטע נבחר

חב"ד ומכובד: האדמו"ר הזקן על בול חדש

בטקס רב משתתפים הושק בול המנציח את מייסד חסידות חב"ד ובעל ספר התניא, רבי שנאור זמן מלאדי. על אף שחלפו מאתיים שנים, נדמה כי הפופולאריות שלו רק גוברת

200 שנים לאחר פטירתו של מייסד חב"ד – וספרו ה"תניא", אבן היסוד של החסידות, מגיע לשיאים חדשים של פופולאריות. בשבוע שעבר השיקה חברת "דואר ישראל" בול חדש לזכרו של "האדמו"ר הזקן", רבי שניאור זלמן מלאדי, הידוע גם בכינויו "בעל התניא".

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

הבול הושק ביוזמת "אגודת חסידי חב"ד" בישראל - הארגון הרשמי המייצג את החסידות בארץ, בטקס רב משתתפים שנערך במלון "רמדה רנסנס" בירושלים. השקת הבול במסגרת האירועים לציון 200 שנים לפטירת "האדמו"ר הזקן", עוררה התרגשות רבתי בקרב החסידים.

 

הרב מצגר חושף את הבול (צילום: לוי ישראלי) (צילום: לוי ישראלי)
הרב מצגר חושף את הבול(צילום: לוי ישראלי)

 

כחלק ממאמצי ההנצחה, מדווחים בארגון כי ה"תניא" הודפס השנה באלפי מהדורות ברחבי העולם. בטקס שנערך במסגרת כנס מנהלי מוסדות חב"ד השנתי, השתתפו יו"ר דירקטוריון דואר ישראל ששי שילה, מנהל השירות הבולאי ירון רצון - והרב הראשי יונה מצגר.

 

הקדים את זמנו. "האדמו"ר הזקן" ועצותיו על המעטפה (צילום: לוי ישראלי) (צילום: לוי ישראלי)
הקדים את זמנו. "האדמו"ר הזקן" ועצותיו על המעטפה(צילום: לוי ישראלי)

 

ד"ר יחיאל הררי, חוקר חב"ד ומחבר הספר "עצות התניא", טוען כי האדמו"ר הזקן הקדים את זמנו בכמה וכמה דורות, כאשר חיבר מדריך לאימון אישי המשיק לתורות מוּדעוּת שונות שהתפתחו בשנים האחרונות.

 

חברי אגודת חסידי חב"ד - הרב שלמה רסקין, הרב זושא פויזנר, הרב יוסף חיים גינזבורג והרב יוסף יצחק וילישאנסקי - הוזמנו לקבלת הבול מידי הנהלת דואר ישראל. כלל משתתפי הטקס זכו לקבל את מעטפת הבול שיצאה לאור לכבוד המאורע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לוי ישראלי
הבול שהושק
צילום: לוי ישראלי
מומלצים