שתף קטע נבחר

צרפת: נעצרו חשודים בתקיפת היהודים בוילרבאן

בסוף השבוע הותקפו יהודים חובשי כיפה בפטישים ובמוטות ברזל, וכעת יש עצורים ראשונים בפרשה. שניים הסגירו את עצמם, חשוד מרכזי נוסף עדיין מסתובב חופשי. ובהונגריה רב הותקף בקריאות אנטישמיות ליד ביתו בבודפשט

משטרת צרפת הודיעה אחר הצהריים (יום ד') כי שני חשודים נעצרו בחשד למעורבות באירוע בוילרבאן בסוף השבוע, שבו הותקפו צעירים יהודים חובשי כיפה בפטישים ובמוטות ברזל. חשוד מרכזי נוסף שהמשטרה מחפשת עדיין מסתובב חופשי.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

אחרי 40 שנה: מה קרה לילדת הנפלם?

 

לפי הדיווחים בצרפת, המשטרה הגיעה לחפש את החשודים בבתיהם ולא מצאה אותם, אולם בהמשך השניים הסגירו עצמם. החיפושים אחר החשוד הנוסף נמשכים.

 

ביום א' השבוע הודיעה משטרת צרפת כי הצעירים היהודים הותקפו בידי עשרה בני אדם, ומשרד הפנים של צרפת מסר כי הרקע לתקרית הוא אנטישמי. השלושה טופלו בבית החולים ושוחררו אחרי זמן קצר. אחד מהם סבל מפצע פתוח בראשו וחברו נפגע בצווארו. שר הפנים הצרפתי, מנואל וייס, גינה את "המעשים החמורים" שאותם כינה "התקפה מכוונת" נגד הרפובליקה, ומשרדו הודיע אז כי המשטרה פועלת לאיתור התוקפים ולהבאתם לדין.

 

הרב דוד אזולאי, שבנו אלי היה אחד המותקפים בעיר וילרבאן, סיפר השבוע ל-ynet: "הם צעקו 'יהודי מלוכלך', קיללו וירקו לעבר הבן שלי והחברים שלו... אחר-כך הבן שלי ושני חבריו הופתעו לראות את אותם שלושה צעירים ערבים מלווים בעשרה נערים נוספים והפעם חמושים בפטיש ובחתיכות ברזל".

 

אנטישמיות גם בהונגריה

ובהונגריה, הממשלה, מפלגות פוליטיות וכמה כנסיות נוצריות גינו התקפה מילולית נגד רב במדינה. הפדרציה של הקהילות היהודיות בהונגריה מסרה כי הרב יוסף שוויצר בן ה-89 הותקף ליד ביתו במרכז בודפשט על-ידי גבר לא מזוהה, שקרא לעברו "אני שונא את כל היהודים!".

 

האירוע התרחש אתמול, ובהודעה שפרסמה היום ממשלת הונגריה נמסר כי הממשלה עושה ככל האפשר כדי לדכא "קולות המנוגדים לנורמות אירופיות". הכנסיות הגדולות בהונגריה הביעו הזדהות עם שוויצר ועם הקהילה היהודית, וקראו למעשה "התקפה פחדנית".

 

רק לפני שבועיים עצרה משטרת בודפשט שני גברים החשודים כי השחיתו כמה אנדרטאות יהודיות בבירה, כולל פסלו של

חסיד אומות העולם ראול ולנברג, שעליו נתלו רגלי חזיר שותתות דם.

 

ולנברג היה דיפלומט שבדי בהונגריה שניצל את מעמדו ואת תפקידו בתקופת השואה כדי להנפיק דרכוני חסות לעשרות אלפי יהודים הונגרים, והציל אותם משילוח למחנות ההשמדה של הנאצים. אולם, הגיבור השבדי נעלם בנסיבות מסתוריות בעקבות מעצרו בידי הצבא האדום עם השתלטות הצבא האדום על בודפשט ב-1945.


פורסם לראשונה 06/06/2012 16:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האנטישמיות מרימה ראש בהונגריה (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים