שתף קטע נבחר

ליברמן: לקצץ בקצבאות במקום להעלות מסים

בניגוד לדעת משרד האוצר, הדורש להעלות מסים, טוען שר החוץ, אביגדור ליברמן, כי יש להוריד את קצבאות הילדים: "העלאת מסים פוגעת בהשקעות ובצמיחה"

מהיכן תקצץ הממשלה? על כך ניטש קרב בין השרים בדיוני התקציב. שר החוץ, אביגדור ליברמן, מתנגד להכבדת נטל המס. הוא אמר היום (ב') בכנס לשכת רואי החשבון באילת כי יש לקצץ בקצבאות הילדים במקום להעלות מסים, כפי שדורש משרד האוצר. "ראינו בעבר שהפיתרון אינו לפגוע בצמיחה, אלא להוריד הוצאות שאינן יצרניות, להוריד את קצבאות הילדים".

  

עוד בחדשות:

רקטת קסאם התפוצצה ליד שדרות, אין נפגעים

בג"ץ: וינר יקבל את החומרים מהמבקר תוך יומיים

בן 14 חשוד שפרץ לבתים וגנב מחשבים ניידים 

 

לדעת ליברמן, המשבר הכלכלי העולמי "צריך להדאיג אותנו יותר מכל. צריך להבין שגם קיצוצים זה לא פיתרון, אנחנו רוצים לייצר ולייצא ולצמוח. גישה לא נכונה היא להוריד תקציבים שמסייעים לפיתוח. זאת עמדת ישראל ביתנו, אין טעם לקצץ מבלי להוריד קודם את קצבאות הילדים וזאת הגישה הנכונה. העלאת מסים פוגעת בהשקעות ובצמיחה. צריך לעשות תיקונים מסוימים אבל חייבים לעשות העברה של כספים מהקצבאות לצמיחה לפני שמעלים מסים, כמו שנעשה ב-2003".

 

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן (יהדות התורה), מתנגד נחרצות למתווה שהציב ליברמן. בשיחה עם ynet, אמר: "קיצוץ בקצבאות הילדים יביא רבבות מילדי ישראל אל מתחת לקו העוני". לדבריו, "הילדים שלנו הם העתיד שלנו, וחלילה אם ניטול מפיהם פת לחם. מצב העוני בישראל אינו מאפשר זאת, עלינו לגלות חמלה כלפי הילדים, ויש למנוע פגיעה אנושה בהם".

 

בהתייחסו לבעיית הזרים, קרא שר החוץ לשרי הממשלה ולחברי הכנסת "להפסיק לדבר ולסבך את המצב". הוא סיפר שמשרד החוץ מנסה לפתור את הבעיות. "ההתפרצויות וההשתלחויות אינן במקום. כל כותרת וכל התלהמות מחזירים אותנו אחורה". עוד אמר כי "אף אחד לא בא ברגל אלפי קילומטרים. יש תעשייה שלמה של הסעות עד הגבול דרך קהיר. צריך לומר

 שמדובר במחפשי עבודה שמחפשים חיים טובים. משרד החוץ משקיע מאמץ אדיר כדי להגיע להסדרים עם מדינות המקור". 

 

בדבריו התייחס גם לסוגיית גבעת האולפנה בבית-אל. "לא מדובר בפולשים בלתי חוקיים, אלא בקבוצת משפחות עם מוטיבציה ציונית בשליחות כל ממשלות ישראל. רוב היישובים הוקמו על-ידי ממשלות המערך", הוא אמר. "המשפחות קיבלו משכנתא, חוברו לרשתות החשמל והמים ועכשיו באים אליהם יום אחד וזורקים אותם מהבית. השיקול האנושי הקטן חייב להיות נגד עינינו. הם לא מפירי חוק ולא פולשים". השר אמר כי הוא תומך בחוק ההסדרה.

 

בהכנת הכתבה השתתפה כרמית ראובן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להוריד קצבאות. השר ליברמן
צילום: עזרא ארבלי
מומלצים