שתף קטע נבחר

מאסר עולם לרוצח לאה דרנקין: "נהג בה כחפץ"

ניקולאי דורושוב אנס את בת ה-15 בספטמבר 2009, סמוך לניצנים, לאחר שנרדמה במכוניתו אחרי מסיבה. כשהתעוררה והחלה לצעוק, הוא חנק אותה למוות, דרס אותה וכיסה את גופתה בחול. "התנגדותה עלתה לה בחייה", אמרו השופטים

אונס ורצח בחולות. ניקולאי דורושוב נידון היום (ד') למאסר עולם ולעשר שנות מאסר נוספות בגין אונס ורצח לאה דרנקין בת ה-15 בספטמבר 2009 ב"גבעה 69", סמוך לקיבוץ ניצנים. מחצית מעונש המאסר על האונס - עשר שנים - תרוצה במצטבר ומחצית תרוצה בחפיפה למאסר העולם. בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר עליו בנוסף תשלום פיצויים בסך 180 אלף שקלים למשפחת המנוחה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

"הנאשם חילל את גופה ונהג בה כאילו הייתה חפץ", אמרו השופטים. "כשהתעוררה תוך כדי האונס, הנאשם, בקור רוח, גזר עליה במקום עונש מוות. מוות אכזרי, בייסורים. לו הייתה נותרת בחיים כדי לספר מה קרה לה, אין ספק שהיה נדון לעונש מאסר ממושך. התנגדותה של לאה שהתעוררה תוך כדי האונס עלתה לה בחייה".

 

דורושוב בבית המשפט (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
דורושוב בבית המשפט(צילום: הרצל יוסף)

 

על פי כתב האישום, דרנקין ודורושוב, תושב אשקלון, נפגשו במסיבה שהתקיימה סמוך להיכל הספורט באשקלון. בסביבות השעה 2:00, ביקשו דרנקין וחבריה מדורושוב שיסיע אותם במכוניתו לבתיהם. דורושוב הסכים, ואילו דרנקין אמרה לו כי אינה מרגישה טוב וביקשה רשות לשכב בכלי הרכב עד שיהיו מוכנים לנסוע. היא נשכבה במושב האחורי ונרדמה.

 

הנאשם הסיע את המבלים האחרים אל בתיהם באשקלון, והחליט לנצל את מצבה של הנערה. במקום להוריד אותה בביתה, הוא נסע אל מחוץ לאשקלון, סמוך לקיבוץ ניצנים, ואנס אותה.

 

דרנקין התעוררה משנתה והחלה להיאבק בדורושוב. היא צעקה כי היא רק בת 15, ותתלונן על המעשים. כאשר דורושוב שמע את צרחותיה, הוא כיסה את פיה ואפה, תפס בגרונה וחנק אותה עד שהפסיקה לנשום. לאחר מכן גרר את גופתה, כיסה אותה בחול ודרס אותה.

 

נציגת הפרקליטות, עו"ד עופרה לוי, הביעה שביעות רצון מכך שבית המשפט החליט שמחצית מעונשו של דורושוב תרוצה במצטבר. "מדובר באבן דרך משפטית", הדגישה, "בית המשפט קבע שמי שאנס ורצח ישלם על כל מעשה בנפרד. אנו משתתפים בצער המשפחה. מדובר באונס ורצח אכזריים".

 

סנגוריו של דורושוב, עורכי הדין ירון דוד ואורטל גרנות-גבאי מהסנגוריה הציבורית, אמרו כי יערערו על גזר הדין.

"מרשנו המום. הוא לא יודע מה לומר. הוא הצטער על המעשה מהרגע הראשון. הוא לא התכוון לתוצאות הטרגיות שאירעו. לא הייתה לו כוונה להורגה אלא להשתיקה. הוא לא רצה שתצעק".

 

באשר לדחיית בקשתם כי מרשם ירצה עונש חופף על עבירות האונס והרצח, אמרו עורכי הדין כי "מדובר באדם שכדי לשלם על מעשיו צריך לראות שביב תקווה בה ייצא ויוכל לחיות. מדובר באדם בן 29, שגם אם ייגזר עליו מאסר עולם, ישתחרר במקרה הטוב בגיל 60".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאה דרנקין
ניקולאי דורושוב
צילום: הרצל יוסף
מומלצים