שתף קטע נבחר

בג"ץ: וינר יקבל את החומרים מהמבקר תוך יומיים

בדיון בבג"ץ הוסכם כי אלוף משנה ארז וינר, עוזרו לשעבר של גבי אשכנזי, יקבל את כל חומר הבדיקה בפרשת הרפז ממבקר המדינה. הוא התבקש להגיב לדו"ח המבקר תוך שלושה שבועות

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, יעביר את כל החומרים הנוגעים לפרשת הרפז תוך יומיים לארז וינר שעתר נגדו. כך הסכימו הצדדים בדיון שנערך הבוקר (יום ב') בבג"ץ. השופטים קבעו כי וינר יתבקש להגיב על דו"ח המבקר תוך שלושה שבועות, ולא תוך שבועיים, כפי שדרש מבקר המדינה באמצעות פרקליטו, עו"ד דוד ליבאי.

 

עוד בחדשות ynet:

 

במהלך הדיון טען פרקליטו של וינר, עו"ד עודד סבוראי, שהמבקר הנוכחי לא צריך להוציא את הדו"ח בגלל שהוא מוטה. לטענתו, מדובר ב"משחק מכור" והמבקר לא ממתין לתשובה של וינר, כי הדו"ח כבר מוכן אצלו. לדבריו, אפשר לראות את זה מתחלופת המכתבים שנחשפה בין היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, למבקר לינדנשטראוס. 

 

וינר יתבקש להגיב לדו"ח המבקר תוך שלושה שבועות (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
וינר יתבקש להגיב לדו"ח המבקר תוך שלושה שבועות(צילום: גיל יוחנן)

 

מנגד, טען עו"ד ליבאי, פרקליטו של המבקר, שהדברים אינם נכונים, שהדו"ח עדיין אינו מוכן. הוא טען שכל החומרים הועברו לוינר ועוד יועברו אליו ביומיים הקרובים. ליבאי הוסיף כי המבקר ישתדל להשלים את הדו"ח עד תום כהונתו בתחילת יולי.

 

ממשרד מבקר המדינה נמסר שהוא "הביע שביעות רצון רבה מהחלטת בג"ץ, המורה לאל"מ ארז וינר להשיב על טיוטת דו"ח המבקר תוך שלושה שבועות מהיום. בכך יתאפשר למבקר לסיים את דוח 'פרשת הרפז'".

 

אלוף משנה ארז וינר, עוזרו לשעבר של גבי אשכנזי, עתר לפני חודשיים לבג"ץ נגד מבקר המדינה, בטענה כי עליו להעביר לידיו את כל חומר הבדיקה שקשור אליו, ושאותו אסף בנוגע לפרשת הרפז. בנוסף,

פנו תומכיו של הקצין גם למשטרה, בבקשה שתחקור "היעלמות" קלטות מלשכת שר הביטחון.

 

מבקר המדינה הדגיש מנגד כי וינר כבר קיבל חומר רב שהיקפו "חסר תקדים", והדגיש כי הוא עושה כל מאמץ כדי לסיים את הבדיקות בפרשה ולפרסם את דו"ח הביקורת בקרוב. 

 

המבקר נאלץ להשתמש בשירותיו של עורך דין פרטי שייצג את משרדו בעתירה, אחרי שכפי שפורסם ב-ynet היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ובכירי הפרקליטות הודיעו כי אינם יכולים להגן על המבקר בעתירה. המבקר שכר את שירותיו של עו"ד דוד ליבאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז וינר יקבל את החומרים
צילום: גיל יוחנן
מיכה לינדנשטראוס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים