שתף קטע נבחר

צילום: ראובן שוורץ

פולין בטירוף, קראקוב ממורמרת

היה מקום רק לארבע מארחות מפולין. קראקוב נשארה בחוץ. אז לא פלא שהתושבים טוענים ש"הכל פוליטיקה" ובחורות מתהלכות עם סלסילת תותים במקום צעיפים. לפחות צ'יטה הפילה הימרה על ניצחון למארחת במשחק הפתיחה. יאיר קטן, שליח ynet ספורט לפולין, מדווח מהשטח

בכרזה של הסרט "מדגסקר 3" נשתל על אחת החיות שלט בו כתוב "קדימה פולין". בגלגל"צ המקומי הפסיקו את המוזיקה כדי להעביר בשידור חי את הניחוש של צ'יטה הפילה, וצעקות שמחה רמות נשמעו דרך הרדיו כשהיא החליטה שפולין תנצח את יוון. אין ספק, פולין עמוק בטירוף היורו. אבל האם הדבר נכון גם עבור קראקוב?

 

  • לונדון 2012 - אל תחמיצו את העמוד האולימפי של ynet ספורט

  • יורו 2012 - כל הנבחרות, הכוכבים, האצטדיונים והסיפורים החמים

 

הסיפור של קראקוב מתסכל מבחינת התושבים המקומיים. למרות שהעיר נחשבה למועמדת כמעט בטוחה להיות אחת מארבע המארחות מהצד של פולין, היא נחתכה ברגע האחרון כאשר ורשה, פוזנאן, ורוצלאב וגדנסק נבחרו. זה השאיר טעם מר מאוד אצל המקומיים.

 

צ'יטה הפילה בוחרת בפולין כמנצחת משחק הפתיחה (צילום: AP) (צילום: AP)
צ'יטה הפילה בוחרת בפולין כמנצחת משחק הפתיחה(צילום: AP)

 

בחור נחמד שאני עוצר ברחוב לשאול על העניין אומר לי שהכל פוליטיקה, ורק בגלל זה לא ייערכו משחקים בקראקוב. ראש העיר אמר אחרי הבחירה

במארחות שלא נורא, כי היורו יקדם את כל פולין. אבל זה לא מנחם כאן אף אחד. יש פטריוטיזם, ויש לוקאל-פטריוטיזם. לאבד את הסיכוי להיות חלק משמעותי מארוע ספורט חד פעמי הוא לא דבר שמתגברים עליו בקלות.

 

הולכי הרגל ברחובות המיושנים שקטים, עוסקים בענייניהם. הרחובות של קראקוב ארוכים, חומים מדי, נעלמים זה בזה לעומת הפארקים הירוקים שצצים מדי פעם. הכבישים במרכזה פקוקים באופן כמעט תמידי בגלל עומס. שאלתי אם מדובר במשהו חד פעמי, אבל התשובה הייתה שזו התשתית, עד שיוסיפו נתיבים לנצח יתנקו המכוניות לטור ארוך.

 

סטיבן ג'רארד מתהלך ברחובות קראקוב (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
סטיבן ג'רארד מתהלך ברחובות קראקוב(צילום: gettyimages)

 

לאווירה הפסטורלית מוסיפה בחורה שמתהלכת, אני נשבע, עם סלסילת תותים. רציתי להזהיר אותה שהזאב התחפש לסבתא שלה, אבל בפולנית אני יודע רק לקלל. נראה שהיורו כמעט פסח על העיר, שנעלבה מכך שלא הוזמנה לחגיגה והעדיפה להישאר באפרוריות שלה - אבל רק כמעט.

 

חגיגת יורו 2012 ב-ynet ספורט:

   

כי בכל זאת, קראקוב היא היעד הנבחר לבסיסים של אנגליה, הולנד ואיטליה. וגם אם לא ייערך משחק בטורניר בעיר, היא זוכה לגעת מעט בקסם בזכות שלוש נבחרות הענק האלה.

 

הפולנים מגיעים בהמוניהם לאימון נבחרת הולנד (צילום: AP) (צילום: AP)
הפולנים מגיעים בהמוניהם לאימון נבחרת הולנד(צילום: AP)

 

והרי הן מושכות איתן קהל - בעיקר אנגליה - כך שפה ושם אפשר אפילו לראות מישהו שלובש חולצת נבחרת, ולא עוד מעיל דהוי. שלט ענק של צ'אבי,

במגוון פוזות בנעלי אדידס, משקיף על מרכז העיר, לא נותן לה להתחמק מהאירוע.

 

והיא לא מתחמקת. הכעס על העובדה שהעיר לא נבחרה לא מונע מהאוהדים לעשות חיים. היום עשרות אלפים מהם חגגו באימון של הולנד, הדבר הכי קרוב לדבר האמיתי. הם הראו שהם אוהדי כדורגל חמים, לבושים במדים של ויסלה וקראקוביה, משוחחים ביניהם על הקבוצה והליגה המקומית.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

כוכבי איטליה מתאמנים (או נחים) בקראקוב (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
כוכבי איטליה מתאמנים (או נחים) בקראקוב(צילום: gettyimages)

 

היה מקום רק לארבע מארחות מפולין. קראקוב נשארה בחוץ. מה שקורה ברחובות שלה בימים אלה הוא נסיון ליהנות בכל זאת, כמה שיותר, עד שהחגיגה תיגמר.

 

 

הארט, טרי והודג'סון מחלקים חתימות לפונים אחרי הנחיתה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הארט, טרי והודג'סון מחלקים חתימות לפונים אחרי הנחיתה(צילום: AFP)

 

האוהדות הפולניות. בקראקוב הן מתהלכות עם סלסילות תותים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
האוהדות הפולניות. בקראקוב הן מתהלכות עם סלסילות תותים(צילום: AFP)

 

ואן פרסי מלהטט באימון נבחרת הולנד (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ואן פרסי מלהטט באימון נבחרת הולנד(צילום: רויטרס)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
קראקוב מתכוננת ליורו
צילום: AP
מומלצים