שתף קטע נבחר

גרינפיס ניקו את החלונות של מיקרוסופט

פעילי הארגון טיפסו על בניין החברה בהרצליה ופרשו כרזה עם הכיתוב: "נקו את הענן שלכם מפחם", במחאה על שחוות השרתים שלה עדיין מופעלות על פחם. כדי להמחיש את הצורך בשינוי - הם גם "עזרו" לנקות את החלונות (windows). מיקרוסופט: צריכת האנרגיה בחוות השרתים החדשות צומצמה ב-50%

פעילי גרינפיס טיפסו אתמול (ג') על הבניין המרכזי של חברת מיקרוסופט בהרצליה, פרשו כרזת ענק שקוראת לחברה "לנקות את הענן שלה מפחם", ואף ניקו במשך למעלה משעה את חלונות הזכוכית הענקיים של החברה. זאת במחאה על כך שהחברה עדיין משתמשת בפחם כמקור אנרגיה מרכזי עבור חוות השרתים שלה. למקום הגיעה המשטרה שדרשה מהפעילים לפנות את המקום.

 

 

הפעילות התבצעה במסגרת קמפיין עולמי של הארגון נגד החברה ובהמשך לדו"ח שפרסם לאחרונה, לפיו מיקרוסופט היא אחת מהחברות הכי מזהמות באינטרנט. על פי הנתונים, בעוד שחברות כמו גוגל, יאהו ופייסבוק, עברו להשתמש באנרגיה נקייה ובהתייעלות אנרגטית להפעלת חוות שרתי הנתונים שלהן ("ענן"), הרי שמיקרוספט, אפל ואמזון, עדיין מפעילות את חוות הענק באמצעות שריפת פחם או תחנות כוח גרעיניות.

 

הכרזה שנפרסה על הבניין (צילום: דור נבו) (צילום: דור נבו)
הכרזה שנפרסה על הבניין(צילום: דור נבו)
 

 

במחאה על כך טיפסו השכם בבוקר פעילי הארגון לגובה של 20 מטר ופרשו מגג הבניין כרזת ענק, המעוצבת כשגיאת חלון של מייקרוסופט וקוראת לחברה "לנקות את הענן שלה מפחם". כדי להמחיש את הצורך בשינוי מידי, הפעילים גם "עזרו" לנקות את החלונות (windows) של החברה. למרגלות הבניין נערך מיצג ניקיון נוסף על ידי פעילים, לבושים בסרבלים, דליים וסמרטוטים.

 

הילה קרופסקי, מנהלת קמפיין האנרגיה של הארגון, מסרה כי "פייסבוק גוגל ויאהו כבר הוכיחו שניתן וצריך להחליף את השימוש המזהם באנרגיות פוסיליות ולעבור לשימוש באנרגיות מתחדשות. עכשיו הגיע תורה של מיקרוסופט". קרופסקי הוסיפה כי הפעולה נועדה "להעביר למיקרוסופט מסר ברור: כלקוחות שנהנים מדי יום מהטכנולוגיות החדשות ומהתרומה של מיקרוסופט לאיכות הסביבה, אנו מצפים ממנה להפסיק להזין את טכנולוגיית העתיד באנרגיה מיושנת, מזהמת ומסוכנת מהמאה ה-19".

 

צילום: דור נבו

 

 

מיקרוסופט: "מחוייבים לשמירה על הסביבה"

ממיקרוסופט נמסר בתגובה: "מיקרוסופט מחויבת לשמירה על הסביבה ומשקיעה כל מאמץ לצמצום צריכת האנרגיה בכל עסקיה. בשלוש השנים האחרונות צומצמה ב-50% צריכת האנרגיה בחוות השרתים החדשות של החברה".

 

על פי הבלוג הרשמי של מיקרוסופט העולמית, בחברה פותח מודל חיוב פנימי, שמחייב כל יחידה עסקית עבור צריכת אנרגיה פחמנית ומהווה תמריץ לעבור לשימוש באנרגיה ירוקה. כן מוזכר, כי בזכות פעולות שונות שביצעה החברה, הוכרה החברה באופן רשמי בתחילת החודש על ידי המשרד לשימור הסביבה בארה"ב כצרכנית אנרגיה ירוקה השלישית בגודלה בארה"ב.  


פורסם לראשונה 05/06/2012 17:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דור נבו
הפעילים בעבודה
צילום: דור נבו
צילום: דור נבו
הכרזה שנתלתה על המבנה
צילום: דור נבו
מומלצים