שתף קטע נבחר

בליכוד נערכים לאפשרות שפרס יתמודד

בסקרי סוף השבוע שרון שומר על פער של קרוב ל-20 אחוזים על ברק, אבל מפסיד לפרס באחוזים בודדים. במטה הליכוד כבר מכינים חומר ארכיוני על פרס ומתכוונים להציג אותו כשותף למהלכים המדיניים של ברק. רוני מילוא הודיע: אתפטר מהממשלה ביום ראשון

מטות הבחירות של שרון וברק פועלים במלוא העוצמה כבר לא מעט זמן, אבל לפחות לפי הסקרים, אין שינוי משמעותי במצב: שרון ממשיך להוביל בפער גדול מול ברק, ומפגר באחוזים בודדים אחרי פרס -אם יתמודד.
לפי סקרים שפורסמו ביום שישי בעיתונים הגדולים מוביל שרון על ברק בקרוב ל-20 אחוזים. התמיכה בשרון ירדה אמנם, ע"פ סקר "גאלופ-מעריב", אבל הפער בין השניים עדיין משמעותי. עם זאת, יש לציין שאחוז המתלבטים עדיין גדול מאוד.
"טבעי שהסקרים יעידו על פער קטן משהיה בעבר", אומרים בליכוד, "גם אנחנו יודעים שתוצאות האמת יהיו נמוכות בהרבה מהתוצאות של השבוע האחרון, יחד עם זאת המגמה של ייאוש ואכזבה וחוסר האמון בברק נמשכת, למרות קמפיין רצח האופי של העבודה, עדיין נשמר פער לטובת שרון".
בעקבות הסקרים, בליכוד מגבירים בימים האחרונים את ההיערכות לאפשרות ששמעון פרס יחליף את אהוד ברק. על פי סקרים פנימיים שערכו השבוע במטה ההסברה של הליכוד, שרון גובר על פרס בהתמודדות ביניהם, אבל רק ב-2-3%, אשר נכללים בגדר טעות סטטיסטית. סקרים אחרים של גורמים בלתי תלויים, שאינם קשורים לליכוד, הציגו השבוע יתרון לפרס של כ-5%.
צוות האסטרטגיה וההסברה של הליכוד קיים ביום שישי פגישה בנוכחותו של היועץ האמריקני, ארתור פינקלשטיין. אחד מאנשי הצוות אמר לפני הפגישה: "האפשרות שפרס יתמודד מול שרון תעלה ותידון בפגישה ותגובש אסטרטגיית מגירה למקרה שפרס אכן יתמודד". כמו-כן, אמור הצוות לדון בתוצאות הסקרים.
לדברי ציפי לבני, סגנית ראש מטה ההסברה של הליכוד, הליכוד לא יכול להתעלם מהדיווחים המגיעים ממפלגת העבודה לפיו תרחיש כזה לא מופרך.
לדבריה, "הליכוד אינו יכול לשבת בצד ולהמתין עד לכך שמפלגת העבודה תבהיר לעצמה מיהו מועמדה ופועלת כדי למנוע מצב שתשובות ההסברה המתאימות יינתנו לסיטואציה בה מספר ימים לפני הבחירות יפנה ברק את מקומו לפרס".

מטה הליכוד מכין חומר ארכיוני על פרס

מטה הליכוד מכין בימים האחרונים חומר ארכיוני על פרס ועל מעורבותו במהלכים המדיניים שיצרו לטענת הליכוד את הקרקע להתרחשויות האלימות בשטחים. לדברי גורמים במטה ההסברה של הליכוד, אם פרס ירוץ, הליכוד ידביק לו את מועמדותו של ברק גם לאחר שזו תוסר, מתוך כוונה להראות מניפולציות פוליטיות ללא הפסקה במטה העבודה שמטרתן קניית השלטון בכל מחיר.
לדברי אותו גורם, בבחירות הקודמות העבודה תקפה את מפלגת המרכז על כך שהעמידה מועמד (יצחק מרדכי) בעקבות סקרים פנימיים שערכה. אם ברק יפנה מקומו לפרס, יאשים הליכוד את העבודה באותו אופן. בסיטואציה זו ברק יוצג כמניפולטור פוליטי ופרס שותפו למניפולציה. במקביל יותקף פרס בקמפיין כזה על היותו שותף ותומך במהלכים המדיניים של ברק, למרות שלא היה שותף מלא בפועל.
לדברי אחד הגורמים במטה ההסברה של הליכוד, יוצג פרס בסיטואציה כזו כאביו המדיני של ברק וכמי שדרבן אותו מאחורי הקלעים וגם בהופעות פומביות לוויתורים מרחיקי לכת, לפשרה, ולניהול משא ומתן עם הפלסטינים כשברקע טרור קשה נגד ישראל.

ש"ס: נתמוך בשרון גם אם פרס יתמודד

בתוך כך, בישיבת מטה משותפת עם מנכ"ל הליכוד, אורי שני, אמר יו"ר ש"ס, אלי ישי, כי ש"ס תתמוך בשרון - גם אם פרס יתמודד. "צר לי על החריקות המיותרות שהיו בין ש"ס לליכוד", אמר ישי.
במטה הליכוד קיבלו חיזוק גם מהודעתו של שר הבריאות, רוני מילוא, הודיע, כי יגיש את התפטרותו מהממשלה ביום ראשון הקרוב. מילוא אמר את הדברים במסיבת עיתונאים שנערכה בניו-יורק, בה נכחו, בין השאר, ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט ויו"ר ישראל בעלייה, ח"כ נתן שרנסקי. לדבריו, התפטרותו באה בשל הוויתורים שעושה הממשלה בירושלים בכלל ובהר הבית בפרט.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : איי פי
ברק. מכינים תסריטים שונים
צילום : איי פי
דודו פריד
שרון. הפער נשמר
דודו פריד
צילום דודו פריד
ברק ופרס בפגישתם. מי יתמודד בסוף?
צילום דודו פריד
מומלצים